TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

.:Amiga:.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
.:Amiga:.
« dnia: 08 Luty 2009, 14:23:50 »
Nowy temat bo nie chciałem zasmiecac innego o Windows vs Linux :)

chyba ze możesz ta amige dowolnie modyfikować ;?

Mam wirtualną Amisie i wyglądy są rózne praktycznie do woli można modyfikowac...

http://amikit.amiga.sk/polish/what-is-it.htm 

http://amigasys.extra.hu/

http://classicwb.abime.net/

http://www.ppa.pl/

http://aminet.net/

http://www.morphos.de/

Jest jeszcze Amithalon można normalnie zainstalowac na PC jak Windows...Amige chyba wszędzię można... :)



Kto mi znajdzie podobny zestaw ikonek na Windows dostanie ciasteczko...po prostu uwielbiam ten wygląd ehh... :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 15:43:26 wysłana przez gregor_y »

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2009, 14:27:57 »
Ale każda amiga ma przylepiony pasek to spodu .

A amiga nadaje sie na serwer ? Czy tak nie bardzo ? Chciałemkiedyś sie tym zainteresowac , ale amiga raczej martwa jest  a szkoda .

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2009, 14:51:41 »
Ale każda amiga ma przylepiony pasek to spodu .

A amiga nadaje sie na serwer ? Czy tak nie bardzo ? Chciałemkiedyś sie tym zainteresowac , ale amiga raczej martwa jest  a szkoda .

Możesz przebudowac...ja po prostu zrobiłem sobie wygląd Windows/Mac OS + Aeroglass sec wrzuce screena :) nawet docka możesz sobie dodac...

Martwa i tak i nie...Amiga nadal żyje Firma nadal istnieje ale jest tylko cieniem tym czym była nawet możesz kupic nową Amige + OS ale jest to wydatek podobny do kupna całego zestawu od Apple coś koło 2k-3k...na szczescie fanów jest dużo i nie są podzieleni jak ma to miejsce z dystrybucjami Linuxa...myślę że gdyby ktoś sprawdził liczbe użytkowników może nawet wyprzedziło by Linuxa gdyby policzyc instalacje na xbox,macach itd...praktycznie na wszystkim możesz zainstalowac...

Moja obecna Amisia na PC w 1680x1050 + inne duperele muzyka,filmy,internet działają tylko gry nie są na takim poziomie jak na PC :)



Wiesz amiga jest teraz bardziej jako ciekawostka ale i tak system operacyjny jest imponujący mimo tego że potrafi odpalic na archaicznym sprzecie to offeruje te same możliwosci oczywiscie problemem jest soft który głownie robiony jest przez fanów...

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2009, 15:01:44 »
A czy jeststabilna ? Odczuwa sie efekt zwolniena po roku ?  Czy moge kupić nową amige ( co tam w ogóle jest ? G jakieś, czy Via ? a może intele ?? ) i jaki sprzęt  teraz ta amiga sprzedaje ? Stabilne srodowisko co będzie chodziło przez rok bez resetu , odtwarzało muzyke , przeglądało strony i pisało strony w jakimś edytorze - nada sie ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2009, 15:24:56 »
A czy jeststabilna ? Odczuwa sie efekt zwolniena po roku ?  Czy moge kupić nową amige ( co tam w ogóle jest ? G jakieś, czy Via ? a może intele ?? ) i jaki sprzęt  teraz ta amiga sprzedaje ? Stabilne srodowisko co będzie chodziło przez rok bez resetu , odtwarzało muzyke , przeglądało strony i pisało strony w jakimś edytorze - nada sie ?

Ja używam stary OS 3.9 fakt ze na PC to jak Mac OS X na PC instalowac ale czegoś takiego nie ma jak bluescreen czy kernelpanic chyba że Windows jakis numer odwali... :)

Więc generalnie jeśli liczysz tylko na muzyke,filmy,internet to Amiga spokojnie ci wystarczy...wiesz pobaw się najpierw emulowaną wersją fakt że to nie to samo ale odpowiedni przewodnik spodoba ci się to odpalisz google i wszystkiego się do wiesz...problemów raczej z obsługą nie bedziesz miał coś podobnego do Mac OS X...

Sam jak bym miał kase to bym kupił nową amige z OS 4.1 ale to wydatek z 2k :(

Najlepiej jak byś wszedł na jakies forum i spytał ludzi co mają realne Amigi a nie emulowane...i nie martw się są cywilizowani nie to co Linuxowcy że zaczną cię wyzywac od noobów... :)

Co do procka to te same co Apple używał G4 i chyba G5...albo poczekaj podobno Amiga OS 5.0 ma chodzic na wszystkim co ma tranzystory...daty premiery niestety nie znam :)



Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2009, 16:28:13 »
Czyli nie ma opcji ze zamawiam i przysyłają mi komputer z amiga na pokładzie ? Trzeba kombinowac z składnaiem kompatybilnego sprzętu ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2009, 17:08:02 »
Czyli nie ma opcji ze zamawiam i przysyłają mi komputer z amiga na pokładzie ? Trzeba kombinowac z składnaiem kompatybilnego sprzętu ?

Da się zamówic...najlepiej spytac kogos kto ma amige...pewnosci nie mam ale sprzet od Apple z G4 powinien pasowac i taniej wyjdzie...

http://www.efunzine.com/

Szczerze ceny są wysokie za wysokie...najlepiej poczytaj i zrób sobie Amige na PC...
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 17:11:10 wysłana przez gregor_y »

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2009, 17:13:30 »
No to krótki wzlot amigi w mojej głowie się zakonczył ;p Już apple mniej się ceni ;p Sorr ale 1ghx g4 i 512 ramu za 4kzł ?? Takiego apple g4 mam za 200zł ;p  Jak by były to normalne komputery stylu g5/g6 2gb ram i tera dysku to jeszcze , ale to jest badziew sprzed 100 lat ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty 2009, 17:20:10 »
No to krótki wzlot amigi w mojej głowie się zakonczył ;p Już apple mniej się ceni ;p Sorr ale 1ghx g4 i 512 ramu za 4kzł ?? Takiego apple g4 mam za 200zł ;p  Jak by były to normalne komputery stylu g5/g6 2gb ram i tera dysku to jeszcze , ale to jest badziew sprzed 100 lat ;p

Popyt jest a produkcja jak złów(wstrzymują) dlatego takie ceny...

Własnie dlatego musze poczytac apple G4 nadawał by się pod Amigę może nawet G5 :)

Tylko że ten badziew potrafił multitasking na prockach z szybkoscią 14mhz...w latach 80 już i coś takiego jak bluescreen nie istnieje... :) a PC kiedy otrzymały takie możliwosci?

Zresztą poczytaj sobie poszukaj filmików a najlepiej pogadaj z ludzmi który to maja...

Ale jednak radzę się wstrzymac z zakupem niedługo pewnie nowe modele walną produkcja bedzie to może taniej to wyjdzie...tak jak pisałem najlepiej pobaw się na emulatorze czy ci w ogóle odpowiada...

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty 2009, 17:26:51 »
na pewno pobawie sie , już przygotowuje mu virtual pc , ale nie będę płacił za historie ( że kiedyś obsługiwały wielowątkowość ... ) a kupując apple g4 i tak dostajesz liencje na os x więc heh ;p ...

No mam nadzieje ze wydadzą jakies ładne stacje , czy desktopy z wmiare nowymi bebechami ( może na edenie , albo atomie ? ) w ultra slim obudowie co by się w szuflade zmieściło i to za jakieś 1200zł . To by pasowało , alternatywa do MacaMini  bo obecnie nie ma ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty 2009, 17:39:08 »
No mam nadzieje ze wydadzą jakies ładne stacje , czy desktopy z wmiare nowymi bebechami ( może na edenie , albo atomie ? ) w ultra slim obudowie co by się w szuflade zmieściło i to za jakieś 1200zł . To by pasowało , alternatywa do MacaMini  bo obecnie nie ma ;p

Jak bym miał pare milionów to bym zainwestował w własną linie nowych Amisi...

Jeśli chcesz zainstalowac na Virtual PC to Amithalon poszukaj na torrencie jednak nie pamietam jaki tam jest OS 3.x...druga możliwosc Winuae ja z niej korzystam bardzo dobry emulator...albo kupic odpowiedniego Maca od Apple pózniej może znajde jakie modele się nadają...

Edit:Jak bym wiedział że z 2k Amisie podskoczą do 4k to bym na kupował :) nawet moja stara 1200A + blizzard była by wiecej warta :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2009, 20:59:47 »
Ehh, u mnie w szafie lezy jeszcze moja Amiga 600. Gdzies w szafce mam nawet oryginalny Workbench 2.1, hehe to byl soft ;) Swoja droga to ciekawe ze systemy tak stabilne i wydajne jak Amiga OS czy Mac OS sa tak malo znane i popularne :/

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Luty 2009, 13:24:14 »
Swoja droga to ciekawe ze systemy tak stabilne i wydajne jak Amiga OS czy Mac OS sa tak malo znane i popularne :/

Sprzet za drogi... :( sam bym kupił nową amige gdyby nie cena...Maca też bym kupił ale gdyby był w normalnej cenie identyczny laptop ale nie od apple jest 2x tanszy...wiec co oni sobie do cholery myslą...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Luty 2009, 19:17:59 »
Swoja droga to ciekawe ze systemy tak stabilne i wydajne jak Amiga OS czy Mac OS sa tak malo znane i popularne :/

Sprzet za drogi... :( sam bym kupił nową amige gdyby nie cena...Maca też bym kupił ale gdyby był w normalnej cenie identyczny laptop ale nie od apple jest 2x tanszy...wiec co oni sobie do cholery myslą...

Placi sie za system, za jakosc, no i nie ma sie co oszukiwac - za firme. Ale ceny Apple leca w dol, mysle ze Amigi tez zejda z cen.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Luty 2009, 20:07:33 »
Placi sie za system, za jakosc, no i nie ma sie co oszukiwac - za firme. Ale ceny Apple leca w dol, mysle ze Amigi tez zejda z cen.

System Mac OS X 129$...za firmę dokładni za znaczek Apple...

A Amiga niech przebuduje i wypusci jakis tani model jak miało to miejsce z A1200...i bedzie cool...