TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows Server 2008 R2 Beta

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Windows Server 2008 R2 Beta
« dnia: 23 Luty 2009, 22:37:15 »
Dostępny do pobrania za free tutaj: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=85CFE4C9-34DE-477C-B5CA-75EDAE3D57C5&displaylang=en

Czy nadaje on się do "codziennego" użytku?
Czy można w nim włączyć aero?(chociaż wątpię)
Czym różnią się tamte wersje?(Pobieram WEB)

Z góry dzięki za odpowiedź na mój potok pytań ;D

ziebal

Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2009, 00:12:41 »

Czy nadaje on się do "codziennego" użytku?


Jak najbardziej - na laptopie mam cały czas Windows Server 2008


Czy można w nim włączyć aero?(chociaż wątpię)

Można :)



Czym różnią się tamte wersje?(Pobieram WEB)


Web jest najbardziej ograniczona - obsługuje do dwoch procesorow (fizycznych, nie rdzeni) i określoną ilośc pamięci RAM (chyba koło 4 gb - nie jestem pewny, bo nie uzywam)

Standard spokojnie wystarcza do zastosowań deweloperskich i sprawdza sie praktycznie we wszystkim.
Enterprise jest przeznaczona dla większych firm - wspiera więcej połączeń terminalowych (niestety też nie jestem pewny czy, aby napewno terminalowych, a nie jakiś innych) i jest przystosowana do pracy w dużych koroporacjach, zazwyczaj w kolaboracji z Windows Vista Enterprise :D
Data Center to wersja, która w normlanych zastosowaniach nie ma racji bytu. Sam nigdy na niej nie pracowałem, raczej nie będę - zaawansowane opcje klasterowania i obsługa gigantycznych ilości pamięci (~1TB) nie są mi potrzebne  :D

Zamiast Web na twoim miejscu pobieralbym Standard - może być kontrolerem domeny AD i jest czym sie pobawić. Posiada wszystko co Web Edition (IIS 7).


Z góry dzięki za odpowiedź na mój potok pytań ;D


Ależ proszę. :P
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2009, 00:14:37 wysłana przez ziebal »

Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2009, 09:16:04 »
Ale po co? 
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2009, 14:55:24 »
Ale po co? 

Poco, to się nogi nocą. A po co ci w7? Odpowiedz sobie na to pytanie, a dowiesz się dlaczego tamten gość ściąga 2k8 r2.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2009, 15:56:21 »
czy Standard to Windows_Server_2008_R2_Beta_EN_(STD-ENT-DC).exe?
Czy to ma ograniczenie czasowe?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2009, 16:56:13 »
Tak to chyba to, wiem że 2k8 miał chyba ograniczenie 100 dniowe(?) ale tamta wesja była pobierana z TN. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2009, 20:06:31 »
Na takie pytanie umiem sobie odpowiedzieć… w7 muszę znać a przy w2k8 pracuję.Niech będzie, każdy robi co chce.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

ziebal

Odp: Windows Server 2008 R2 Beta
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2009, 20:19:40 »
Tak to chyba to, wiem że 2k8 miał chyba ograniczenie 100 dniowe(?) ale tamta wesja była pobierana z TN. ;)

Miał 240 dni :)
Tak, pobierasz Standard :P

To jest beta, więc ma datę wygaśnięcia... Jaka to data niestety nie pamiętam ;)
Taka sama data jak w Windows 7 - Sierpień 2009 :)

Ale po co? 

Wykorzystanie Windows Server na stacji roboczej ma sens, gdy piszesz w technologii .NET i Visual Studio i gdy potrzebujesz dużej wydajności i stabilności... ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2009, 20:31:22 wysłana przez ziebal »