TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zasobożerność w Windows 7

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Zasobożerność w Windows 7
« dnia: 04 Luty 2009, 00:55:40 »
Na pierwszy ogień idą przeglądarki, podstawowe, najbardziej znane i te trochę mniej.
Konfiguracja jak w podpisie.

Przeglądarki:

Opera                     10.00 alpha Kompilacja 1139
Google Chrome        1.0.154.46
Mozilla Firefox         3.0.5    (525.27.1)
IE 8 Beta                 8.0.7000.0
Safari                      3.2.1
TheWorld Browser    2.4.0.2
K-Meleon                1.5.2

Otwarte zakładki w każdej przeglądarce:
http://www.windows7.pl/forum/index.php
http://www.gazeta.pl
http://www.wp.pl



czyli:
  • 1sze miejsce w niechlubnym rankingu Safari                 
    - 101,592
  • 2gie miejsce IE 8 Beta                                               
    - łącznie 97,844
  • 3cie miejsce Mozilla Firefox                                       
      - 89,992
  • 4te miejsce Google Chrome                                       
    - łącznie 65,264
  • 5te miejsce TheWorld Browser                                     
    - 58,624
  • 6te Opera                                                               
    - 55,576
  • i 7me K-Meleon                                                         
    - 47,492

Oczywiście uruchamiając każdą przeglądarkę z osobna uzyskamy mniejszy wynik, ale dość proporcjonalny, innym razem zobaczę jakie byłby różnice ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2009, 01:23:40 wysłana przez barthd »
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2009, 02:16:56 »
Safari aż tyle...widac że wzorowali się na IE i spartoczyli robote bo wiecej od IE wcina ramu  ;D

Opera :)

K-Meleon co to jest musze sprawdzic :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2009, 03:26:53 »
Safari to jedna z najlepszych przegladarek. iTunes to chyba najlepszy odtwarzacz mp3 ale.....na Mac OS X ;) Wersje windowsowe chodza tragicznie i ciezko sie dziwic bo te programy wykorzystuja specyfike Mac`owego systemu. Tak czy inaczej swoj glos stawiam na Chrome jesli chodzi o windowsowe przegladary.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2009, 04:23:38 »
to taka krótka pobieżna recenzja z mojej strony tych przeglądarek :D

K-Meleon, wygląda słabo ale przecież nie o to chodzi. Problem polega na tym, że jest też średnio intuicyjny a i trzeba się naklikać żeby przechodzić między zakładkami. Przy jednej zakładce K-Meleon to zaledwie 20,000K, jest też dość szybki (jak już tylko strony załadują się do pamięci to hula, gdyby tak Chrome wykorzystywał pamięć czy Opera...). Brak niestety google bar czy skrótu w postaci wpisania w url np. g prawo rzymskie. Ogólnie na plus za lekkość ale nie mógłbym tego używać na co dzień.

Opera, i tu będę bardzo mało obiektywny bo to moja ulubiona przeglądarka. Potrafi się wysypać, ale wybaczam jej to bo w końcu to alpha. Ale jest dość lekka, przyzwoicie szybko otwiera strony i wg mnie dużą zaletą jest dająca się skonfigurować strona szybkiego wybierania z miniaturami stron które sami sobie ustawimy, a nie jak w Chrome tylko kilka dobranych na podstawie naszej aktywności. Ze standardowych 9 można ich ustawić np. 12 czy 15, jak się chce, drobnym trickiem.
Wygląd dobry, intuicyjnie daje się prowadzić po sieci, dodatkowe wtyczki.

The World Browser, od razu zżera sporo pamięci ale wraz z liczbą otwartych zakładek ta zasobożerność jakoś diametralnie się nie pogłebia... Na plus więc. Wolno otwiera strony, których jeszcze w życiu nie otwierał ale te zapisane już w pamięci otwiera jeszcze lepiej niż K-Meleon. Na początku wszystko ładuje od razu z IE8, zakładki i stronę startową... MSN. Googlebar, własny rodzaj okna - wygląd safari, nie ma AeroGlass) Plik, Narzędzia, Edycja itd. obok ikonek minimalizuj, maks. i wyjście.
Bardzo prosty w obsłudze, globalne skróty klawiszowe (ctrl+T) itd. Hmm, brzydki ale można pobrać ładne skórki i wtyczki choć jest ich oczywiście znacznie mniej niż w Operze czy FF. Być może będę z niej korzystał w przyszłości :)

GoogleChrome, aktualnie z niej korzystam. Na samym początku mnie z lekka odrzuciła ale teraz mi sie całkiem podoba. Funkcjonalna, prosta a przy tym ładna co rzadko idzie ze sobą w parze. Średnio szybka ale sprawna, trudno mi powiedzieć coś więcej o niej, po prostu przypadła mi do gustu.

Mozilla Firefox, i znów będę subiektywny bardzo, często mi się sypała, co chwila jakieś wtyczki żądała. Dziś jak ponownie ją zainstalowałem to nie powiem, żebym był zadowolony z prędkości ale cenię za funkcjonalność i poparcie 'community' co daje jej duże możliwości. Niestety miałem pewnie do niej dużo pecha bo często mi się sypała i ciężko było ją ratować wiec przechodziłem automatycznie na Operę.

IE8, demonem prędkości nie jest, ładna, prosta w obsłudze no i najlepiej obsługuje strony, tam gdzie zawodzą inne przeglądarki. Jeżeli ją poprawią tak jak zapowiadają że to zrobią w finalnej wersji 8 to z chęcią przy niej zostanę.
Może wtedy przyda mi się na coś AntyVir bo przecież nie bez powodu mówi się "IE to program pozwalający przeglądać Internet z Twojego komputera, i odwrotnie..." ;)

No i Safari. Już przy jednej zakładce ciągnie 40-50,000 K ale za to całkiem sprawnie i dość szybko otwiera strony internetowe. Niestety zawartość stron wygląda jak Windows bez ClearType, rozmazane, niedokładne czcionki itd.
Dziwię się że tak to wygląda ale ogólnie przeglądarka mnie odpycha, więc żadna konfiguracja czy skiny to nie dla mnie w tym wypadku.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2009, 10:13:43 »
Safari to jedna z najlepszych przegladarek. iTunes to chyba najlepszy odtwarzacz mp3 ale.....na Mac OS X ;) Wersje windowsowe chodza tragicznie i ciezko sie dziwic bo te programy wykorzystuja specyfike Mac`owego systemu. Tak czy inaczej swoj glos stawiam na Chrome jesli chodzi o windowsowe przegladary.

Ja tam nie zauważyłem, żeby wersja ipodows/iphonowa chodziła gorzej od windowsowej, a co do iTunes, to mi się nie podoba, wogóle nie mogę się do końca połapać wolę WMP. ;)

Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

ziebal

Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2009, 11:17:21 »

Ja tam nie zauważyłem, żeby wersja ipodows/iphonowa chodziła gorzej od windowsowej,


A ja zauważyłem, że wersja dla Windows chodzi beznadziejnie... Natomiast na Mac OS Safari to moja ulubiona przeglądarka  ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Luty 2009, 11:33:34 »
Google Chrome porządna przeglądarka w szczegolnosci podoba mi się interfejs max minauryzacja :) żeby w operze dali taki interfejs :(

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2009, 13:29:44 »
Safari to jedna z najlepszych przegladarek. iTunes to chyba najlepszy odtwarzacz mp3 ale.....na Mac OS X ;) Wersje windowsowe chodza tragicznie i ciezko sie dziwic bo te programy wykorzystuja specyfike Mac`owego systemu. Tak czy inaczej swoj glos stawiam na Chrome jesli chodzi o windowsowe przegladary.

Ja tam nie zauważyłem, żeby wersja ipodows/iphonowa chodziła gorzej od windowsowej, a co do iTunes, to mi się nie podoba, wogóle nie mogę się do końca połapać wolę WMP. ;)



Akurat nie mam porównania bo z macowej korzystałem bardzo dawno temu i tylko 'na chwilkę'.
Safari chodzi średnio na tle wszystkich przeglądarek w Windows natomiast mnie odrzuca wygląd stron:



Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2009, 14:09:26 »
Chyba kwestia systemu... ten sam screen zrobiony na Mac OS X :



Faktycznie wyglada inaczej. Safari chyba cos niebardzo korzysta z cleartype albo cos w tym stylu ?

Odp: Zasobożerność w Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2009, 01:44:12 »
Całkiem calkiem ten ranking. K-Meleon mi jakoś niespecjalnie się spodobał, choćby z braku wtyczek. Tak samo w Operze - brakuje mi Silverlighta i czegoś w stylu Firebuga, dlatego używam FF. W cChrome może i jest to drugie, ale nie jest tak funkcjonalne jak w Firefoxie.