TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« dnia: 15 Kwiecień 2013, 18:05:51 »
Witam,

postanowiłem stworzyć listę poradników dotyczących siódemki. Na liście znajdują się demonstracje o różnym stopniu trudności. Niektóre artykuły mogą być bardzo proste i przedstawiane w nich informacje oczywiste. Nie mniej jednak każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Temat będzie stopniowo rozwijany.
--

Ikona strony na pasku zadań w Windows 7 (Internet Explorer 9)
Internet Explorer 9 oferuje bardzo ciekawe możliwości z zakresu integracji z systemem Windows 7. Można utworzyć skrót do wybranej witryny, która będzie dostępna na pasku zadań lub w menu start. Jednocześnie interfejs IE9 zyska schemat kolorów zaczerpnięty z przypiętej witryny.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/5220-ikona-strony-na-pasku-zadan-w-windows-7-internet-explorer-9.html


Sposoby na poprawę wydajności komputera
Poradnik do systemu Windows 7, który przedstawia sposoby na szybką poprawę wydajności komputera.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/8796-windows-7-sposoby-na-poprawe-wydajnosci-komputera.html


Wyłączenie i konfiguracja indeksowania plików
System Windows cały czas indeksuje (śledzi) pliki znajdujące się w określonych lokalizacjach. Dzięki temu powinniśmy szybko otrzymać wartościowe wyniki wyszukiwania. Jest jeden minus, usługa podczas pracy obciąża komputer, można jednak w prosty sposób zrezygnować z indeksowania, ewentualnie dokonać konfiguracji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/8934-windows-7-wylaczenie-i-konfiguracja-indeksowania-plikow.html


Tworzenie bezprzewodowej sieci ad hoc
Windows 7 umożliwia tworzenie bezprzewodowych sieci typu ad hoc, jest to tymczasowe połączenie między komputerami i urządzeniami. Taką sieć możemy wykorzystać by udostępnić nasze łącze internetowe, dzielić się plikami lub grać w gry sieciowe.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/8939-windows-7-tworzenie-bezprzewodowej-sieci-ad-hoc.html


Uruchamiaj aplikacje zawsze z prawami administratora
Niektóre aplikacje nie działają poprawnie, jeżeli nie zostaną uruchomione z prawami administratora. Włączenie takiego programu w normalny sposób zablokuje możliwość korzystania lub pojawią się błędy. Można ułatwić sobie życie i wymuszać uruchamianie konkretnych aplikacji z odpowiednimi uprawnieniami.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/8935-windows-7-uruchamiaj-aplikacje-zawsze-z-prawami-administratora.html


Skróty klawiszowe do zmiany planu zasilania
Poradnik przedstawia w jaki sposób stworzyć skróty na pulpicie oraz klawiszowe do konkretnych planów zasilania.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/8990-windows-7-skroty-klawiszowe-do-zmiany-planu-zasilania.html


Tworzenie żółtych karteczek na pulpicie
Windows 7 posiada wbudowane narzędzie do tworzenia tzw. żółtych karteczek. Tak samo jak w przypadku papierowych, małych karteczek możemy ich użyć do szybkiego zapisywania rzeczy, np. listy zadań. Do tworzenia notatek możemy użyć klawiatury, a również pióra cyfrowego.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9018-windows-7-tworzenie-zoltych-karteczek-na-pulpicie.html


Mało znane skróty klawiszowe
Bez wątpienia korzystanie z odpowiedniej kombinacji klawiszy przyspiesza codzienną pracę. W poradnik przedstawia zestaw mniej popularnych skrótów, które sprawią, że obsługa Windowsa stanie się zdecydowanie szybsza i przyjemniejsza.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9054-windows-7-mao-znane-skroty-klawiszowe.html


Instalacja Windowsa z pamięci USB
System Windows może być zainstalowany bezpośrednio z pamięci USB, nie trzeba korzystać z płyt CD/DVD. Trzeba jedynie stworzyć tzw. bootowalny pendrive, nie wymagane jest dodatkowe oprogramowanie, wystarczy wbudowane narzędzie. Zobacz w jaki sposób przerobić pamięć przenośną na nośnik instalacyjny.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9144-instalacja-windowsa-z-pamieci-usb.html


Szybsze wyświetlanie miniatur na pasku zadań
System Windows Vista przyniósł podgląd otwartych aplikacji, w postaci miniaturek, bezpośrednio z paska zadań. Domyślnie po najechaniu kursorem na ikonę programu musimy poczekać 0,4 sekundy na pojawienie się podglądu, istnieje możliwość zmiany tego czasu. Poradnik dla użytkowników Windows Vista, 7 i 8.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9328-szybsze-wyswietlanie-miniatur-na-pasku-zadan.html


Jak zmienić Bootscreen?
Jeśli znudził się Wam stale powtarzany motyw graficzny obecny przy uruchamianiu systemu, to poniżej możecie przeczytać jak pozbyć się monotonii i zmienić grafikę.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9398-windows-7-jak-zmienic-bootscreen.html


Własne skróty w oknie "Zapisz jako"
Ten poradnik zawiera informacje jak dodać skrót do dowolnego folderu na Twoim dysku twardym. Koniec z uciążliwym wyszukiwaniem miejsca do zapisu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9485-windows-wasne-skroty-w-oknie-zapisz-jako.html


Ukryte funkcje w systemach Windows
W systemach operacyjnych z rodziny Windows dostęp do niektórych opcji jest znacznie utrudniony. Często trzeba przebić się przez wiele okien aby dotrzeć do konkretnych ustawień. Poradnik pokazuje jak szybciej dotrzeć do mniej znanych funkcji w systemach Windows.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9528-ukryte-funkcje-w-systemach-windows.html


Tworzenie dysku naprawy
W poradniku na przykładzie systemu Windows 7, pokazane jest jak stworzyć dysk naprawy czyli inaczej kopię systemu na płycie. Funkcja ta może przydać się w szczególności użytkownikom laptopów, którzy często podczas zakupu nie otrzymują oryginalnego systemu na płycie. Warto zatem swoją kopię zrobić wcześniej, gdyż może się zdarzyć sytuacja, kiedy komputer nie da się uruchomić nawet w trybie awaryjnym. Metoda ta działa również na desktopach.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/9470-windows-7-tworzenie-dysku-naprawy.html


Przenoszenie i usuwanie zablokowanych plików
Usuwanie plików często jest niemożliwe ze względu na ich wykorzystanie przez inne programy, działające w tle. Każdy, kto spotkał się z taką sytuacją doskonale wie, jak uciążliwe, a czasami irytujące potrafi to być. Co zrobić w momencie, gdy koniecznie musimy wykonać operację na zajętym przez inny program pliku? Kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu znajdziecie w poniższym poradniku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10150-windows-przenoszenie-usuwanie-oraz-zmiana-nazwy-plikow-uzywanych-przez-inne-programy.html


Zmiana ilości ostatnio używanych obiektów na pasku zadań
Windows 7 posiada wiele interesujących funkcji. Wśród nich warto wymienić intuicyjny pasek zadań, do którego możemy przypinać ulubione aplikacje. Jeżeli dany program obsługuje zewnętrzne pliki, na pasku zadań pod odpowiednią ikonką pojawia się historia np. ostatnio odtwarzanych utworów za pomocą Winampa. Co zrobić, gdy chcemy zmniejszyć ilość wyświetlanych obiektów bądź pozbyć się historii całkowicie?

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10165-windows-7-zmiana-ilosci-ostatnio-uzywanych-obiektow-na-pasku-zadan.html


God Mode
Windows 7 posiada wiele ciekawych możliwości, które z pozoru są niedostępne dla przeciętnego użytkownika. Jedną z takich opcji jest panel sterowania God Mode, oferujący bardzo rozbudowaną listę działań zebranych w jednym miejscu. W praktyce tryb ten nie oferuje nowych rozwiązań, ale w przejrzysty sposób zbiera wszystkie opcje w jednym miejscu. W poradniku pokazano go uaktywnić.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10171-windows-7-god-mode.html


Tworzenie listy plików wybranego folderu
Istnieje wiele programów, które w przejrzysty sposób tworzą listę plików, aktualnie znajdujących się w wybranym folderze i wyeksportują ją do formy tekstowej. Tak stworzony spis zawiera wszelkie informacje na temat danych, począwszy od nazwy pliku, a na jego wielkości kończąc. Jest jednak prostszy sposób stworzenia takiego zestawienia. Nie potrzeba do niego żadnych zewnętrznych programów, a jedynie zawarty w systemie wiersz poleceń.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10172-windows-7-tworzenie-listy-plikow-wybranego-folderu.html


Szybkie uruchamianie programów
W poradniku przedstawiono kilka sposobów na szybkie uruchamianie ulubionych programów. Standardowe wyszukiwanie ikony i dwukrotne kliknięcie może zabrać sporo czasu, szczególnie w przypadku, gdy na pulpicie znajduje się sporo pozycji. Jak zatem ułatwić sobie życie i przyspieszyć uruchamianie ulubionych aplikacji? Istnieje na to kilka sposobów.

http://www.instalki.pl/demonstracje/multimedia/10175-windows-7-szybkie-uruchamianie-programow.html


Odzyskiwanie hasła do sieci Wi-Fi
Zapewne nie raz zdarzyło się nam zapomnieć hasła do sieci Wi-Fi, bądź też nie mogliśmy zapamiętać skomplikowanych ciągów znaków ustawionych przez innego użytkownika. W każdej z tych sytuacji istnieje możliwość odzyskania hasła - w końcu już raz zostało ono na komputerze zapisane. Z pomocą w tej sytuacji przychodzą różnej maści programy, które zbierają informacje o sieciach bezprzewodowych. Istnieje również prostszy sposób, nie wymagający instalowania zewnętrznego oprogramowania.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10187-windows-7-odzyskiwanie-hasla-do-sieci-wi-fi.html


Wyłączanie systemu o określonej porze
Wiele programów oferuje możliwość wyłączenia komputera po zakończonej operacji (np. aplikacja antywirusowa po skończeniu skanowania), jednak czasami brakuje tej opcji i trzeba wstawać w środku nocy, by zamknąć system i nie narażać się na wysoki rachunek za prąd. W poradniku przedstawiono prosty sposób na zaprogramowanie automatycznego wyłączenia komputera.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10193-windows-7-wylaczanie-systemu-o-okreslonej-porze.html


Pominięcie ekranu logowania do systemu
System Windows domyślnie wymaga wybrania użytkownika przed zalogowaniem do systemu. Wiąże się to z koniecznością kliknięcia na ikonę, co często opóźnia start systemu. Jest to bardzo uciążliwe w momencie, gdy z systemu korzysta tylko i wyłącznie jedna osoba. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób pozbyć się ekranu logowania w Windows 7.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10194-windows-7-pominiecie-ekranu-logowania-do-systemu.html


Wykonywanie kopii zapasowej
Co zrobić, aby uchronić się przed przykrymi konsekwencjami awarii Windows 7? Regularnie wykonywać kopię zapasową systemu. Jak to zrobić, pokazujemy w tym poradniku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10195-windows-7-wykonywanie-kopii-zapasowej.html


Skuteczne ukrywanie folderów
System Windows domyślnie posiada opcję ukrywania folderów. Jednakże jest ona niedoskonała ze względu na fakt, iż każdy użytkownik może je zobaczyć poprzez włączenie funkcji "pokaż ukryte foldery". Co zatem zrobić, gdy chcemy ukryć dane przez wzrokiem ciekawskich? Poradnik pokazuje jak w sprytny sposób zatuszować istnienie wybranego folderu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10196-windows-skuteczne-ukrywanie-folderow.html


Masowa zmiana nazwy plików
Co zatem zrobić, aby w prosty sposób zmienić nazwę nawet kilkuset plików jednocześnie? Odpowiedź w poradniku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10203-windows-masowa-zmiana-nazwy-plikow.html


Szybsze zamykanie systemu
Zazwyczaj przed wyłączeniem systemu pojawia się tabela informująca nas, że część aplikacji wciąż działa i wymaga zamknięcia. Niekiedy trwa to bardzo długo. Dzieje się tak ze względu na standardowe ustawienia systemu Windows, które nakazują mu odczekać pewien okres czasu przed wymuszeniem zamknięcia danego programu. W tym poradniku pokazujemy, jak zmniejszyć wspomniany czas oczekiwania.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10207-windows-7-szybsze-zamykanie-systemu.html


Windows: Zmiana ikony folderu
Poradnik pokazuje, jak w prosty sposób zmienić ikonę wybranego folderu. Jest to idealna okazja do upiększenia swojego systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10208-windows-zmiana-ikony-folderu.html


Zmiana domyślnej ścieżki instalacji programów
Poradnik przedstawia sposób na zmianę domyślnej ścieżki instalacji nowych programów. Do wykonania tej czynności nie potrzeba żadnych zewnętrznych programów, a jedynie podstawową wiedzę z zakresu obsługi systemu Windows.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10211-windows-7-zmiana-domyslnej-sciezki-instalacji-programow.html


Wyłączanie kontroli konta użytkownika
System Windows 7 standardowo posiada włączoną funkcję kontroli konta użytkownika, która wymaga akceptacji administratora przed zmianą ustawień systemowych bądź instalacją niektórych programów. Docelowo służy ona do zwiększenia ochrony systemu, jednak podczas bardziej zaawansowanego użytkowania funkcja ta staje się po prostu uciążliwa. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób pozbyć się wyskakującego okienka.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10213-windows-7-wylaczanie-kontroli-konta-uzytkownika.html


Czyszczenie menu kontekstowego
W poradniku pokazano, jak w prosty sposób pozbyć się niepotrzebnych opcji w menu kontekstowym.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10225-windows-czyszczenie-menu-kontekstowego.html


Sprawdzenie adresu MAC karty sieciowej
Często administrator sieci, z której korzystamy, wymaga od nas podania adresu MAC swojej karty sieciowej. Gdzie znaleźć informacje na temat adresu? Ten poradnik w prosty sposób to wyjaśnia.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10228-windows-7-sprawdzenie-adresu-mac-karty-sieciowej.html


Wyłączanie zbędnych funkcji systemu
Windows 7 posiada wiele zaawansowanych opcji oraz funkcji, jednak większość z nich nie jest przez standardowego użytkownika używana. Pomimo tego, zasoby systemowe są wykorzystywane przez programy działające w tle, które nigdy nie znajdują zastosowania w codziennej pracy. W tym poradniku pokazano, jak się ich pozbyć i uwolnić cenne zasoby systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10239-windows-7-wylaczanie-zbednych-funkcji-systemu.html


Wyłączanie klawiszy trwałych
Klawisze trwałe to funkcja, której okienko wyskakuje w najmniej odpowiednim momencie. Jej aktywacja zachodzi po pięciokrotnym naciśnięciu klawisza Shift, co dzieje się całkiem często podczas sesji z ulubioną grą. Podczas włączenia funkcji wyskakuje okienko, które może zminimalizować rozgrywkę. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób pozbyć się tej męczącej opcji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10240-windows-7-wylaczanie-klawiszy-trwalych.html


Wyłączenie automatycznej defragmentacji dysku
Defragmentacja dysków twardych jest przydatnym narzędziem, jednak jej wykonywanie warto włączać ręcznie w momencie, gdy jest faktycznie potrzebna. System Windows 7 ma ustawioną cotygodniową defragmentację dysków na godzinę 1 w nocy. W poradniku pokazano, jak w prosty sposób wyłączyć automatyczną defragmentację plików.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10243-windows-7-wylaczenie-automatycznej-defragmentacji-dysku.html


Dodawanie folderów do paska zadań
Ikony na pasku zadań stworzone są po to, aby zapewniać szybki dostęp do pewnych elementów systemu. Funkcja szybkiego dostępu jest jednak znacznie bardziej rozbudowana i umożliwia między innymi dodawanie własnych folderów w celu zwiększenia wygody użytkowania. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób dodać ulubione foldery do paska zadań.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10244-windows-7-dodawanie-folderow-do-paska-zadan.html


Otwieranie plików jednym kliknięciem myszki
W systemie Windows należy dwukrotnie kliknąć myszką, aby otworzyć folder czy też uruchomić wybrany program. Jedno kliknięcie natomiast zaznacza ikonę. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób zmienić ustawienia myszki, aby foldery otwierały się po jednym kliknięciu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10245-windows-7-otwieranie-plikow-jednym-kliknieciem-myszki.html


Przyspieszanie systemu
W poradniku pokazano, jak zmienić ustawienia Windowsa, aby ten działał szybciej. Demonstracja jest szczególnie przydatna dla osób posiadających starszy sprzęt.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10246-windows-7-przyspieszanie-systemu.html


Dodawanie własnych programów do menu kontekstowego
Windows 7 oferuje wiele rozbudowanych funkcji. Jedną z nich jest menu kontekstowe, które wywołujemy, klikając prawym przyciskiem myszy. Co zrobić w momencie, gdy chcemy dodać do niego własne pozycje? W tym poradniku pokazano, w jaki sposób można tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10255-windows-7-dodawanie-wlasnych-programow-do-menu-kontekstowego.html


Tworzenie dysku resetowania hasła
Nawet najbardziej pojemny umysł potrafi czasami zapomnieć drobnej rzeczy, którą jest hasło do naszego komputera. Sytuacja może być opłakana w skutkach, jeżeli wcześniej odpowiednio się nie zabezpieczymy. Aby temu zapobiec, wystarczy stworzyć dysk resetowania hasła i przetrzymywać go w bezpiecznym miejscu. Ten poradnik pokazuje, w jaki sposób tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10256-windows-7-tworzenie-dysku-resetowania-hasla.html


Automatycznie wyłączanie systemu
System Windows 7 posiada wbudowaną opcję, dzięki której będzie się automatycznie wyłączał o określonej porze, pod warunkiem, że akurat nie będziemy z niego korzystać. Ten poradnik pokazuje, co należy uczynić, aby osiągnąć wyżej opisany efekt.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10264-windows-7-automatycznie-wylaczanie-systemu.htmlBootowalny pendrive z systemem
Bootowalny dysk flash jest bardzo przydatną opcją w przypadku, gdy chcemy zainstalować system Windows, a nie posiadamy czytnika płyt CD/DVD, bądź też jest on uszkodzony. Ten poradnik krok po kroku opisuje, jak stworzyć bootowalny dysk flash z wybranym systemem operacyjnym.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10266-windows-bootowalny-pendrive-z-systemem.html


Własne skróty w oknie "Komputer"
Okno Komputer pozwala w szybki sposób korzystać z dysków twardych, napędów oraz wymiennych nośników danych. Oczywiście te elementy to tylko część rzeczy, do których potrzebujemy szybkiego dostępu. Możliwe jest dodawanie do tego okna skrótów do dowolnych folderów i programów. Ten poradnik przedstawia jak tego dokonać w kilku krokach.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10231-windows-wlasne-skroty-w-oknie-komputer.html


Aktywacja pola zaznaczania plików
Przy domyślnych ustawieniach systemu Windows, wymagane jest przytrzymanie klawisza SHIFT by zaznaczyć serię folderów lub plików. By zrobić to samo z pojedynczymi elementami musimy przytrzymać klawisz CTRL. Windows posiada jednak przydatną funkcję (pola do zaznaczenia), która ułatwia wybieranie folderów i plików, jest ona domyślnie wyłączona. W tym poradniku pokazujemy jak aktywować omawiane pole.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10216-windows-7-aktywacja-pola-zaznaczania-plikow.html


Rozwiązywanie problemów z instalacją programów
Problemy z instalacją programów mają zazwyczaj swoje podłoże w błędnym działaniu usługi Instalatora Windows. Co zrobić, gdy nie można przeprowadzić instalacji wybranego programu? Ten poradnik w kilku czytelnych krokach wyjaśnia, jakie działania należy podjąć, aby przywrócić stan instalatora do normy.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10324-windows-7-rozwiazywanie-problemow-z-instalacja-programow.html
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2013, 10:41:32 wysłana przez Mirahz »

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2013, 14:06:09 »
Szybkie wyłączanie niedziałających programów
Praktycznie każdy użytkownik, który korzysta z systemu operacyjnego Windows doświadczył problemów z nieodpowiadającymi programami. Zawieszają one system, ograniczając możliwości, a ich wyłączenie zmusza do skorzystania z menedżera zadań, co potrafi być czasochłonne. W tym poradniku pokazano, jak w szybki sposób wyłączyć nieodpowiadające programy.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10368-windows-szybkie-wylaczanie-niedzialajacych-programow.html


Zmiana domyślnej ścieżki Eksploratora Windows
Ikona Eksploratora Windows na pasku szybkiego uruchamiania domyślnie przenosi do Biblioteki, z której rzadko kto korzysta, dlatego też funkcja ta jest nieprzydatna w wielu przypadkach. Istnieje jednak prosty sposób na podmianę ścieżki dostępu, dzięki czemu kliknięcie na ikonę sprawi, iż otworzy się wybrany przez nas folder. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10369-windows-7-zmiana-domyslnej-sciezki-eksploratora-windows.html


Wyłączanie wybudzania komputera myszką
Komputer w stanie uśpienia można wybudzić np. poprzez poruszenie myszką. Często dzieje się jednak tak, iż robimy to całkowicie przypadkowo. W tym poradniku pokazano, jak w kilku prostych krokach sprawić, aby myszka już nigdy nie włączyła komputera będącego w stanie uśpienia.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10370-windows-wylaczanie-wybudzania-komputera-myszka.html

Tworzenie punktu przywracania systemu
Jak zabezpieczyć się przed niepożądanymi zmianami w systemie? Regularnie tworzyć punkt przywracania systemu. W tym poradniku pokazano, jak go wykonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10390-windows-7-tworzenie-punktu-przywracania-systemu.html


Instalujemy kafelkowy interfejs Metro
Kafelkowy interfejs Metro to zupełnie nowy wygląd, wprowadzony wraz z premierą Windows 8. Niestety posiadacze poprzednich wersji Windowsa nie mają oficjalnej możliwości sprawdzenia go w praktyce. W tym poradniku pokazanoy, jak w prosty sposób stworzyć imitację kafelkowego interfejsu na starszych systemach operacyjnych.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10394-windows-7-instalujemy-kafelkowy-interfejs-metro.html


Adres przeglądarki na pasku zadań
W tym poradniku pokazano, jak w banalny sposób ustawić pole adresu domyślnej przeglądarki internetowej na pasku zadań menu start. Rozwiązanie to znacznie przyspiesza wyszukiwanie informacji w internecie.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10407-windows-adres-przegladarki-na-pasku-zadan.html


Odzyskiwanie numeru seryjnego
W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób odzyskać numer seryjny naszego Windowsa.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10408-windows-odzyskiwanie-numeru-seryjnego.html


Wyłączanie skrótu zmieniającego język klawiatury
System Windows domyślnie posiada ustawiony skrót, który zmienia obłożenie klawiatury z języka polskiego programisty na polski. Po naciśnięciu klawiszy ctrl + shift poszczególne znaki zmieniają swoje działanie, co może być irytujące podczas pracy. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób pozbyć się tej uciążliwej funkcji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/multimedia/10409-windows-wylaczanie-skrotu-zmieniajacego-jezyk-klawiatury.html


Szybszy start systemu
System Windows 7 uruchamia się dość szybko, jednakże na niektórych konfiguracjach sprzętowych czas potrzebny na kompletne załadowanie może się wydłużyć. Warto zatem przyspieszyć ten proces. Operacja ta nie wymaga żadnego zewnętrznego programu. Wszystko odbywa się z poziomu systemu Windows.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10427-windows-7-szybszy-start-systemu.html


Zabezpieczenie folderu hasłem
Aby zablokować wybrany folder, nie trzeba instalować zewnętrznego oprogramowania. Funkcja ta jest dostępna z poziomu systemu Windows. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób zabezpieczyć wybrane foldery.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10428-windows-7-zabezpieczenie-folderu-haslem.html


Blokada klawisza myszki
Blokada klawisza myszki to ciekawa funkcja, która znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim na touchpadzie. Dzięki niej nie musimy trzymać wciśniętego klawisza myszki, aby przenosić pliki bądź też zaznaczać większy obszar. Obsługa Windowsa na touchpadzie staje się zatem o wiele bardziej intuicyjna. W tym poradniku wyjaśniono, jak uaktywnić tę przydatną funkcję.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10429-windows-7-blokada-klawisza-myszki.html


Zmiana ekranu logowania
W systemie Windows 7 zaimplementowana została możliwość zmiany tła podczas logowania, jednakże funkcja ta jest domyślnie ukryta. Ten poradnik krok po kroku wyjaśnia, jak ustawić własny ekran logowania.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10439-windows-7-zmiana-ekranu-logowania.html


Sprawdzanie czasu pracy komputera
Czasami z jakichś powodów mamy potrzebę sprawdzenia dokładnej godziny włączenia komputera, a co za tym idzie, jego aktualnego czasu pracy. W systemie istnieje odpowiednia opcja informująca o dacie rozpoczęcia działania systemu. W tym poradniku pokazano, jak uzyskać stosowną informację.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10475-windows-7-sprawdzanie-czasu-pracy-komputera.html


Serwer RPC jest niedostępny
Podczas uruchamiania bądź instalacji niektórych programów można otrzymać komunikat "Serwer RPC jest niedostępny". Wiąże się to często z synchronizacją czasu, wymaganą do uruchomienia danego programu. Bez niej niektóre aplikacje mogą działać nieprawidłowo bądź w ogóle się nie uruchamiać. W tym poradniku pokazano, jak włączyć usługę synchronizacji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10485-windows-serwer-rpc-jest-niedostepny.html


Przyspieszanie połączenia sieciowego
W tym poradniku pokazano, jak wyłączyć zbędne funkcje sieciowe, które mogą się przyczyniać do spadku szybkości działania internetu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10487-windows-7-przyspieszanie-polaczenia-sieciowego.html


Zmiana wielkości ikon na pulpicie
W tym poradniku pokazano, jak w bardzo prosty sposób zmienić wielkość ikon wyświetlanych w systemie Windows.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10495-windows-7-zmiana-wielkosci-ikon-na-pulpicie.html


Sprawdzanie wersji sterownika
W tym poradniku pokazano, w jaki sposób uzyskać informację na temat wersji oprogramowania zainstalowanego w naszym systemie.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10507-windows-7-sprawdzanie-wersji-sterownika.html


Testowanie pamięci RAM
Do wykonania prostego testu analizującego sprawność pamięci RAM, nie potrzeba żadnych zewnętrznych programów. Funkcja testowania RAM-u została bowiem wbudowana w system Windows.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10544-windows-7-testowanie-pamieci-ram.html


Sprawdzanie listy udostępnionych folderów
W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób sprawdzić, ile oraz jakie foldery są udostępnione, a co za tym idzie, widoczne dla innych użytkowników w sieci lokalnej.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10553-windows-7-sprawdzanie-listy-udostepnionych-folderow.html


Skanowanie dysku twardego w poszukiwaniu błędów
System Windows posiada wbudowaną funkcję, która pozwala na skanowanie dyskowej przestrzeni w poszukiwaniu problematycznych sektorów. W tym poradniku pokazano, jak przeprowadzić takie skanowanie.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10577-windows-7-skanowanie-dysku-twardego-w-poszukiwaniu-bledow.html


Zwiększanie ilości pamięci wirtualnej
W tym poradniku pokazano, jak odpowiednio wydzielić przestrzeń dyskową na pamięć wirtualną, która może przyczynić się do wzrostu wydajności systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10578-windows-7-zwiekszanie-ilosci-pamieci-wirtualnej.html


Kontrola rodzicielska
W tym poradniku pokazano, jak dostosować opcję kontroli rodzicielskiej do własnych wymagań.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10606-windows-7-kontrola-rodzicielska.html


Usuwanie ikon na pasku zadań
Poradnik ten pokazuje krok po kroku, jak usunąć niechciane ikony z paska zadań.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10608-windows-7-usuwanie-ikon-na-pasku-zadan.html


Usuwanie prywatnych informacji o plikach
Coraz częściej wrzucamy różnego rodzaju materiały do sieci, narażając się tym samym na zdradzenie informacji na swój temat. Warto zatem przed wrzuceniem plików na serwer wyczyścić wszystkie prywatne dane. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10609-windows-7-usuwanie-prywatnych-informacji-o-plikach.html


Wyłączanie trybu uśpienia
W tym poradniku pokazano, jak całkowicie wyłączyć tryb uśpienia.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10611-windows-7-wylaczanie-trybu-uspienia.html


Dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania
System Windows posiada dodatkowe zabezpieczenie, które wymusza na użytkowniku naciśnięcie klawiszy Ctrl+Alt+Delete przed wpisaniem hasła. W tym poradniku pokazano, jak uaktywnić tę opcję.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10634-windows-7-dodatkowe-zabezpieczenie-podczas-logowania.html


Kasowanie domyślnie zainstalowanych gier
W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób odinstalować standardowe gry w systemie Windows 7, dzięki czemu można zaoszczędzić trochę miejsca. Jest to szczególne przydatne dla osób posiadających mały dysk twardy.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10639-windows-7-kasowanie-domyslnie-zainstalowanych-gier.html


Przypinanie ikony Komputer do paska zadań
W tym poradniku pokazano, co należy zrobić, aby w normalny sposób przypiąć ikonę "Komputer" do paska zadań.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10640-windows-7-przypinanie-ikony-komputer-do-paska-zadan.html


Wyłączanie dźwięku logowania systemu
Odtwarzany podczas każdego startu systemu może się znudzić nawet największym entuzjastom Windows 7. W tym poradniku pokazano, jak wyłączyć dźwięk logowania.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10650-windows-7-wylaczanie-dzwieku-logowania-systemu.html


Szybkie ukrywanie ikon na pulpicie
Szybkie wyłączanie ikon może się np. okazać przydatne w momencie, gdy chcemy ukryć zawartość pulpitu przed oczami ciekawskich osób.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10651-windows-7-szybkie-ukrywanie-ikon-na-pulpicie.html


Czarny ekran podczas robienia screena z gry
W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób poradzić sobie z problemem czarnego ekranu podczas robienia screena z gry.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10655-windows-7-czarny-ekran-podczas-robienia-screena-z-gry.html


Blokowanie programów w zaporze systemu
System Windows posiada możliwość zablokowania dostępu do internetu dla wybranego programu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w momencie, gdy nie chcemy, aby aplikacja łączyła się z siecią i przesyłała niepożądane przez nas informacje. Poradnik ten w kilku prostych krokach wyjaśnia, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10669-windows-7-blokowanie-programow-w-zaporze-systemu.html


Zmiana adresu MAC karty sieciowej
Działając w strukturze lokalnej często spotykamy się z sytuacją filtrowania adresów MAC. Oznacza to, iż urządzenia spoza listy nie będą miały dostępu do sieci. W przypadku wymiany komputera na nowy jesteśmy w takim razie zobowiązani do podania administratorowi nowego adresu MAC karty sieciowej. Istnieje jednak sposób na ominięcie tej niedogodności. Ten poradnik pokazuje, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10672-windows-7-zmiana-adresu-mac-karty-sieciowej.html


Gasnący ekran podczas oglądania filmów
Posiadacze laptopów podczas oglądania filmów mogą się borykać z problemem wygaszającego się ekranu. Dzieje się tak ze względu na specyficzne reguły w ustawieniach zasilania. W tym poradniku pokazano, jak pozbyć się tego problemu, by w przyszłości komfortowo oglądać każdy film.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10674-windows-7-gasnacy-ekran-podczas-ogladania-filmow.html


Czyszczenie systemu
Istnieje wiele programów, które służą do oczyszczania komputera ze śmieci, jednakże mało kto wie, iż Windows posiada własny moduł za to odpowiedzialny. W tym poradniku pokazano, jak z niego korzystać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10692-windows-7-czyszczenie-systemu.html


Wyłączanie funkcji przywracania systemu
W tym poradniku pokazano, jak wyłączyć funkcję przywracania systemu i zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni. Należy jednak mieć na uwadze, iż w przypadku jakiejkolwiek awarii nie będzie możliwości skorzystania z przywracania systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10694-windows-7-wylaczanie-funkcji-przywracania-systemu.html


Przywracanie systemu
W tym poradniku pokazano jak krok po kroku powrócić Windows do stanu sprzed awarii.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10760-windows-7-przywracanie-systemu.html


Szybkie odnajdywanie funkcji w Panelu Sterowania
Niekiedy znalezienie interesującej funkcji w Panelu Sterowania wymaga wielu kliknięć i poszukiwań. Istnieje jednak prosty sposób na szybkie wyszukanie konkretnej opcji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10785-windows-7-szybkie-odnajdywanie-funkcji-w-panelu-sterowania.html


Trwałe usuwanie sterowników
W tym poradniku wyjaśniono krok po kroku, jak trwale i skutecznie usuwać sterowniki.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10789-windows-7-trwale-usuwanie-sterownikow.html


Dodawanie funkcji Group Policy Editor (gpedit.msc)
W tym poradniku pokazano jak dodać funkcję Group Policy Editor do systemu Windows Vista, 7 i 8 w wersji Home czy Starter.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10805-windows-7-dodawanie-funkcji-group-policy-editor-gpedit-msc.html


Blokada dostępu do panelu sterowania
W tym poradniku zaprezentowano sposób na zablokowanie możliwości korzystania z panelu sterowania, aby nie wpadł on w niepowołane ręce.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10806-windows-7-blokada-dostepu-do-panelu-sterowania.html


Zmiana ścieżki zapisu profilu użytkownika
W tym poradniku wyjaśniono,w jaki sposób zmienić domyślną ścieżkę profilu użytkownika.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10835-windows-7-zmiana-sciezki-zapisu-profilu-uzytkownika.html


Funkcja Uruchom bezpośrednio w Menu Start
W tym poradniku pokazano, jak przywrócić funkcję "Uruchom" do Menu Start.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10864-windows-7-funkcja-uruchom-bezposrednio-w-menu-start.html


Wiadomość powitalna podczas startu systemu
W Windows 7 istnieje możliwość zostawienia własnej wiadomości, która będzie się wyświetlać podczas startu systemu każdemu użytkownikowi. Wystarczy edycja drobnego wpisu w rejestrze. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10865-windows-7-wiadomosc-powitalna-podczas-startu-systemu.html


Wyłączanie cieniowania ikon pulpitu
W tym poradniku pokazano, jak wyłączyć funkcję cieniowania ikon pulpitu, by dostosować wygląd Windowsa do własnych upodobań.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10878-windows-7-wylaczanie-cieniowania-ikon-pulpitu.html


Sprawdzanie wersji systemu
W tym poradniku pokazano, gdzie w Windowsie znaleźć informacje na temat dokładnej wersji systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10891-windows-7-sprawdzanie-wersji-systemu.html


Menedżer zadań z Windows 8
W tym poradniku pokazano, jak zainstalować nowy menedżer zadań (znany z Windows 8 ) w systemie Windows 7.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10892-windows-7-menedzer-zadan-z-windows-8.html


Diagnostyka awarii systemu
Choć Windows 7 w stosunku do poprzednich systemów operacyjnych Microsoftu jest o wiele bardziej stabilny, prędzej czy później nie ustrzeżemy się w nim mniejszych lub większych błędów. W tym poradniku pokazano, jak w prosty sposób diagnozować błędy w systemie, by w łatwiejszy sposób móc znaleźć rozwiązanie.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10905-windows-7-diagnostyka-awarii-systemu.html


Naprawa uszkodzonych plików systemowych
Mimo iż Windows 7 jest stabilnym systemem operacyjnym, to czasami można się spotkać z błędami wynikającymi z uszkodzonych plików systemowych bądź po prostu ich braku. W tym poradniku pokazano, jak korzystając z odpowiedniej funkcji, naprawić występujące nieprawidłowości.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10948-windows-7-naprawa-uszkodzonych-plikow-systemowych.html


Tworzenie dysku naprawy systemu (WinPE)
W tym poradniku pokazano, jak przygotować dysk naprawczy, który uruchamia się przed startem systemu w celach naprawczo-diagnostycznych.

http://www.instalki.pl/demonstracje/bezpieczenstwo/11006-windows-7-tworzenie-dysku-naprawy-systemu-winpe.html


Tworzenie własnych czcionek i symboli
Windows 7 posiada wbudowane narzędzie służące do edytowania oraz tworzenia nowych symboli, jednakże mało kto wie o jego istnieniu. W tym poradniku pokazano, jak zaprojektować własny symbol, który później można wykorzystać w dokumentach tekstowych.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11019-windows-7-tworzenie-wlasnych-czcionek-i-symboli.html


Dodatkowe kompozycje pulpitu
Windows 7 pozwala na dostosowanie wyglądu pulpitu i wyświetlanych okienek do własnych preferencji, korzystając z wcześniej przygotowanych kompozycji. Domyślnie w systemie znajduje się kilka predefiniowanych schematów. Istnieje jednak możliwość rozszerzenia tej listy o nowe kompozycje. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11026-windows-7-dodatkowe-kompozycje-pulpitu.html


Tworzenie wirtualnego dysku twardego
System Windows 7 posiada funkcję, która umożliwia utworzenie wirtualnego dysku twardego. Niezależnie od tego, do czego będziemy go wykorzystywać, stworzenie dysku jest w miarę proste, o ile wiadomo, jakie opcje należy zaznaczyć. W tym poradniku krok po kroku wyjaśniono ten proces.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11031-windows-7-tworzenie-wirtualnego-dysku-twardego.html
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2013, 17:20:26 wysłana przez Mirahz »

Offline kamiton

 • *****
 • 1287
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2013, 17:00:31 »
kawał dobrej roboty :P

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2013, 17:26:31 »
Dysk USB jako dodatkowa pamięć RAM
Windows 7 posiada funkcję ReadyBoost, która pozwala wykorzystać zewnętrzny dysk USB jako dodatkową pamięć RAM. W normalnych warunkach system przypisuje specjalny obszar na dysku jako pamięć podręczną, by skorzystać z niej w razie zapełnienia wszystkich kości fizycznych. Wykorzystanie do tego celu pamięci flash jest o wiele lepszym rozwiązaniem, gdyż jest ona szybsza. W tym poradniku pokazano, jak przypisać dysk USB jako pamięć wirtualną.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11033-windows-7-dysk-usb-jako-dodatkowa-pamiec-ram.html


Tworzenie paska szybkiego uruchamiania
Użytkownicy, którzy korzystali z Windows XP i przenieśli się na nowszą Siódemkę, z pewnością byli zdziwieni brakiem paska szybkiego uruchamiania, który umiejscowiony był zaraz obok przycisku menu start. W tym poradniku wyjaśniono, jak przywrócić starą wersję paska.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11045-windows-7-tworzenie-paska-szybkiego-uruchamiania.html


Ukrywanie programów w menu start
W systemie Windows 7 można w szybki sposób wyłączyć wyświetlanie programów w menu start, aby nie korzystały z nich niepowołane osoby. W tym poradniku wyjaśniono, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11075-windows-7-ukrywanie-programow-w-menu-start.html


Usuwanie kluczy rejestru z odmową dostępu
Niektóre klucze zapisane w rejestrze systemu Windows nie mogą być usunięte normalną drogą ze względu na komunikat odmowy dostępu. W tym poradniku wyjaśniono, jak usunąć taki klucz.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11101-windows-7-usuwanie-kluczy-rejestru-z-odmowa-dostepu.html


Przyznawanie kontroli dla plików i folderów systemowych
Co zrobić w przypadku, gdy musimy edytować pliki systemowe, np. w przypadku ich uszkodzenia bądź chęci wprowadzenia pewnych zmian? Istnieje sposób na ich odblokowanie. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11120-windows-7-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow-systemowych.html


Wyłączenie systemowych gadżetów
Jeżeli nie korzystamy z gadżetów i uważamy je za zbędne, istnieje możliwość ich całkowitego wyłączenia. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11138-windows-7-wylaczenie-systemowych-gadzetow.html


Zmiana wyglądu menu start
Podczas wieloletniego korzystania z systemu standardowy układ może się po prostu znudzić. Warto wtedy zaprowadzić pewne zmiany, jak chociażby zmienić wygląd menu start. W tym poradniku pokazano między innymi, jak zmodyfikować przycisk start i dokonać szerszej edycji menu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11139-windows-7-zmiana-wygladu-menu-start.html


Usuwanie zbędnych plików po instalacji SP1
Windows 7 w momencie instalacji Service Pack 1 tworzy kopię zapasową starych plików, aby można było do nich powrócić w przypadku usunięcia SP1. W większości przypadków nie usuwamy jednak tej aktualizacji, a zatem kopia zapasowa jest nam zupełnie niepotrzebna. Pliki te mogą zajmować nawet do 1,5 GB, więc warto się ich pozbyć w celu zaoszczędzenia miejsca. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11146-windows-7-usuwanie-zbednych-plikow-po-instalacji-sp1.html


Animowane tło pulpitu
Windows Vista posiadał specjalną funkcję o nazwie DreamScene, która umożliwiała ustawienie plików .wmv jako tło pulpitu, w efekcie czego otrzymywaliśmy animowaną tapetę. Niestety użytkownicy Windows 7 nie dostali takiej możliwości, przynajmniej w teorii. W praktyce wystarczy bowiem lekka modyfikacja w systemie, aby móc cieszyć się pięknym, animowanym tłem. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11150-windows-7-animowane-tlo-pulpitu.html


Defragmentacja dysku twardego
Aby przyspieszyć działanie naszego sprzętu, warto co jakiś czas przeprowadzać defragmentację, która "porządkuje" dane zapisane na dysku i sprawia, że są one poukładanie w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu zmniejsza się czas odczytu poszczególnych informacji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11174-windows-7-defragmentacja-dysku-twardego.html

Opóźnianie autostartu programów
W poradniku przedstawiono sposób na opóźnienie startu programów, w celu przyspieszenia ładowanie systemu. Aplikacje te zostaną wczytane dopiero w momencie, w którym zwolnią się wymagane zasoby systemowe.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11175-windows-opoznianie-autostartu-programow.html


Tworzenie pliku o dowolnym rozmiarze
W demonstracji przedstawiono sposób na stworzenie pliku o dowolnym rozmiarze. Można tego dokonać w kilka sekund, bez instalowania dodatkowych programów - wystarczy wiersz poleceń.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11128-windows-stworz-plik-o-dowolnym-rozmiarze.html


Przenoszenie plików systemowych do pamięci RAM
W Windows 7 istnieje możliwość przeniesienia najważniejszych plików systemowych do pamięci operacyjnej RAM, dzięki czemu uzyskamy wzrost wydajności naszego systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11187-windows-7-przenoszenie-plikow-systemowych-do-pamieci-ram.html


Odpowiednie korzystanie z systemowych Bibliotek
Biblioteki w systemie Windows 7 umożliwiają szybki dostęp do najważniejszych plików, z których często korzystamy. Układ jest prosty i intuicyjny, a podział poszczególnych folderów logiczny. W tym poradniku pokazano, jak należy poprawnie umieszczać pliki w Bibliotekach, aby ich nie dublować.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11197-windows-7-odpowiednie-korzystanie-z-systemowych-bibliotek.html


Opcje panelu sterowania bezpośrednio w menu start
Istnieje możliwość podpięcia poszczególnych opcji panelu sterowania bezpośrednio w menu start. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11226-windows-7-opcje-panelu-sterowania-bezposrednio-w-menu-start.html


Odpowiednie indeksowanie plików
Funkcja indeksowania przyspiesza wyszukiwanie plików za pomocą wbudowanej w system Windows wyszukiwarki. W Windows 7 istnieje możliwość zmodyfikowania indeksowania plików, aby wyszukiwarka wyświetlała tylko określone rozszerzenia, pomijając np. muzykę czy filmy. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11258-windows-7-odpowiednie-indeksowanie-plikow.html


Wyłączenie loga interfejsu GUI podczas startu systemu (przyspieszenie startu)
Podczas normalnego startu systemu Windows 7 wyświetla nam animowane logo, w trakcie którego oglądamy pasek postępu wczytywania kolejnych plików. Funkcję tę można wyłączyć, przyspieszając tym samym start systemu. W tym poradniku pokazano, jak dokonać takiej modyfikacji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11259-windows-7-wylaczenie-loga-interfejsu-gui-podczas-startu-systemu-przyspieszenie-startu.html


Windows: szybkie kopiowanie zawartości plików
Korzystając z systemów Windows pracę można ułatwiać sobie  na wiele sposobów. W tym poradniku zaprezentowano, jak w prosty sposób dodać funkcję, pozwalającą kopiować zawartości plików (np. tekstowych, CSS, BAT) bez potrzeby ich otwierania.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11191-windows-szybkie-kopiowanie-zawartosci-plikow.html


Włączamy ukryte konto administratora
W systemie Windows 7 utworzone jest domyślne konto administratora, jednakże jest ono ukryte podczas ekranu logowania, przez co nie ma do niego dostępu. Istnieje jednak możliwość uaktywnienia tej opcji, dzięki czemu podczas startu systemu można zalogować się przez natywne konto administratora. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11281-windows-7-wlaczamy-ukryte-konto-administratora.html


Przenoszenie planów zasilania na inny komputer
Doświadczeni użytkownicy doskonale zdają sobie sprawę, jak irytujące potrafią być źle ustawione parametry planu zasilania. Z drugiej jednak strony, mozolna modyfikacja na każdym komputerze z osobna również nie jest zbyt przyjemna. Poszczególne plany zasilania można jednak swobodnie przenosić pomiędzy komputerami. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11284-windows-7-przenoszenie-planow-zasilania-na-inny-komputer.html


Testowanie wydajności zasilania systemu
System Windows 7 posiada wbudowaną funkcję służącą do testowania wydajności zasilania systemu. Moduł pozwala na szybkie przetestowanie oraz stworzenie dokładnego raportu, w którym wyszczególnia wszystkie problemy związane z naszym zasilaniem W tym poradniku pokazano, jak uruchomić tę funkcję.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11290-windows-7-testowanie-wydajnosci-zasilania-systemu.html


Instalacja własnych kompozycji pulpitu bez ingerencji w pliki systemowe
System Windows 7 domyślnie nie umożliwia instalacji szeroko zmodyfikowanych kompozycji pulpitu, ze względu na brak autoryzacji. Istnieje jednak wiele programów, które nadpisują wpisy w rejestrze w taki sposób, aby instalacja zewnętrznych kompozycji była możliwa. Często jednak pojawiają się problemy ze zmodyfikowanymi wpisami rejestru. W tym poradniku pokazano, jak umożliwić obsługę własnych kompozycji bez ingerencji w pliki systemowe.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11292-windows-7-instalacja-wlasnych-kompozycji-pulpitu-bez-ingerencji-w-pliki-systemowe.html


Otwieranie wiersza poleceń w konkretnym miejscu
Wiersz poleceń przydaje się do przeprowadzania zaawansowanych operacji w systemie Windows. W związku z nim, Microsoft ukrył jedną funkcjonalność, która potrafi w znaczący sposób ułatwić pracę z poleceniami wpisywanymi ręcznie w konsolę. Mianowicie jest to funkcja otwierania wiersza poleceń w danym miejscu, np. w konkretnym folderze lub na wybranej partycji dysku. W poradniku przedstawiono jak skorzystać z danej funkcji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11304-windows-7-otwieranie-wiersza-polecen-w-konkretnym-miejscu.html


Uruchamianie programów w trybie zgodności
Starsze aplikacje, które były projektowane pod wcześniejsze wersje systemu Windows, niekoniecznie muszą działać poprawnie w Windows 7. Sytuacja ta często dotyczy różnego rodzaju gier, które odmawiają posłuszeństwa w styczności z nowszym systemem operacyjnym. W Windows 7 istnieje jednak możliwość uruchomienia programu w trybie zgodności. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11320-windows-7-uruchamianie-programow-w-trybie-zgodnosci.html


Szybkie przechodzenie do menedżera zadań
W starszych wersjach Windowsa posługując się kombinacją klawiszy Ctrl + Alt + Delete system przenosił nas bezpośrednio do menedżera zadań, skąd mogliśmy zakończyć niedziałający program czy chociażby podejrzeć aktualnie zużycie procesora. W Windows 7 ta sama opcja odsyła nas jednak do ekranu powitalnego, skąd dopiero musimy wybrać odpowiednią pozycję. Jest jednak na to rozwiązanie, które zaprezentowano w poniższym poradniku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11487-windows-7-szybkie-przechodzenie-do-menedzera-zadan.html


Zmiana dźwięku startu systemu
Windows 7 nie posiada wbudowanej funkcji zmiany dźwięku, który wydobywa się z głośników podczas startu systemu. Co zatem zrobić, gdy po długim czasie korzystania z komputera po prostu się znudzi? Istnieje sposób, aby podmienić standardowy dźwięk dowolnym, wybranym przez nas. W poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11545-windows-7-zmiana-dzwieku-startu-systemu.html


Przełączanie aktywnych okien w widoku 3D
Podczas normalnej pracy systemu zazwyczaj otwieramy sporą ilość okien i plików, którymi później ciężko zarządzać, a klasyczne przełączanie się pomiędzy nimi jest uciążliwe i niewygodne. Na szczęście istnieje sposób, aby uprzyjemnić sobie tę czynność i przy okazji wprowadzić zupełnie nowy wygląd tej opcji do systemu. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11546-windows-7-przelaczanie-aktywnych-okien-w-widoku-3d.html


Zmiana adresów serwerów DNS
Serwery DNS w największym uproszczeniu odpowiedzialne są za tłumaczenie adresu strony internetowej (np. windows7.pl) na język zrozumiały dla maszyn, czyli adres IP. Niestety często serwery używane przez danego dostawcę internetu są wolne, przez co przeglądanie stron internetowych staje się niekomfortowe. Istnieje jednak możliwość własnoręcznej zmiany serwerów na bardziej nam odpowiadające. W sieci istnieje wiele darmowych alternatyw - np. OpenDNS. W tym poradniku pokazano, jak zmienić serwery DNS w systemie Windows 7.

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html


Wyłączenie podglądu zawartości folderów
Windows 7 posiada domyślnie włączony podgląd zawartości folderów, dzięki czemu miniaturki plików są wyświetlane już na ikonie folderu. W wielu przypadkach jest to przydatne, jednakże czasami funkcja ta może zdradzać zawartość, której nie chcemy ujawniać. Istnieje jednak szybki i łatwy sposób na wyłączenie podglądu. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11612-windows-7-wylaczenie-podgladu-zawartosci-folderow.html


Zmiana wyglądu Windows 7 na Windows XP
Windows 7 jest niezwykle estetycznym systemem operacyjnym, jednakże użytkownicy, którzy przenoszą się z Windows XP mogą mieć pewne problemy z przyzwyczajeniem się do nowego wyglądu. Specjalnie dla nich Windows 7 posiada funkcje, które pozwalają upodobnić go do jego starszego brata. W tym poradniku pokazano, co należy wykonać, aby Siódemka przypominała Windows XP. Dodatkowo zmiana wyglądu zmniejszy wymagania sprzętowe systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11627-zmiana-wygladu-windows-7-na-windows-xp.html


Windows 7: Zmiana ikony dysku
Podstawowy zestaw ikon podczas wieloletniego korzystania z systemu może się po prostu znudzić. Dlatego też warto je podmienić i tym samym odświeżyć wygląd Windowsa. O ile w przypadku zwykłych folderów sprawa ta jest niebywale prosta, tak podmiana ikony dysku wiąże się już z kilkoma czynnościami. W tym poradniku pokazano, jak sobie z tym poradzić.

http://www.instalki.pl/demonstracje/multimedia/11658-windows-7-zmiana-ikony-dysku.html
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2013, 14:59:30 wysłana przez Mirahz »

Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2013, 19:06:25 »
Przydał by się jeszcze poradnik instalacji nakładkowej

Offline kamiton

 • *****
 • 1287
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2013, 09:02:50 »
Przydał by się jeszcze poradnik instalacji nakładkowej

jak dla mnie nieistotna rzecz - po co sie w cos takiego bawic ? - juz lepiej format trzaskac niz stosowac takie rzeczy , pozatym kto taki termin wymyslił?

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2013, 15:15:55 »
Ograniczenie miejsca na dysku dla użytkowników
Na komputerze, z którego korzysta kilka osób, może dosyć szybko skończyć się miejsce na dysku twardym. Warto zatem pomyśleć o odpowiednim przydzieleniu jego części dla poszczególnych użytkowników, unikając tym samym nieprzyjemnych sytuacji w postaci braku miejsca. System Windows 7 posiada taką funkcję. W tym poradniku pokazano, jak odpowiednio z niej korzystać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11693-windows-7-ograniczenie-miejsca-na-dysku-dla-uzytkownikow.html


Szybkie zamykanie eksploratora
Podczas dłuższej sesji z komputerem często dochodzimy do momentu, w którym mamy otwartą sporą ilość okienek eksploratora. Ich pojedyncze zamykanie może nam zająć trochę czasu. Zamiast tego warto skorzystać zatem z funkcji wyłączenia pracy eksploratora. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać w niezwykle szybki sposób.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11695-windows-7-szybkie-zamykanie-eksploratora.html


Dodawanie dodatkowych stref czasowych do zegara
Smartfony już od dawna oferują szybkie przeliczanie stref czasowych. Okazuje się, że system Windows również posiada taką funkcję. W tym poradniku pokazano, jak z niej korzystać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11696-windows-7-dodawanie-dodatkowych-stref-czasowych-do-zegara.html


Funkcja Uruchom bezpośrednio na pasku zadań
Poprzez okienko „Uruchom” użytkownik jest w stanie szybko włączyć większość funkcji systemu, wpisując odpowiednią komendę. Podczas częstego korzystania z tej możliwości każdorazowe wywoływanie okna może być męczące. Dlatego też warto stworzyć skrót na pulpicie, który następnie podpinamy pod pasek zadań menu start. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11716-windows-7-funkcja-uruchom-bezposrednio-na-pasku-zadan.html


Włączanie konta gościa
Konto gościa to specjalny profil, który w systemie Windows 7 jest domyślnie wyłączony. Dzięki niemu możemy przygotować profil użytkownika, który okazjonalnie będzie wykorzystywany przez osoby postronne. Co najważniejsze, konto gościa nie może instalować nowych programów, zmieniać ustawień itp. Jest to zatem bezpieczny sposób na udostępnianie swojego komputera innym osobom. W tym poradniku pokazano, jak uaktywnić taki profil.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11717-windows-7-wlaczanie-konta-goscia.html


Otwieranie monitora zasobów
Monitor zasobów to moduł systemu Windows 7, w którym można przejrzeć najważniejsze informacje o zużyciu zasobów pamięci, procesora czy sieci naszego komputera. Jest to idealne narzędzie do szczegółowej analizy zachowania sprzętu i wykrywania nieprawidłowości, które przyczyniają się do spowolnionej pracy systemu. W tym poradniku pokazano, jak włączyć monitor zasobów.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11718-windows-7-otwieranie-monitora-zasobow.html


Windows: Dzielenie dysku na partycje
Część zakupionych komputerów ma już zainstalowany system. Często dzieje się jednak tak, iż stworzona została wyłącznie jedna partycja - ta, na której znajduje się Windows. W takim przypadku warto podzielić ją na mniejsze części, by łatwiej zarządzać własnymi plikami i uchronić się przed ewentualną utratą danych. Operację podziału dysku na partycje można wykonać z poziomu systemu Windows. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12066-windows-dzielenie-dysku-na-partycje.html


Tworzenie zmodyfikowanego dysku instalacyjnego z systemem
Korzystając z systemu Windows 7 przyzwyczajamy się do pewnego układu programów. Przy okazji system pobiera całą masę ważnych aktualizacji, bez których byłby narażony na ataki z sieci. Co jednak, gdy jesteśmy zmuszeni do przeinstalowania Windowsa? Czy wszystkie zainstalowane aplikacje należy pobierać na nowo? Można to obejść, tworząc własny dysk instalacyjny z Windows 7 i wzbogacając go o aktualnie łatki i programy. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12077-windows-7-tworzenie-zmodyfikowanego-dysku-instalacyjnego-z-systemem.html


Rozszerzenie funkcjonalności kosza
Usuwanie zawartości kosza często związane jest z ryzykiem skasowania czegoś ważnego. Warto zatem rozszerzyć funkcjonalność systemowego śmietnika o dodatkowe funkcje, które umożliwią odpowiednie sortowanie czy nawet cykliczne usuwanie danych. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12352-windows-7-rozszerzenie-funkcjonalnosci-kosza.html


Jak odzyskać kilka gigabajtów miejsca na dysku?
Problem małej ilości wolnego miejsca dotyka praktycznie każdego użytkownika komputera, bez względu na to, jak pojemnym dyskiem dysponuje. Jest to szczególnie bolesne, gdy brakuje przestrzeni na partycji systemowej. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. W tym poradniku pokazujano, jak w łatwy sposób uzyskać kilka dodatkowych gigabajtów wolnego miejsca na dysku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12383-windows-7-jak-odzyskac-kilka-gigabajtow-miejsca-na-dysku.html
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2013, 09:40:54 wysłana przez Mirahz »

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwiecień 2014, 12:27:37 »
Poniżej wrzucam kolejną listę poradników, które znajdą zastosowanie w systemie Windows 7


Jak sprawdzić, ile lat ma nasz system operacyjny?
Wraz z premierą Windows 7 Microsoft oddał w nasze ręce produkt bardzo dopracowany. Wymaga on mniej prac konserwacyjnych, często sprowadzających się do ponownej instalacji całej platformy. Jeżeli od dłuższego czasu nie formatowaliśmy dysku, warto z ciekawości sprawdzić, kiedy została przeprowadzona ostatnia instalacja Windowsa. W ten sposób oszacujemy żywotność naszego systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12660-jak-sprawdzic-ile-lat-ma-nasz-system-operacyjny.html


Wyłączenie wyświetlania informacji o małej ilości miejsca na dysku
Praktycznie prawie każdy użytkownik komputera spotkał się z powiadomieniem o małej ilości wolnego miejsca, jakie pozostało na dysku. Sytuacja jest o tyle irytująca, że ramka z taką informacją wyświetla się automatycznie co pewien czas. Istnieje jednak sposób, aby ją całkowicie wyłączyć. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12717-windows-wylaczenie-wyswietlania-informacji-o-malej-ilosci-miejsca-na-dysku.html


Zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przez systemowy kosz
Większość plików, które usuwamy standardową metodą trafia do systemowego kosza, gdzie jeszcze przez jakiś czas istnieje możliwość ich odzyskania. Kosz ma z góry ustaloną ilość miejsca, jaką może zajmować na dysku. Jeżeli nasz komputer cierpi na chroniczny brak wolnej przestrzeni na dysku, warto zmniejszyć wartość wykorzystywaną przez systemowy kosz. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12718-windows-zmniejszenie-ilosci-miejsca-zajmowanego-przez-systemowy-kosz.html


Przygotowanie komputera do formatowania dysku
Na formatowanie dysku twardego użytkownicy decydują się w momencie, gdy nie posiadają już innego sposobu na naprawienie problemu lub po prostu chcą przyspieszyć system. Często też dana potrzeba pojawia się w przypadku instalacji nowszej wersji OS. Przygotowanie komputera do formatowania nie jest skomplikowane, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, o których napisano poniżej.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12791-przygotowanie-komputera-do-formatowania-dysku.html


Dostęp do pulpitu Windows z tabletu
Na przykładzie iPada pokazano, jak korzystać z narzędzi oferujących zdalny dostęp do komputera z Windows. Dzięki temu na tablecie można korzystać z aplikacji przeznaczonych dla systemu operacyjnego firmy Microsoft.

http://www.instalki.pl/demonstracje/mobile/12990-jak-zyskac-dostep-do-pulpitu-windows-z-tabletu.html


Jak zmniejszyć wielkość folderu WinSXS w Windows 7?
Folder WinSXS, który znajduje się na C:\Windows\WinSXS, jest ogromny i nieprzerwanie rośnie po instalacji systemu operacyjnego. Po pewnym czasie znajduje się w nim wiele niepotrzebnych plików, takich jak stare wersje systemowych komponentów. Nawet jeśli nie mamy już zainstalowanego jakiegoś komponentu, jego pliki wciąż znajdują się w WinSXS, zabierając cenne miejsce na dysku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12991-jak-zmniejszyc-wielkosc-folderu-winsxs-w-windows-7-i-windows-8.html


Zarządzanie procesami i ich optymalizacja
Prędkość i płynność działania systemu Windows zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest specyfikacja sprzętowa komputera. To właśnie moc poszczególnych komponentów decyduje o tym, jak komfortowa jest praca z systemem. Drugim elementem są uruchomione aplikacje i procesy, które zużywają zasoby. Odpowiednia ich optymalizacja pozwala znacznie przyspieszyć działanie maszyny. W tym poradniku szczegółowo objaśniono to zagadnienie.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13244-windows-zarzadzanie-procesami-i-ich-optymalizacja.html


Usuwanie i zmiana domyślnych powiązań plików
Windows zapamiętuje domyślne powiązania typów plików z wybranymi aplikacjami, aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po systemie. Często zachodzi jednak potrzeba zmiany tych programów na inne, które bardziej nam odpowiadają. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13244-windows-zarzadzanie-procesami-i-ich-optymalizacja.html


Zmiana domyślnej lokacji folderu TEMP
Folder TEMP przechowuje wszystkie pliki tymczasowe, które podczas normalnej pracy z systemem Windows potrafią przybrać ogromne rozmiary. Staje się to szczególnie problematyczne w momencie, gdy nie dysponujemy zbyt dużą partycją systemową i notorycznie brakuje na niej miejsca. Istnieje jednak prosty sposób na przeniesienie folderu TEMP, aby odchudzić nieco partycję, na której zainstalowany został Windows. W tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13599-zmiana-lokalizacji-folderu-temp.html


Dodatkowe lokalizacje w menu "Wyślij do"
W systemach Windows opcja Wyślij do umożliwia między innymi szybkie kopiowanie plików lub folderów do często używanych miejsc (np. Dokumentów). Poniżej zaprezentowano sposób na dodawanie dodatkowych lokalizacji, które będą dostępne po rozwinięciu listy Wyślij do.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13501-windows-dodatkowe-lokalizacje-w-menu-wyslij-do.html


Usługa Windows Update nie działa
Systemy MS Windows aktualizują się automatycznie dzięki Windows Update. Może się jednak zdarzyć, iż usługa ta odmówi posłuszeństwa, np. działając niepoprawnie lub po prostu nie uruchamiając się. Jeżeli manualne włączenie nie pomaga, należy sięgnąć po inne środki. W tym poradniku wyjaśniono, w jaki sposób naprawić niedziałającą usługę Windows Update.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13826-windows-update-nie-dziala.html


Windows nie wykrywa pendrive
Podłączasz pendrive'a do komputera i nic się nie dzieje? To dość popularny problem, któremu na szczęście można zaradzić. Jeżeli system Windows z jakiegoś powodu nie widzi podłączonego pendrive’a, należy zastosować się do porad zaprezentowanych w poniższym poradniku.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/14116-windows-nie-wykrywa-pendrive.html


Diagnozujemy problemy z zasilaniem w systemie Windows
Właściciele urządzeń przenośnych często poza samą wydajnością cenią sobie długość czasu pracy na baterii. Niestety ta w niektórych przypadkach może pozostawiać wiele do życzenia. W tym poradniku wyjaśniono, jak zdiagnozować problemy z zasilaniem.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/14805-diagnoza-problemow-z-zasilaniem.html


Jak odzyskać klucz systemu?
Co zrobić, gdy klucz się zawieruszy? Istnieje łatwy sposób, aby go odzyskać. W poradniku opisano jak to zrobić.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/14986-jak-odzyskac-klucz-systemu.html


Jak odinstalować aktualizacje Windows?
Microsoft udostępnia co miesiąc nowe aktualizacje systemu Windows. Niekiedy jednak powodują one więcej szkód, niż pożytku i w takim właśnie przypadku warto je odinstalować...

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/15428-jak-odinstalowac-aktualizacje-windows.html
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2014, 10:38:16 wysłana przez Mirahz »

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2015, 15:34:58 »
Jak zainstalować Windows 10 na maszynie wirtualnej?
W demonstracji pokazano jak zainstalować Windows 10 jako wirtualną maszynę korzystając z VirtualBox, aby wygodnie testować nowości bez ryzyka utraty danych.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/15926-jak-zainstalowac-windows-10.htmlJak utworzyć dysk instalacyjny Windows 8.1?
W tym poradniku wyjaśniono,w jaki sposób stworzyć własną płytę instalacyjną systemu Windows 8.1.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/16404-dysk-instalacyjny-windows-8-1.html


Jak automatycznie usuwać stare i niepotrzebne pliki w Windowsie?
W tym poradniku przedstawiono sposób na usuwane (np. starszych niż 30 dni) plików według harmonogramu

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/16615-automatczne-usuwanie-plikow.html


Jak dodać program do Autostartu?
W tym poradniku pokazano, w jaki sposób dodać dowolny program do Autostartu, by uruchamiał się wraz z rozruchem systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/16700-autostart-windows.html


Jak sprawdzić listę ostatnio uruchamianych programów?
W tym poradniku wyjaśniono, jak wygenerować listę wszystkich ostatnio uruchamianych programów - zarówno tych odpalanych manualnie, jak i automatycznie

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/17063-lista-ostatnio-uruchamianych-programow.html


Jak zainstalować Windows 10 obok Windows 7/8?
W tym poradniku pokazano, jak zainstalować Windows 10 na dodatkowej partycji.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/17227-windows-10-instalacja-dual-boot.html


Jak udostępnić internet z Wi-Fi po kablu?
W poniższym poradniku pokazano, w jaki sposób internet Wi-Fi udostępnić na inne komputery za pomocą klasycznego kabla LAN.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/17716-jak-udostepnic-wi-fi-po-kablu.html


Naprawa Windows 7 za pomocą dysku instalacyjnego
W tym poradniku pokazano jak skorzystać z narzędzia naprawczego dostępnego bezpośrednio na płycie instalacyjnej systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/18279-naprawa-windows-7.html


Jak usunąć powiadomienie o aktualizacji Windows 10?
W tym poradniku wyjaśniono, w jaki sposób usunąć ikonę informującą o możliwości zarezerwowania darmowej aktualizacji do Windows 10.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/18535-jak-usunac-win-10-powiadomienie.htmlJak zaktualizować system do Windows 10?
W tym poradniku wyjaśniono, jak własnoręcznie zaktualizować system do Windows 10, bez oczekiwania na dostępność ze strony Microsoftu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19127-windows-10-aktualizacja.html
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2015, 15:44:26 wysłana przez Mirahz »

Offline Mirahz

 • *****
 • 366
  • Windows 7
Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwiecień 2016, 14:04:30 »
Tym razem kolejna lista poradników, przeznaczona głównie dla systemu Windows 10.

Jak zmienić ustawienia prywatności w Windows 10?
Niektóre ustawienia prywatności można określić już podczas finalizacji instalacji nowego systemu. Mało kto jednak zagłębia się w te szczegóły. Poszczególne ustawienia można zmodyfikować w każdym momencie, a w tym poradniku pokazano, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19133-windows-10-ustawienia-prywatnosci.html


Jak zainstalować Windows 10 z obrazu ISO? (czysta instalacja)
Windows 10 jest dostępny dla większości użytkowników w formie aktualizacji systemu. Co jednak, jeżeli chcemy przeprowadzić tzw. czystą instalację z obrazu ISO? W poniższym artykule wyjaśniono wszystkie zagadnienia z tym związane - od pobrania obrazu, aż po instalację systemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19153-windows-10-instalacja-iso.html


Jak zmienić domyślne programy w Windows 10?
W systemach Windows jeden rodzaj plików jest skojarzony z konkretnym programem, który służy do ich otwierania. Użytkownik może oczywiście zdecydować, która aplikacja ma do tego służyć. W Windows 10 funkcja ta została nieco przemodelowana. Poniżej wyjaśniono, jak się do niej dostać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19176-windows-10-domyslne-programy.html


Windows 10: Jak usunąć folder Windows.old i zwolnić miejsce na dysku?
Jeżeli zdecydowaliśmy się na aktualizację systemu do Windows 10 i nie wykonaliśmy czystej instalacji, na dysku systemowym znajduje się folder o nazwie Windows.old, który może blokować sporo miejsca. W tym poradniku wyjaśniono, jak go usunąć.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19177-win-10-windows-old.html


Jak usunąć Windows 10 i powrócić do Windows 7/8.1?
Proces instalacji Windows 10 jest zaprojektowany w taki sposób, by większość plików użytkownika i aplikacji pozostała w niezmienionej formie. Tworzony jest również specjalny punkt przywracania, za pomocą którego bezproblemowo można powrócić do wcześniejszego Windowsa. W tym poradniku wyjaśniono, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19192-windows-10-downgrade.html


Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Windows 10?
W poprzednich wersjach Windowsa użytkownicy mieli możliwość wybrania, które aktualizacje systemu mają być pobrane i zainstalowane. Możliwe było również całkowite wyłączenie aktualizacji. W systemie Windows 10 nie ma takiej możliwości - Microsoft zmusza nas do przeprowadzania regularnych ich instalacji. Istnieje jednak nieoficjalny sposób, by je wyłączyć.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19271-windows-10-wylaczanie-aktualizacji.html


Jak wyłączyć automatyczne udostępnianie aktualizacji w Windows 10?
W Windows 10 Microsoft zaimplementował coś na wzór klienta sieci torrent, który udostępnia aktualizacje innym osobom. W ten sposób firma odciąża swoje serwery, ale jednocześnie powoduje, że wzrasta zużycie naszego łącza. Jeżeli nie chcemy korzystać z tego rozwiązania, warto je wyłączyć.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19299-windows-10-udostepnianie-aktualizacji.html


Jak przywrócić domyślną przeglądarkę zdjęć w Windows 10?
W Windows 10 domyślą przeglądarką fotografii jest aplikacja „Zdjęcia”. Wielu użytkowników przyzwyczaiło się jednak do przeglądarki, która była dostępna w poprzednich wersjach systemu. W tym poradniku pokazano, jak ją przywrócić.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19300-windows-10-przegladarka-zdjec.html


Jak zmienić język systemu w Windows 10?

Zainstalowałeś Windows 10 w języku angielskim, jednak chcesz korzystać z polskiego? A może na odwrót? Chcesz korzystać z systemu w języku obcym? W tym poradniku pokazano jak przełączać się między językami.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19301-windows-10-jezyk-systemu.html


Jak wyłączyć OneDrive w Windows 10?
Windows 10 posiada wbudowaną aplikację dysku sieciowego OneDrive, co oczywiście jest przydatnym narzędziem. W tym poradniku wyjaśniono, jak całkowicie wyłączyć integrację OneDrive z Windows 10.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19369-one-drive-windows-10.html


Jak wyłączyć centrum akcji w Windows 10?
Centrum akcji to nowa funkcja, która zadebiutowała wraz z premierą Windows 10. Wyświetla ona powiadomienia z aplikacji zainstalowanych w systemie. Jeżeli irytują nas wyskakujące notyfikacje, istnieje prosty sposób na ich wyłączenie.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19385-windows-10-centrum-akcji.html


Windows 10: Jak odblokować tryb God Mode?
God Mode to specjalny tryb, który od dawna jest dostępny w systemach Windows. Dzięki niemu mamy dostęp do zmodyfikowanej wersji panelu sterowania, w której znajdziemy znacznie więcej możliwości i funkcji. W tym poradniku wyjaśniono, jak uaktywnić God Mode w Windows 10.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19398-windows-10-god-mode.html


Jak wyłączyć Windows Defender w Windows 10?
W Windows 10 Microsoft postawił na nowe reguły zabezpieczeń. Aplikacja Windows Defender jest aktywna cały czas, a użytkownik może ją wyłączyć zaledwie na niedługi okres. Narzędzie wyłącza się automatycznie dopiero w momencie, gdy system wykryje inne oprogramowanie antywirusowe. Dla tych, którzy chcą się jednak pozbyć tej ochrony, istnieje dodatkowy sposób.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19402-windows-defender-windows-10.html


Jak wykonać kopię zapasową plików w Windows 10?
Historia plików to ciekawa opcja w Windows 10, która umożliwia tworzenie kopii zapasowej newralgicznych danych, które następnie można bezproblemowo odzyskać. Dzięki temu zabezpieczymy prywatne pliki przed całkowitą utratą. W tym poradniku wyjaśniono, jak korzystać z tego narzędzia.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19421-windows-10-kopia-zapasowa.html


Windows 10: Lista wszystkich skrótów klawiszowych
Windows 10 to stosunkowo intuicyjny system. Nawigację po poszczególnych elementach można jednak usprawnić, stosując skróty klawiszowe. W tym poradniku przedstawiono pełną listę skrótów klawiszowych wraz z objaśnieniem.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19445-windows-10-skroty-klawiszowe.html


10 przydatnych funkcji eksploratora plików w Windows 10
W poradniku przedstawiono 10 funkcji i sztuczek związanych z eksploratorem plików. Dzięki nim nawigacja po systemie będzie szybsza i przyjemniejsza.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19917-win-10-eksplorator-plikow.html


Jak naprawić duże zużycie procesora przez svchost.exe?
Svchost.exe to proces Windowsa, który obsługuje najważniejsze usługi potrzebne do poprawnego funkcjonowania systemu. Jego wysokie obciążenie tak naprawdę nic nam nie mówi, bowiem problem może leżeć w którymś z jego komponentów. Poniżej przedstawiono kilka sposobów na rozwiązanie danego problemu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/20679-svchost-naprawa.html


Jak szybko usunąć program/aplikację w Windows 10?
W Windows 10 pojawiło się sporo mniejszych lub większych nowości. Jedną z nich jest sposób odinstalowywania programów i aplikacji. Można to robić na kilka sposobów.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/20896-windows-10-usuwanie-aplikacji.html


Windows nie widzi dysku? Rozwiązanie problemu
W tym poradniku wyjaśniono co zrobić, gdy Windows nie widzi dysku twardego.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/21114-windows-nie-widzi-dysku.html


Windows 10: Jak wyłączyć aplikacje działające w tle?
Działanie systemowych aplikacji w tle można wyłączyć, wydłużając tym samym żywotność ogniwa. Poniżej przedstawiono, jak tego dokonać.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/21290-windows-10-aplikacje-w-tle.html


Jak stworzyć lokalne konto użytkownika w Windows 10?
W tym poradniku pokazano w jaki sposób stworzyć konto z pominięciem usług Microsoftu.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/21855-windows-10-lokalne-konto-uzytkownika.html
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2016, 14:15:15 wysłana przez Mirahz »

Odp: Windows 7: zbiór poradników, demonstracji, tutoriali
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Maj 2017, 13:49:13 »

Tworzenie bezprzewodowej sieci ad hoc
Windows 7 umożliwia tworzenie bezprzewodowych sieci typu ad hoc, jest to tymczasowe połączenie między komputerami i urządzeniami. Taką sieć możemy wykorzystać by udostępnić nasze łącze internetowe, dzielić się plikami lub grać w gry sieciowe.

Szukałem właśnie tego! Google podpowiadało różne rozwiązania ale ten poradnik jest chyba najlepszy
lol