TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

WMP12 - brak dźwięku w .mpg

WMP12 - brak dźwięku w .mpg
« dnia: 14 Luty 2009, 19:16:35 »
Hej
Zauważyłem właśnie dziwny problem. Przy odtwarzaniu za pomocą WMP12 plików video typu .mpg, .mpeg - nie ma dźwięku. Mówiąc bardziej precyzyjnie, na kilkanascie - dwadziescia-kilka plików które sprawdziłem w jednym był dźwięk OK, a w kilku zamiast dźwięku takie, brzydko mówiąc elektroniczne "pierdzenie" (terkot, warkot, jak to nazwać). Pliki .avi odtwarzają się bez zarzutu. Pliki .mpg za pomocą innych odtwarzaczy (iTunes, Divx Player) także idą bez zarzutu, problem dotyczy tylko WMP12.
Dograłem paczkę kodeków Wincodecs 1.0 (od Shark007) jednak nic to nie zmieniło. Czy ma ktoś jakieś sugestie, co z tym zrobić? Czy da się jakoś uzyskać odtwarzanie .mpg w WMP12? Ostatecznie nie jest to wielki problem o tyle, że można używać tych innych odtwarzaczy, jednak WMP12 byłoby najwygodniej.

Używam Windows 7 (v.7000, 32-bit), system to proc.Intel Core2Duo E4500 na płycie Asus P5V-X SE (Via PT890Pro), 3 GB RAM. Karta dźw. wbudowana Realtek ALC662, sterowniki w wersji 2.14 od Vista. Prócz kodeków wspomnianych wyżej dogrywałem wczesniej jeszcze RadLight APE i MPC (zaraz po instalacji Win) oraz DivX 7.

Offline j3sh

Odp: WMP12 - brak dźwięku w .mpg
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2009, 10:56:40 »
sprobuj zainstalowac kodeki k-lite codec pack full, odtwarzalem u siebie .mpg przez bestplayera, bardzo maly i wygodny program z mozliwoscia sciagania napisow do danego filmu ^^