TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7

Offline michau

  • *****
  • 3974
Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« dnia: 26 Maj 2008, 22:08:52 »
Najnowsze plotki pochodzące z najczęściej dobrze poinformowanego bloga I Started Something mówią, że kolejna wersja klienckiego systemu Windows póki co oznaczona kodową nazwą "7" będzie już jutro przedmiotem oficjalnej, publicznej demonstracji.

Demonstracja ma się odbyć podczas konferencji D6: All things digital organizowanej 27-29 maja w Kaliforni. Co ciekawe, jest to ta sama impreza, podczas której w ubiegłym roku miało miejsce historyczne spotkanie na jednej scenie Billa Gatesa z Microsoftu i Steve'a Jobsa z Apple. Zademonstrowanie Windows 7 miałoby więc sens, ponieważ w przeszłości firma często wykorzystywała konferencje D do ważnych prezentacji i oświadczeń. Apetyt wzmaga fakt, że sesję ze strony Microsoftu poprowadzą wspólnie Gates oraz CEO Steve Ballmer - idealne osoby do dyskusji o przyszłości firmy.

Czy rzeczywiście uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć na żywo Windows 7 - przekonamy się wkrótce. Niestety w poprzednich edycjach organizatorzy nie zapewniali transmisji internetowej, więc i w tym przypadku trudno takiej oczekiwać. Niemniej szczegółowe relacje i fotogalerie pojawią się z pewnością na wielu zagranicznych blogach.

Źródło: dobreprogramy.pl
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 22:46:20 wysłana przez michau »

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2008, 17:13:26 »
i zademonstrował  :( Teraz wiadomo już że Win 7 nie będzie na MinWin a na ewolucji jądra z Visty  ???, a sam MinWin może dopiero w Win 8 się pojawi  :o
Pojawić się mają też dla zwykłych użytkowników  narzędzia diagnostyczne systemu opisujące awarie,które dostępne do tej pory są tylko dla pracowników MS.
Ciekawe co jeszcze ciekawego ujawnią pracownicy MS (np. Steven Sinofsky )
Ehh a miało być tak pięknie  :'(

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2008, 15:39:16 »
Czyli czar prysł  :D a taki miał być super :/

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2008, 16:42:54 »
Nie jest źle  ;D Se7en będzie obsługiwał technologie multitouch, co może teraz jest gadżetem ale jak będzie wchodził do produkcji to zabawa lapem o dwóch dotykowych wyświetlaczach np. 1- klawiatura 2- wyświetla obraz była by naprawdę fajna a takiego lapa widziałem jak działał i ciekawe to jest. Jednak jak narazie to i tak tylko ciekawostki, z czego skorzysta przeciętny użytkownik i co będzie sobie chwalił?? Okażę się z czasem. Jedna z prezentacji była na wchodzącym do produkcji lapie Dell'a ponoć biznesowy i ciekawe jaka tam grafa, opóźnienia były ale nie straszne zwłaszcza jak na wczesne stadium projektu, jak tam siedzi GMA X3100 to nieźle gorzej jak jakaś Nvidia Quadro. Bądźmy cierpliwi a wszystko zostaniem na ujawnione  8)

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2008, 20:11:52 »
Na filmikach które widziałem z tej konferencji było prawdopodobnie zademonstrowane M2. Widzać lekko zmienione ikony i tapete w kolorach czerwono-zółtym (jeszcze wiele razy będa ją zmieniać :) ). Aero jest identyczne jak w Viście. Najwięcej zmian zobaczyłem w taskbarze, który zmienił kolor na szary i przedstawia okna w postaci zminimalizowanej w inny sposób. Ta technologia zarządzania dotykiem jest bardzo fajna, może im się to udać. Zobaczyłem jeszcze przeglądarkę zdjęć bardzo podobną do Phoedo, tylko że sterowaną dotykiem :)

ziebal

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2008, 23:14:53 »
Na filmikach które widziałem z tej konferencji było prawdopodobnie zademonstrowane M2. Widzać lekko zmienione ikony i tapete w kolorach czerwono-zółtym (jeszcze wiele razy będa ją zmieniać :) ). Aero jest identyczne jak w Viście. Najwięcej zmian zobaczyłem w taskbarze, który zmienił kolor na szary i przedstawia okna w postaci zminimalizowanej w inny sposób. Ta technologia zarządzania dotykiem jest bardzo fajna, może im się to udać. Zobaczyłem jeszcze przeglądarkę zdjęć bardzo podobną do Phoedo, tylko że sterowaną dotykiem :)

To brzmi jakbyś miał jakąś wizję / olśnienie* ^^
*niepotrzebne skreślić

Co wy się tak jądra Visty czepiacie? :P Na Windows 2008 jestem zadowolony z szybkości działania, co prawda serwer nie chodzi jeszcze w środowisku produkcyjnym, bo się DHCP boje... :)

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2008, 12:54:25 »
Nie to że się ludzie czepiają bo sam miałem przyjemność użytkować Viste i było by tak do tej pory gdyby nie brak sterownika do dźwięku ( Sigmatel ), chodzi bardziej o zawód niż o narzekanie  na jądro. Fakt wygląda ładnie, mi się podobają menu w formie kół, ciekawe i dobrze wygląda, poza tym śmigało nieźle wszystko. Pozostaje trzymać kciuki że system będzie mimo wszystko bardziej udany od Visty i że nie będzie miał takich problemów z brakiem sterowników chociażby jak jego poprzednik.
osobiście mam odczucie że MS zmajstrował coś co przeszło ich oczekiwania i chcą to lepiej dopracować -> MinWin, może Win 8 będzie tym wielkim przełomem a do tego czasu oby poprawili Vistę ( wydanie Win7 ) i spokojnie będzie można czekać tych wielkich nowości m.in. MinWin itd.

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2008, 18:57:43 »
Oto screeny mojej "wizji" dla potwierdzenia moich słów :)



No po prostu szok, Paint został wyposażony w nowe narzędzia i podziałkę :D



Ta fajna przeglądarka zdjęć.

Nie przejmuje się tym, że Win7 jest na bazie Visty, a nawet się cieszę, bo do czasu premiery Win7 będą nowe komputery, które bez problemu to odpalą. Niedoróbki w Viście które denerwują niektórych uzytkowników nie są na poziomie jądra. Kiedyś bawiłem się okrojoną w Vlite Vista Starter i odpaliłem ją na 37 Mb Ram.



Win Server 2008 nie ma domyślnie tych bajerów co Vista i odpala na 64 Mb Ram. W siódemce wystarczy zoptymalizować trochę kod i oddzielić jądro od bajerów.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2008, 19:07:28 wysłana przez urban92 »

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2008, 19:44:11 »
urban92@fajna taka "mała" Vista  :P
Jeśli się przyłożą to Siódemka będzie naprawdę dobrym windowsem i chyba dopiero ona będzie tak naprawdę godnym następcą XP'ka.
Możliwości są spore, oby tylko chcąc zrobić super system nie zepsuli go, miejmy nadzieję że już w niedługo  ( 2009 ) Se7en zagości na naszych kompach i laptopach nie tylko w wersji alpha czy beta ale jako stabilny i dobry system. Oczekiwania znów rosną  ;D

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj 2008, 00:25:04 »
Ja się bedę już alphami i betami bawił jak wyciekną :) Na razie możemy tylko spekulować, wiele rzeczy pozostaje niewyjaśnionych, np. co ma oznaczać numer wersji 6.1 w pierwszych buildach. Poprzednie wyjaśnienie już nie ma sensu bo Seven nigdy nie będzie miał MinWin. Jeżeli mieliby zrobić poprawkę Visty, taką jaką XP był dla Win 2K (5.1) to nie nazwaliby tego Seven :P Ten pierwszy build ogólnie jest jakiś dziwny, nie pasuje do polityki M$ :P

Wierze że to będzie naprawdę dobry system :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2008, 10:30:09 »
Może samą nazwą tylko chcą pokazać że to jest całkiem inny system. :)

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2008, 15:47:20 »
Możliwe w końcu to ponoć siódmy windows i mocno liczą że będzie udany ( szczęśliwa siódemka )  ;)
Nie wiem czy nie pasuje, poprostu to coś nowego a nie jak z Vistą taki odgrzanie kotleta i to do tego się trochę przypalił  :P
Im więcej pokazują tym bardziej się może podobać to ich nowe dziecko oby tylko je, że się tak wyrażę dobrze wychowali  ;D
Niech lepiej się nie śpieszą i dopracują go dobrze, i uprzedzą o wydaniu odpowiednio wczesniej producentów sprzętu żeby stery były gotowe chwile po oficjelanej premierze systemu anie że po ponad roku bark dźwięku na zintegrowanej karcie dźwiękowej  :-\

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2008, 16:43:32 »
Nvidia już podobno robi sterowniki dla Win 7 :D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2008, 17:02:44 »
gry programy i inne również ;) podobno można znaleźć w sieci :D

Odp: Microsoft publicznie zademonstruje Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj 2008, 16:27:38 »
Widziałem natet gdzieś themesy i uxtheme.dll dla buildu 6519 :P