TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na 256 RAM!!

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Luty 2009, 20:25:56 »
Tez o tym slyszalem, Vista ma jakis prog wymagan sprzetowych i dopiero jak go przekroczy to chodzi tak jak powinna - chyba cos w tym jest :)

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Luty 2009, 20:26:39 »
nom tak ale linuks tak nie umie  :D

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Luty 2009, 20:28:47 »
nom tak ale linuks tak nie umie  :D
bo nie musi ;p mialo być bez linuxowych offtopów ;p

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Luty 2009, 20:30:16 »
To był sarkazm , ale faktem przydało by się w linuksie inteligentne ładowanie składników dystrybucji . Kurcze ściągam solarisa ciekawe jak się tym razem zaprezentuje ;d ( ostatnio nie mogłem zbootowac porządnie ;p )

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Luty 2009, 20:33:21 »
To był sarkazm , ale faktem przydało by się w linuksie inteligentne ładowanie składników dystrybucji . Kurcze ściągam solarisa ciekawe jak się tym razem zaprezentuje ;d ( ostatnio nie mogłem zbootowac porządnie ;p )
ja nie zacząłem więc jak admin znowu się zezłości to nie do mnie pretensje!!!
solaris ma jeszcze mniejszą bazę sterowników ale i tak rozwój jest gigantyczny..pisałem o tym na blogu(który jest w remoncie)... jeśli chodzi o inteligentne ładowanie składników to po co?  jeśli hardware nie jest w stanie czegoś uruchomić to nie uruchamia ;p raz się z czymś takim spotkałem na compiz-fusion... z efektem wody... jest to jedyny efekt który mi nie działał poniewaz wymaga conajmniej shadera 2.0 ;p

______________________________

tak swoją drogą chciałbym abyście zwrócili uwagę na to jak pięknie i szybko Sun rozwinął Virtualboxa którego przejął od innoteka... ja jeszcze korzystałem z tamtych wersji ;] wierzę w sun'a i w solarisa na desktopie ;]
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 20:38:23 wysłana przez gothmori »

QkiZ

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Luty 2009, 10:38:26 »
→Mercor nie obraź się ale moim zdaniem niewyobrażalną głupotą jest kupować drogi hardware na szklane okienka... w hardware się inwestuje po to by coś na tym systemie konkretnego uruchomić... tylko że jak system pobiera 40% zasobów to już moim zdaniem jakieś nieporozumienie...
dokładnie. a tak przy okazji, win aero jak na swoje marne co tu mówić efekty ma duże wymagania. na słabszych komputerach uruchamiałem compiza fusion i bez wiekszego cięcia chodziło.
przeciętny user windowsa nie wie co to wydajne środowisko.. może dlatego tak chrzanisz ;] mój kolega zarzekał się że xp mu szybko chodzi ;p jak mu pokazałem ubuntu 7.04 (wówczas miałem tą wersję) to kopara mu opadła i mówił "ale to linux więc wiesz...system dla programistów..." i zaczął gadać że to system dla zaawansowanych bla bla bla bla.. xD
wiesz dla normalnego klikacza komputera, uruchamianie windowsa przez kilka minut to norma. ale z tym systemem dla programistów to Twój kolega dowalił LOL :D
ALE PANOWIE, PO CO SIE OBRZUCAĆ BŁOTEM. PRZECIEŻ ROZMAWIAMY TYLKO O KOMPUTERACH
nie ma moda na tym forum
faktem przydało by się w linuksie inteligentne ładowanie składników dystrybucji
tzn :?:
[ raz się z czymś takim spotkałem na compiz-fusion... z efektem wody... jest to jedyny efekt który mi nie działał poniewaz wymaga conajmniej shadera 2.0 ;p
hmm... to już teraz wiem czemu mi się nie chciał włączyć ten efekt na gForcie4.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Luty 2009, 13:24:01 »
jeśli hardware nie jest w stanie czegoś uruchomić to nie uruchamia ;p raz się z czymś takim spotkałem na compiz-fusion... z efektem wody... jest to jedyny efekt który mi nie działał poniewaz wymaga conajmniej shadera 2.0 ;p

Gdyby nie było tych shaderów i innych dupereli to pewnie zdolny programista i tak potrafił by te efekty uzyskac...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Luty 2009, 13:59:48 »
→gregor_y na razie to na windowsie bez tych shaderów nie uzyskasz nawet aero basic (wcześniej znany jako express) więc zmykaj... podrzuciłem fotki z podręcznika na jeden z topiców... ciekawe czemu nie odpisałeś

→QkiZ wiesz wśród wielu ludzi panuje tez przekonanie że mac jest tylko dla programistów więc... ;p i jest to o zgrozo baaardzo powszechne ;|
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2009, 14:01:23 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Luty 2009, 14:04:06 »

QkiZ

Odp: Windows 7 na 256 RAM!!
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Luty 2009, 14:16:20 »
→QkiZ wiesz wśród wielu ludzi panuje tez przekonanie że mac jest tylko dla programistów więc... ;p i jest to o zgrozo baaardzo powszechne ;|
więc morał z tego taki, że linux i mac są systemami na których piszę się gry i programy pod windowsa ;) mało tego, może nawet samego łyndowsa na nim napisali ;D :D