TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak przywrócić pole wyboru systemu

Jak przywrócić pole wyboru systemu
« dnia: 10 Luty 2009, 12:46:44 »
Zainstalowałem Windows 7 na odrębnej partycji i po zmianie kolejności uruchamiania
niepotrzebnie zmieniłem czas oczekiwania w boot.ini z 30 na 0 sekund. Obecnie nie
mam dostępu do Windows 7 ponieważ zniknęło pole wyboru i automatycznie uruchamia się XP na dysku C. Nadmieniam, że w XP nie było i nie ma wyboru kolejności uruchamiania systemu. Nie mogę sobie z tym porzdzić.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2009, 13:01:23 »
a ze tak spytam, wcisniecie f8 podczas uruchomienia systemu czasem nie wywoluje bootloadera ?

Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2009, 13:20:38 »
Próbowałe, uruchamia się "system awaryjny" i jest "przywróć możliwość wyboru systemu", ale mimo najechania strzałką i naciśnięciu Enter - skutku nie przynosi.
W dalszy ciągu uruchamia się XP.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2009, 13:27:21 »
wiec zostaje Ci edytowanie pliku rozruchowego recznie, albo naprawa systemu za pomoca instalatora Win7 ( wtedy uruchomi sie 7 zamiast XP ale spod 7 bedziesz mogl dodac XP w edytorze, tam gdzie zmieniales czas wyboru systemu ).

Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty 2009, 14:07:04 »
Dziękuję za szybką reakcję, ale prosiłbym więcej szczegółow wykonania tego. /nie jestem zbyt zaawansowanym/ Po włożeniu płytki do napędu nie ma innego menu poza instalacją, a dublowanie jej bez formatu chyba nie wchodzi w rachubę.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty 2009, 16:43:20 »
w takim razie edytowanie pliku rozruchowego odradzam. wloz plyte z instalatorem, jak zbootuje to wybierz "Repair this computer", rownie dobrze mozliwe ze pomoglaby plyta z Visty ( ale tego nie jestem pewien )

Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty 2009, 17:32:50 »
Nie wiem co rozumiesz przez bootowanie. Ja już wkładałem, tę płytę do napędu i uruchamia się instalacja jak przy pierwszym instalowaniu Win 7. Nie widzę tam innego menu. Nie wiem, czy bez formatu można ponownie instalować na ten sam dysk i co może z tego wyniknąć. Visty nie miałem i płyty też nie mam.

Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2009, 21:40:59 »
Użyj programu Vista Boot Pro 3.3. Będziesz mógł wyedytować bootloader.

Odp: Jak przywrócić pole wyboru systemu
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2009, 12:21:17 »
Błąd naprawiłem poprzez ponowną instalację systemu bez formatowania dysku, łącznie z kluczem aktywacyjnym. Dziękuję wszystkim za porady.