TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Gadu Gadu a zużycie procesora.

Gadu Gadu a zużycie procesora.
« dnia: 05 Luty 2009, 19:23:55 »
Od jakis 3 tygodni w7 dziala u mnie jako jedyny i podstawowy OS.
Bylem z niego bardzo zadowolony, chodzil stabilnie, malo zasobow zrzeral, poprostu bajka.
Jednak zachcialo mi sie pograc.
Zainstalowalem wiec sobie NFS most wanted (pirat niestety) no i zaczely sie schody.
Po pierwsze, mimo 1,5 GB ramu i procka Pentium 4 2,66 GHz gra chodzi dosc wolno, i to na srednich detalach, mimo ze w sumie powinna chodzic plynnie na najwyzszych (chodz w sumie mam watpliwosci, przy karcie graficznej, ktora jest najslabszym ogniwem, ma tylko 128 mb ramu).
Ale zauwazylem ze gdy tylko zainstalowalem ta gre, procesor nagle zaczal wariowac.
Gdy wczesniej uruchamialerm GG 8, WMP i Mozille wszystko bylo ok, chodzilo plynnie, zuzycie procka dochodzilo najwyzej do 70%, jednak teraz gdy tylko wlacze gg, procek wariujej i zabiera 100%.
Jesli zminimalizuje okna gg, i liste kontaktow zurzycie spada do 40%.
Nie wiem o co kaman, czy gg i nfs sie jakos ze soba gryza, czy moze po 3 tygodniach system juz sie zasmiecil?
Znacie jakies rozwiazanie?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2009, 19:30:18 »
Windows 7 tworzy punkty przywracania co jakis czas wiec może cofni się o pare dni może zainstalowałes jakiegos smiecia i stąd problemy...u mnie już dłuzej niż 3-4 tygodnie i nadal chodzi jak po instalacji...może ten NFS piracki miał w sobie niespodzianke?

Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2009, 19:34:20 »
Nie no raczej niespodzianek nie miał, zaraz by antywir zaczal wyc.Chyba ze niespodzianka ktorej on nie wykrywa.
Jesli przywroce system powiedzmy z przed paru dni, nie "zwieje" mi nfs, albo jakies savy czy cus?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2009, 19:39:20 »
Nie no raczej niespodzianek nie miał, zaraz by antywir zaczal wyc.Chyba ze niespodzianka ktorej on nie wykrywa.
Jesli przywroce system powiedzmy z przed paru dni, nie "zwieje" mi nfs, albo jakies savy czy cus?

Raczej nie prywatnych danych nie tyka z tego co pamietam...

Wiesz z reguły anytwirusem można sobie dupe podetrzec jesli uzytkownik nie wie co sciąga i co odpala...ja antywirusa nie mam od czasów Visty i zyje...

Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2009, 19:46:40 »
Wiesz z reguły anytwirusem można sobie dupe podetrzec jesli uzytkownik nie wie co sciąga i co odpala...ja antywirusa nie mam od czasów Visty i zyje...

No ja na szczescie to tego typu uzytkownikow nie naleze, staram sie zawsze scigac z wiarygodnych zrodel pliki to raz, a dwa ograniczam ilosc zainstalowanych programow do minimum.

No coz, sprobujemy z tym przywracaniem systemu, jak to nic nie da to odinstaluje nfs;a trudno sie mowi.

Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2009, 20:09:54 »
Hmm, przywracanie systemu nic nie dalo, tak samo jak deinstalacja niepotrzebnych mi programow...
Nie wiem juz o co chodzi ;/

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2009, 20:18:33 »
Ciekawe...szczerze nie wiem...

Na pewno nie zasmiecił się bo instalowałem tyle gier i programów żeby sprawdzic czy działają że szok...po necie łaziłem nawet po dziwny stronach w nadzieji na złapanie czegos nie udało się...

A tego NFS instalowałes wczesniej na innym systemi czy nie? bo jesli wczesniej nic nie spowolnił pracy to wątpie żeby namieszał w W7...

Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2009, 20:34:45 »
A tego NFS instalowałes wczesniej na innym systemi czy nie? bo jesli wczesniej nic nie spowolnił pracy to wątpie żeby namieszał w W7...

Instalowalem go wczesniej na XP, znaczy staralem sie bo wyskakiwal mi zawsze blad ze brakuje direct X 9.0 mimo ze go mialem wiec nie potrafie ocenic.
Zastanawiam sie czy to nie przez to ze nie uzywalem sd4hide-hide ktory byl dolaczony do gry i mial wymazywac rejestr po grze.
Ale to tylko przypuszczenia.


A, odinstalowalem i nfs'a ale nic sie nie zmienilo jak na razie

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2009, 20:59:04 »
gg8 to syf i ponoć słabo chodzi z 7, ja mam 7.7 i działa sprawnie.
Powiem Ci tak,
na xp miałem MW - Pentium 2.4, 1GB RAM i GeForce 6800 - przeciętnie chodził.
Zużycie procesora zwykle przy większości gier pokazuje 100% (np. u mnie dragonshard czy AoEIII)

do moda: temat podchodzi chyba pod zasobożerność w windows 7, można by posty przerzucić :)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2009, 21:20:52 »
gg8 to syf i ponoć słabo chodzi z 7, ja mam 7.7 i działa sprawnie.

Hmm, wiesz, gg 8 uzywam juz z 4 miechy i jak dla mnie jest o niebo lepszy od 7.7, pozatym zainstalowalem tez wersje 7.7 i z nia byl ten sam klopot.

Zużycie procesora zwykle przy większości gier pokazuje 100% (np. u mnie dragonshard czy AoEIII)

Tak,przy uruchomionej grze, ale chyba nie gdy gra jest wylaczona nie sadzisz?
Nie wiem o co kaman ale mimo odinstalowania calego niepotrzebnego syfu lacznie z nfs'em, po wyczyszczeniu rejestrow dalej zabiera mi przy wlaczonym gg 100% CPU..
Zasobozernosc ramu stoi w miejscu, 49% albo spada...

Nie wiem juz co o tym wszystkim sadzic.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2009, 21:27:47 »
Tak,przy uruchomionej grze, ale chyba nie gdy gra jest wylaczona nie sadzisz?
Nie wiem o co kaman ale mimo odinstalowania calego niepotrzebnego syfu lacznie z nfs'em, po wyczyszczeniu rejestrow dalej zabiera mi przy wlaczonym gg 100% CPU..
Zasobozernosc ramu stoi w miejscu, 49% albo spada...

Nie wiem juz co o tym wszystkim sadzic.

Zaraz zaraz samo gg zabiera 100% CPU? a jak wyłączysz to ile? słuchaj jest jeszcze jedna możliwosc nie bawiłeś się czasami opcjami zasilania?:)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2009, 21:39:24 »
dokładnie, jak sie bawiłeś to też może z tego wynikać.. Wywołaj TaskManagera i zobacz ile dokłądnie zabiera Ci gg CPU i z pamieci bo może jakieś inne procesy Ci bryndzą... a co do gg 8... jest jak dla mnie niezbyt lekkie i średnio funkcjonalne, zakładki to dla mnie za mało choć jak na gg to i tak wielki skok.... bo latami konkurencja była lepsza pod tym względem a gg nagle sie obudziło... Chociaż może ściągnę i przetestuję? może coś się zmieniło :P
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2009, 22:38:08 »
.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2009, 22:57:09 »


Ludzie czemu wam aż tak procka pożera?

Odp: Gadu Gadu a zużycie procesora.
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Luty 2009, 23:10:35 »


Nie grzebalem raczej w opcjach zasilania.
Wyglada to tak, ze jesli lista kontaktow gg i okienko rozmowy sa zminimalizowane wszystko jest teoretycznie ok.Ale jak tylko przywroce z paska okno rozmowy zuzycie wzrasta momentalnie do 100%

A podajcie jakie teoretycznie powinny byc te ustawienia zasilania, sprawdzimy, moze w tym cos jest.

O, gg zminimalizowane to uzycie procka spadlo do 12% -.-'
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2009, 23:15:26 wysłana przez Misquamacus »