TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak bootowania w Samsung NP-RC710

Brak bootowania w Samsung NP-RC710
« dnia: 06 Czerwiec 2017, 11:39:34 »
Witam, mam taki problem i niewiem jak  go rozwiązać dlatego proszę o pomoc tu na forum.
Otóż chcę wgrać nowy system operacyjny którym to będzie Windows 10 wersja 64 bitowa.
Już nawet próbowałem z wersją która była wcześniej wgrana czyli Windows 7 Professional lecz pozostaje ten sam problem.
Ustawiłem w biosie bootowanie na napęd dvd który jest w laptopie.
Po uruchomieniu go i za pomocą klawisza F10 bo inne jakoś nie chciały zadziałać ustawiłem w biosie na bootowanie tegoż to napędu.
Po włożeniu płyty ukazała się informacja aby nacisnąć dowolny klawisz więc nacisnąłem spację.
Niby coś tam zaczęło robić bo płyta się obracała w napędzie i dioda też dawała w nim o tym informację.
Po jakiś 2 może 3 minutach napęd przestawał dawać znak.
Myślałem że może pliki się wypakowywują, itd.
Lecz po godzinie zrezygnowałem i doszedłem do wniosku że może coś jest nie halo z napędem optycznym.
Podłączyłem napęd pod usb i w biosie ustawiłem aby pierwszy po starcie bootował też nie zdało egzaminu.
Potem spróbowałem z bootowalnym pendrive i też do czasu potem ukazał się plansza z logo Windows 10 i pomyślałem że może dłużej mu schodzi wypakowywanie plików, itd.
Zostawiłem do dziś rana i okazało się że dalej była widoczna plansza a nic się nie zrobiło, choćby to dalszej sekwencji, itd.
Zastanowiło mnie to że ileż może wypakowywać pliki i za każdym razem ten sam scenariusz obojętne czy z pena, napędu pod usb czy wbudowanym napędzie w laptopie ???
Tym bardziej że i na płytę DVD-RW oraz na pendrive gdzie najpierw z strony Microsofu został pobrany najnowszy obraz pliku iso a potem został nagrany na wymienione nośniki i nic.
Próbowałem aby przetestować na moim kompie stacjonarnym i wszystko działa.
Już nawet z systemem dla próby Windows 7 lecz ten sam scenariusz był.
Postanowiłem się wstrzymać i zapytać na forum w czym konkretnie tkwi problem że tak się zachowuje podczas próby instalacji wyżej opisany model laptopa.
Proszę o pomoc jak można zrobić aby po naciśnięciu dowolnego klawisza podczas restartu i ukazaniu się takiej informacji na ekranie laptopa dalej robiła się instalka na lapku a nie dochodziła do pewnego momentu jak wyżej opisałem i potem zong.

Odp: Brak bootowania w Samsung NP-RC710
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2017, 13:42:29 »
Wygląda nie na problem z dyskiem instalacyjnym Windowsa tylko z dyskiem twardym komputera. Jaki był powód czystej instalacji? Jeśli niestabilna praca systemu to może to być wadliwy dysk. Zwłaszcza jeśli na innym komputerze z płyty instaluje się wszystko poprawnie.
Skuteczny serwis komputerowy w Poznaniu i okolicach.

Odp: Brak bootowania w Samsung NP-RC710
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2017, 10:39:10 »
Witaj,
Mam Samsunga RF510 i muszę powiedzieć, że jest on trochę kapryśny dla Win 10.
Po pierwsze sprawdź jaki masz BIOS (nie wiem jaki ma Twój model). Jeżeli UEFI (mój niestety nie ma UEFI) - to nie powinieneś mieć problemów. Podczas bootowania naciskaj klawisz ESC i wtedy bedziesz mógł wskazać napęd DVD. Jeżeli nie masz UEFI - musisz wyłączyć w BIOSie (na drugiej zakładce - ADVANCED) - LEGACY OS BOOT na DISABLED. Ponownie uruchom Lapka i wciskaj ESC i wybierz napęd DVD.
Po drugie - jeżeli masz zainstalowany system WIN7 i doinstalowujesz WIN10 - to się nie uda. System WIN10 "nie lubi" dysków MBR. Podczas instalacji WIN10 zmienia dysk na GPT. Nie jestem specjalistą w tej materii - może fachowcy się wypowiedzą. Moje wielomiesięczne doświadczenia mówią, że w Samsungu bez BIOSu UEFI nie da się zamontować dwóch niezależnych dysków MBR i GPT. Na nowym (czystym) dysku MBR zainstalowałem WIN7, a potem WIN10. Udało mi się uruchomić WIN10 jeden raz, a po próbie uruchomienia WIN7 musiałem "przywracać" system WIN7. Po tym WIN10 nie daje się już uruchomić. Dlatego "walczę" dalej i zainstalowałem czysty WIN7 na dysku GPT i doinstalowałem WIN10 - DZIAŁA. Muszę jeszcze tylko sklonować "stary" WIN7 z moimi programami z dysku MBR na ten z GPT.

Jeżeli pomogłem, to super; jeżeli fachowcy stwierdzą, że źle Ci doradziłem - niech mnie poprawią.

Pozdrawiam,
Waldek
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 11:31:24 wysłana przez waldek_itc »