TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows7, a potem xp norton ghostem, botowanie

Windows7, a potem xp norton ghostem, botowanie
« dnia: 11 Luty 2009, 12:11:06 »
Witam
Mam teraz win7 i chcialbym miec rownlonegle winxp. Tak sie sklada ze mam obraz xp zrobiony norton ghostem. Co zrobic zeby nalozyc na wolna partycje obraz xp i uzywac rownlonegle z win7? Da sie tak? Jesli tak to co zrobic zeby podczas botowania byly do wyboru 2 systemy?
Pozdrawiam :)
PS
Koniecznosc instalacji xp wiaze sie z jednym problemem ktory jest nierozwiazany na forum(Windows7, winscp+iphone)

Odp: Windows7, a potem xp norton ghostem, botowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2009, 22:28:16 »
ok jakos sobie poradzilem
majac win7 zrobilem nowa partycje na xp, nalozylem na nia obraz xp zrobiony kiedys ghostem
oczywiscie uruchamial sie tylko sam win7 wiec wlozylem plytke xp opcja naprawy costam sie instalowalo wreszcie uruchomil sie xp byl teraz na c a partycja systemowa z win7 stala sie g:
restart, oczywiscie uruchamial sie sam xp
zainstalowalem easybcd ale to nic nie dalo cos tam w nim mieszalem ale nie wyswietlalo sie okno wyboru
wlozylem plytke win7 opcja naprawy costam sie porobilo niby naprawil botowanie ale nadal sam xp
restart costam pozmienialem w ustawieniach easybcd(nie wiem czy to mialo wplyw) ale gdy zabotowalem znowu plytke z win7 opcja naprawy wtedy wreszcie wykrylo mi 2 systemy i pokazala sie opcja wyboru systemow, DZIALA!
co dziwniejsze teraz w easybcd sa widoczne 2 systemy na liscie, dokladnie to wyglada to tak:

Cytuj
There are a total of 3 entries listed in the Vista Bootloader.
Bootloader Timeout: 10 seconds.
Default OS: Windows 7 Ultimate (recovered)

Entry #1

Name:  Windows 7 Ultimate (recovered)
BCD ID:  {default}
Drive:  H:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

Entry #2

Name:  Microsoft Windows XP
BCD ID:  {566d6f62-dc49-11dd-92b1-f6a81bec9091}
Drive:  C:\
Bootloader Path:  \NTLDR

Entry #3

Name:  Microsoft Windows7
BCD ID:  {566d6f68-dc49-11dd-92b1-f6a81bec9091}
Drive:  U:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

pisze bo komus moze sie przydac
co wazne nie uzywalem zadnych innych narzedzi, poza easybcd i narzedziem do partycjonowania dostepnym w win7
nie wiem czy to daloby sie zrobic jakos prosciej, ale jesli ktos ma jakies pomysly to czekam na propozycje

Odp: Windows7, a potem xp norton ghostem, botowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2009, 19:54:00 »
A co jeśli juz mam na c win XP,da sie win 7 tak zainstalowac na innej partycji zebym mial  oba sytemy widoczne przy bootowanu

Odp: Windows7, a potem xp norton ghostem, botowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2009, 19:11:26 »
jak najbardziej