TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mozilla: Firefox jest bezużyteczny

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« dnia: 18 Luty 2009, 20:45:34 »
Cytuj
Mozilla: mobilny Firefox jest w gruncie rzeczy bezużyteczny
18 lutego 2009 16:43

Fundacja Mozilla przyznała, że wersja pre-alpha jej przeglądarki mobilnej, Fennec, w wielu przypadkach jest bezużyteczna. Powodem problemów jest sposób zarządzania pamięcią przez system operacyjny Windows Mobile.

Spora liczba osób, które pobrały i zainstalowały przeglądarkę Fennec na swoich telefonachKomórki - Ceneo.plPierwsza porównywarka na rynku Ceny, opinie, recenzje, forumwww.Ceneo.pl narzekały, że po wpisaniu jakiegokolwiek adresu na ekranie nie widać nic, prócz obrazka przedstawiającego szachownicę. Jej twórcy przyznali, że błąd leży po ich stronie. Dodali oni również, że wersja pre-alpha została wydana właśnie po to, aby użytkownicy informowali twórców o zauważonych przez siebie błędach w działaniu aplikacji. Zespół odpowiedzialny za mobilnego Firekoska poinformował we wpisie na swoim blogu, że trwają intensywne prace nad zgłoszonym przez wielu użytkowników błędem. Ich efektem będzie wydanie nowej wersji Fenneka.

Zauważony błąd nie jest dobrą informacją dla Fundacji, gdyż będzie on przyczyną opóźnienia w wydaniu finalnej wersji przeglądarki Fennec. A na to Mozilla nie może sobie już pozwolić. Zwłaszcza, że prace nad jej mobilną przeglądarką trwają już praktycznie od pięciu lat. W 2004 roku zapowiedziano wprowadzenie na rynek przeglądarki Minimo. Jednak prace nad nią, z mniejszą lub większą przerwą, trwały ponad 3 lata po czym ogłoszono, że Minimo nie zostanie oficjalnie wydane. W zamian za to w jej miejsce powstanie mobilny Firefox, który otrzyma nazwę Fennec.

W tym czasie konkurenci Mozilli tacy jak Opera, Apple czy Microsoft zdążyli wprowadzić na rynek własne wersje przeglądarek dla urządzeń mobilnych. Co więcej, od tego czasu wydali już do nich szereg uaktualnień oraz dodali nowe funkcjonalności. Na rynku pojawił się również nowy gracz w postaci przeglądarki Skyfire.

Powstaje zatem pytanie czy Fennec, kiedy już ukaże się na rynku, będzie w stanie podjąć walkę z produktami, które są na nim już od dłuższego czasu i które zdobyły sobie niemałe grono wiernych użytkowników?


http://www.pcworld.pl/news/337746/Mozilla.mobilny.Firefox.jest.w.gruncie.rzeczy.bezuzyteczny.html

Aletodopiero pre-alpha, więc nie ma się co martwić. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2009, 21:01:15 »
i po raz kolejny nazwa tematu intryguje specjalnie by wejść i zobaczyć o co chodzi xD
Co do mobilnej przeglądarki FF się nie wypowiem bo jestem nie w temacie...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2009, 21:15:49 »
Niech się biorą do roboty (a może już mają gotową wersje) bo Opera Mini niema konkurencji na rynku a to jest niezdrowa sytuacja!

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2009, 22:39:34 »
A mnie zawsze najbardziej bawia wytlumaczenia typu "Powodem problemow jest generalnie nie nasza przegladarka tylko system windows bo to albo to". To ciekawe ze dopiero teraz sie zorientowali ze Windows Mobile zarzadza pamiecia w ten sposob.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2009, 15:57:22 »
i po raz kolejny nazwa tematu intryguje specjalnie by wejść i zobaczyć o co chodzi xD
Co do mobilnej przeglądarki FF się nie wypowiem bo jestem nie w temacie...

O to właśnie chodzi: zachęcić do czytania. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty 2009, 17:17:25 »
i po raz kolejny nazwa tematu intryguje specjalnie by wejść i zobaczyć o co chodzi xD
Co do mobilnej przeglądarki FF się nie wypowiem bo jestem nie w temacie...
O to właśnie chodzi: zachęcić do czytania. :)
Hah, a co byś powiedział gdyby Microsoft na opakowaniu Windowsa napisał "ten system jest do dupy i wogóle nie da się na nim pracować" a dopiero w srodku opakowania pisałoby że tak jest na P100MHz ^^

Ciekawe czy kogoś by to zachęciło do kupna tylko po to by dowiedzieć się dlaczego jest do niczego xD

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Mozilla: Firefox jest bezużyteczny
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2009, 19:08:56 »
i po raz kolejny nazwa tematu intryguje specjalnie by wejść i zobaczyć o co chodzi xD
Co do mobilnej przeglądarki FF się nie wypowiem bo jestem nie w temacie...
O to właśnie chodzi: zachęcić do czytania. :)
Hah, a co byś powiedział gdyby Microsoft na opakowaniu Windowsa napisał "ten system jest do dupy i wogóle nie da się na nim pracować" a dopiero w srodku opakowania pisałoby że tak jest na P100MHz ^^

Ciekawe czy kogoś by to zachęciło do kupna tylko po to by dowiedzieć się dlaczego jest do niczego xD

To są dwie zupełnie inne sytuacje. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)