TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

.:Amiga:.

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Luty 2009, 20:38:38 »
Jak by wypuścili coś dwurdzeniowego za 2k to już by było fajnie , nawet za 3k bym kupił , jednak czy amiga potrafi wykorzystać taki kombajn ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Luty 2009, 20:56:47 »
Jak by wypuścili coś dwurdzeniowego za 2k to już by było fajnie , nawet za 3k bym kupił , jednak czy amiga potrafi wykorzystać taki kombajn ?

Pewnie że tak w koncu aplikacje 3d po to są...chociaż szczerze...kiedy miałem 1200A(14Mhz) + 10mb fastramu + karta blizzard 60Mhz...bawiłem się modelami z Babylon 5(serial) dokładnie nie pamiętam ale full scene z objektami renderowało mi chyba 1 klatke co 5-10 sekund pecet by się zesrał i tego nie zrobił z takim prockiem i ramem...

O coś podobnego miałem http://www.intuitionbase.com/screen/newsnap2.jpg

Sprzedanie mojej 1200A to najwiekszy błąd mojego życia :(
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2009, 21:17:42 wysłana przez gregor_y »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Luty 2009, 12:06:36 »
Amiga 1200 to niezly kombajn byl na swoje czasy :) Ja mialem Amige 600 z 2mb RAMu, to troche inna klasa sprzetu wlasciwie no ale... :)

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Marzec 2009, 11:49:14 »
Jak by wypuścili coś dwurdzeniowego za 2k to już by było fajnie , nawet za 3k bym kupił , jednak czy amiga potrafi wykorzystać taki kombajn ?
hehe, po co Amidze dwa rdzenie...  :) BTW w sumie Amiga pracuje w systemie dwuprocesorowym gdy ma się kartę turbo z prockiem PPC. Wtedy są wykorzystywane oba procesory w zależności od taka jaka aplikacja jest w danym momencie uruchamiana. Ale nie należy porównywać procesorów z serii x86 z procesorami Motoroli czy PPC. To całkiem inna technologia. To co można uzyskać na procesorze 1 GHz x86 można uzyskać na procesorze Motoroli z o wiele mniejszym taktowaniem.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Marzec 2009, 12:11:57 »
Jak by wypuścili coś dwurdzeniowego za 2k to już by było fajnie , nawet za 3k bym kupił , jednak czy amiga potrafi wykorzystać taki kombajn ?
hehe, po co Amidze dwa rdzenie...  :) BTW w sumie Amiga pracuje w systemie dwuprocesorowym gdy ma się kartę turbo z prockiem PPC. Wtedy są wykorzystywane oba procesory w zależności od taka jaka aplikacja jest w danym momencie uruchamiana.

Generalnie sam sobie odpowiedziałes :)

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Marzec 2009, 15:45:18 »
z tą różnicą, że nie były to dwa takie same "rdzenie" tylko dwa różne procesory o różnym taktowaniu i architekturze. więc raczej nie ma co tu mówić o dwurdzeniowości.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Marzec 2009, 15:56:52 »
Swoja droga jestem ciekawy czy doczekamy kiedys "wielkiego powrotu" ze strony Amigi :)

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Marzec 2009, 16:25:00 »
2 rdzenie wydajniej pracuja niż 2 procesory i to różne ;p W koncu NB musi obsugiwać tą karte turbo co tez ogranicza jej możliwości - za szybka karta - mało stabilna płyta  , no i prędkość magistrali ;p Chciałbym zeby powróciła , ale z sensownym supportem , żyjąca i za sensowną cene .

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Marzec 2009, 19:01:47 »
Co powiesz na wspanialy procesor Cell od Playstation 3 ? 9 rdzeni asynchronicznych, posrod ktorych mamy uwaga - 3 rozne architektury :) Programowanie na takie cos to jak zabawa z inkwizycja...to jeden z powodow dla ktorych PS3 przegrywa "wojne konsol".

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Marzec 2009, 19:08:58 »
Co powiesz na wspanialy procesor Cell od Playstation 3 ? 9 rdzeni asynchronicznych, posrod ktorych mamy uwaga - 3 rozne architektury :) Programowanie na takie cos to jak zabawa z inkwizycja...to jeden z powodow dla ktorych PS3 przegrywa "wojne konsol".

Dokładnie ;p i powód , że minie kolejne 5 lat zanim nauczą się pod to optymalnie programować ... No ale tutaj przynajmniej nie ma magistrali pośredniej jak w amidze ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Marzec 2009, 19:27:14 »
Dokładnie ;p i powód , że minie kolejne 5 lat zanim nauczą się pod to optymalnie programować ... No ale tutaj przynajmniej nie ma magistrali pośredniej jak w amidze ;p

Ta tylko amiga była chyba łatwiejsza w programowaniu niż PC ale rozwój sprzetu zabił ten wspaniały komputer :(

Nie pamietam ale skoro już mowa o konsolach to PSX był łatwiejszy w programowaniu niż Sega Saturn...mimo identycznych możliwosci Sony wygrało własnie dzieki temu faktowi a teraz mamy bubbla w postaci PS3 z mocą sredniej klasy PC... :)

Mam nadzieję że ten projekt wypali http://www.natami.net/index.htm z tego co czytałem Amiga z mocą PS2 + swiętny amigowy OS i będzię pięknie :)
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2009, 19:30:15 wysłana przez gregor_y »

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Marzec 2009, 19:32:29 »
EEE tam - nie osiąga hi res ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Marzec 2009, 19:54:13 »
EEE tam - nie osiąga hi res ;p

Troche wiary... :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Marzec 2009, 20:03:16 »
EEE tam - nie osiąga hi res ;p

Prawdopodobnie kwestia czasu. Ogolnie projekt calkiem ciekawy, az milo popatrzec....zalatuje starym, dobrym sprzetem hehe :)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Marzec 2009, 20:10:37 »
Prawdopodobnie kwestia czasu. Ogolnie projekt calkiem ciekawy, az milo popatrzec....zalatuje starym, dobrym sprzetem hehe :)

No miło Amiga przyjemny i szybki sprzet był i jest...może tansza alternatywa dla maców jeśli zmajstują że odpali wszystko oprócz nowych gier to bede zadowolony :)