TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

windows 7 beta do firmy?

windows 7 beta do firmy?
« dnia: 14 Luty 2009, 18:06:08 »
Witam,

Czy firma może pełnoprawnie korzystać z Windows 7 beta ? To się chyba nazywa fachowo do użytku komercyjnego?
A jak nie to jaki system operacyjny, tani byście mi polecili do prowadzenia firmy?

Pozdrawiam

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2009, 18:13:01 »
Beta jedynie dla testów , polecam oem visty tylko w zależności od tego co robisz w tej firmie to home premium lub busines , jednak nie mysl raczej o xp , fakt tani bo po 200-400żł idzie za home/pro , jednak należy pamiętać , że sp3 ma support tylko 5 lat a i już wszystkie programy sa tworzone pod kontem visty/7 .

Poza tym 7 niestabilny jeszcze jest .

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2009, 18:16:29 »
Beta nie moze byc wykorzystywana do uzytku komercyjnego. Zadna licencja na to nie pozwala.

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2009, 20:04:39 »
Aha dzięki.
To chyba wybiorę Vista Home Premium.
Od Basica się dużo różni?
A czy opłaca się kupować z allegro, tzn. jeżeli Windows był używany już?

Tu mam takie aukcje. Proszę zerknąć i mi doradzić. Bo nie chciałbym wtopić niepotrzebnie.

http://www.allegro.pl/item556705867_windows_vista_home_premium_64_bit_super_cena.html
http://www.allegro.pl/item552632479_windows_vista_home_premium_oem_64_bit_pl_nowy.html
http://www.allegro.pl/item555508924_windows_vista_home_premium_64_bit_oem_sp1_pl_1pk.html

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2009, 20:35:50 »
Ja bym nie brał używki - wiadomo że ktoś już używał tego klucza i nie wykluczone że będzie to nadal robił ;p Pozatym nie masz pewności co do orginalności systemu . Premium Od Basic różni się interface( aero glass ) . Używasz ponad 4 gb ram lub 64bitowe aplikacje ? Na jaki komputer to będzie ? Czasami 32bitowe aplikacje będą się z 64 bitowym system żreć , a nie wiem jaką masz firme , bo jak coś typu handlowego , ze masz jakiś soft stary często robiony za zlecenie od podwykonawcy do zamawiania towarów , faktur ( w szczególności stare edytcje subiekta ) , z pewnością będą chodziły niestabilnie lub w ogóle nie będą .

Co do zakupu polecam sklepy tradycyjne , lub renomowane internetowe .

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty 2009, 23:16:34 »
Przylaczam sie do opinii lukasa, nie bierz uzywanego - klucz byl uzywany, prawdopodobnie wyciekl gdzies do sieci i predzej czy pozniej zostanie zablokowany. Chyba nie warto ryzykowac.

ziebal

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2009, 09:30:56 »
Witam,

Czy firma może pełnoprawnie korzystać z Windows 7 beta ? To się chyba nazywa fachowo do użytku komercyjnego?
A jak nie to jaki system operacyjny, tani byście mi polecili do prowadzenia firmy?

Pozdrawiam

Tak, firma może korzystać z Windows 7 beta w środowisku nie produkcyjnym, tzn. np. jeden dział firmy może pracować na Windows 7 w celach przetestowania, czy system będzie współpracował z istniejącą infrastrukturą i aplikacjami wykorzystanymi przez firmę. Tylko musi to być legalnie pobrany build...

Offline Itoto

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Luty 2009, 15:47:42 »
Czyli obecnie nie możesz pobrać z legalnych źródeł. Microsoft zamknął mirrory, jak również nie można już pozyskać "legalnie" klucza.

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Luty 2009, 17:37:43 »
Dopuszczasz możliwość że może od kogos sobie pożyczyć płyte ? Poczytaj licencje 7

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2009, 17:58:37 »
Aha dzięki.
To chyba wybiorę Vista Home Premium.
Od Basica się dużo różni?

bardzo się różni, Vista Basic to praktycznie nie Vista bo nie ma niczego dla czego warto byłoby przechodzić z innych systemów. po prostu nowy wygląd. mam (nie używam już) basic i nie polecam.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Luty 2009, 18:06:04 »
Czyli obecnie nie możesz pobrać z legalnych źródeł. Microsoft zamknął mirrory, jak również nie można już pozyskać "legalnie" klucza.


Można... TechNet i MSDN...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2009, 11:59:12 »
Używasz ponad 4 gb ram lub 64bitowe aplikacje ? Na jaki komputer to będzie ?

Mam 4 gb dlatego 64 bitowy chce właśnie.

Tu znalazłem taką aukcje: http://www.allegro.pl/item557844124_windows_vista_home_premium_sp1_64_bit_pl_nowy.html

Allegrowicz sprzedaje nieotwierany bo dostał w prezencie ale mu niepotrzebny tylko właśnie brak jest dowodu zakupu i nie wiem co z tym fantem zrobić bo czytałem, że do potwierdzenia oryginalności windowsa właśnie dowód zakupu jest potrzebny. Jak to jest?

Odp: windows 7 beta do firmy?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2009, 15:01:02 »
Ja bym nie brał dla tych 300mb 64bitowego systemu ;p Ale skoro 300mb cię uratuje ;p Ja wezme 64bit jak będę miał app pod 64bit lub 6gb ramu ;p Ale jak wolisz - 64bity też chodzą inaczej nie były by sprzedawane , jednak czy inne aplikacje będę chodziły z 64bity ? Zwróć uwagę czy cały potrzebny soft jets supportowany pod to , a i jeszcze raz sie zastanów - wersja 32bitowa jest tansza , duzo tansza , a płacić tyle siana dla 300mb ;p ?

A wracając do tematu - ja będę kupował 7-demkę , i jeszcze jedną viste i będę kupował w hurtowni bo mam pewność , od kogo biore , z komputronika, siuriusa ok , ale allegro ? Ktoś dostał przypadkowo viste i chce ją sprzedać ? naciągane , tym bardziej ze mówi się o doskonale ( nadruki , naklejki , płyty ) podrabianych vistach , nie wiem , ryzykuj ,opiszesz czy sie udało , jednak ja bym kupował w pewnym źródle . Nie ma dowodu zakupu ? Hmmm jesli nie pirat , to nie powiem , w jaki sposób to zdobył ;p - bo kto by mu dał darmową viste która i tak nie jest mu potrzebna ;p ?

P.S. Piaałem ponad 4 gb a nie 4 gb  , bo system Vista 32bity obsługuje ponad to co moż e, al enie zawsze - tj. na blaszaku jedynie 3.5gb obsługuje , natomiast na lapku  ,3,7gb i ten ram obsługuje , natomiast co z 300mb ? a te 300mb , jak i część normalnego ramu jest współdzielone z gfx która to robi z poziomu firmware a nie software czyli tak czy siak mam obsłuzony ram - na viscie 64bbit mam większe zużycie poniewac , dolicza mi te 300mb co używa gfx .