TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z usunięciem Windows 7

Problem z usunięciem Windows 7
« dnia: 15 Luty 2009, 11:46:57 »
WitamWesoły Mam nadzieje ze pomożecie mi w moim problemie. Mianowicie zainstalowałem na Swoim komputerze Windows 7 beta 1 . Po prostu sformatowałem komputer i wrzuciłem płytkę z Windowsem i zainstalowałem nowy system. Windows jest super. jest szybki stabilny szkoda ze nie po polsku , ale jakoś mi to nie przeszkadza. Po miesiącu użytkowania chciałem wrócić do mojej oryginalnej Visty i jak się potem okazało nie da się... Chcąc sformatować dysk zmieniał botowanie w biosie , wrzucam płytkę Visty i wyskakuje błąd , nie da się zbotowac płyty , tak samo jest z Windowsem XP , widzi tylko i wyłącznie botowanie Windows 7 beta 1 . co mam zrobić w takiej sytuacji chcąc powrócić do starego systemu ... proszę pomóżcie gg 8654888 mail Michalek89pl@wp.pl

Odp: Problem z usunięciem Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2009, 21:40:34 »
Mogłbyś po wszystkim wyjasnic tutaj jak rozwiazales problem?
Mozliwe ze przyda sie to innym uzytkownikom.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Problem z usunięciem Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2009, 20:34:16 »
Z instrukcji do PionnerOS ;D
Cytuj
Wtedy należy wejść do BIOS wciskając DELETE w trakcie uruchamiania komputera, ale przed ekranem ładowania Windows
Oczom naszym ukaże się coś podobnego, ale nie identycznego(prawdopodobnie), więc niektórych opcji trzeba szukać:

Wchodzimy w zakładkę Advanced a następnie IDE Configuration(lub zbliżone)

Ustawiamy tak, aby pierwszy był CD-ROM a potem HDD(twardy dysk)
Wychodzimy zapisując, wciskamy F10(prawdopodobnie, gdzieś na ekranie jest wskazówka), resetujemy komputer

Odp: Problem z usunięciem Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2009, 16:39:45 »
E to wychodzi ze to banal xD
Z reszta u mnie win7 nic w biosie nie zmienil, zwlaszcza bootowania

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Problem z usunięciem Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2009, 19:03:18 »
screeny moje, nie kopiować ;D
Włóż DVD Windowsa 7, dojdź do wyboru dysków, machnij formata, nie wiem czy zadziała, ale możliwe.
Może 7 ma zabezpieczenie przed instalowaniem starszych OS-ów?
Tak żeby nie dało się spiep...yć bootloadera, bo w końcu najpierw instaluje się starsze systemy, to wie chyba każdy :D

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z usunięciem Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2009, 20:04:14 »
to tak... jak mam zawsze, ale to zawsze ustawiony w biosie 1. CD ROM 2. HD 3. Flopy i nie zmieniam bo po co...?:P
Po 2 ja miałem podwójnego bootloadera tzn na zainstalowałem XP potem W7 potem XP little i miałem 3 OSy...
W pierwsze bootloaderze miałem do wyporu W7 i Stare wersje windows'a (po angielsku) wybieram stare wersje windowsa i wyskakuje mi wybór Windows XP czy Windows XP tzn jedno to XP Pro SP2 a drugie to XP Little...

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Problem z usunięciem Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2009, 21:20:23 »
to se jeszcze GRUBa doinstaluj do kompletu ;D
Człowieku mnie 1 boot screen wnerwia a co by było przy 2 ;)