TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak przenieść system Windows 7 Ultimate 64 z MBR na GPT

Jak przenieść system Windows 7 Ultimate 64 z MBR na GPT
« dnia: 21 Październik 2017, 03:34:19 »
Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum  ;)

Szukałem na wielu stronach, ale nie znalazłem odpowiedzi (pomocy) na problem - jak w temacie.
Koncepcja jest taka, aby działający (legalny) system Win 7 Ult_64 przenieść z dysku MBR - SSD (system wcześniej przeniesiony z HDD) na inny dysk GPT bez utraty danych w laptopie Samsung RF510.
Po przeniesieniu Win 7 Ult planuję doinstalować Win 8.1 i Win 10 wszystkie 64 bit.
Podczas prób udało mi się zainstalować nowy Win 7 Ultimate 64 na dysku z GPT lecz klucz z mojego systemu nie daje się aktywować. Nowy Win 7 Ultimate 64 został zainstalowany z płyty pobranej ze strony Microsoft'u. Laptop nie miał płyty, a system był upgradowany z Win 7 Home 64 do Ultimate 64 (była taka możliwość up-gradu ze strony Microsoft'u).
Nowy dysk (SSD - 500GB) będzie zainstalowany w kieszeni po napędzie DVD, a stary (z danymi) będzie prze konwertowany z MBR na GPT. Przestawiłem w starym BIOS'ie OS Boot na Disable i system uruchamia się.

No ale nie o to mi chodzi. Chcę przenieść "stary" Win 7 Ult 64 z dysku MBR na dysk GPT.

Proszę o pomoc i ew. podpowiedź jak to zrobić bez utraty danych i z możliwością bootowania systemu.
Resztę zrobią systemy 8.1 i 10 - planuję mieć wybór systemu podczas bootowania.

Dziekuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Waldek