TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows 7 ogłoszone

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Luty 2009, 21:58:46 »
no aero etc. to własnie są elementy jak skórzana tapicerka czy klimatronic - rozumiesz metafore ;d ?

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Luty 2009, 23:32:46 »
no aero etc. to własnie są elementy jak skórzana tapicerka czy klimatronic - rozumiesz metafore ;d ?

ale jaki związek ona miała z moją wypowiedzią? ja nie pisałem nic o bajerach... w starterze nie ma aero xD

________________________________________________

apropos aero i mercedesów ;] niedawno robiłem test na blogu ;] nie będę robił reklamy ;p więc napisze o co chodziło ;]
moja karta nawet przy hackach nie jest w stanie obsłużyć aero (niby) wymagana jest obsługa shadera 2.0 ;]
Udowodniłem w nocie kilka rzeczy ;] po pierwsze że do efektu szklanych okien wystarczy przedpotopowy rupieć (chodzi o grafikę) a jak? uruchomiłem na viście (pod radeonem 9250 - nie uruchamia aero) programy z efektami podobnymi do aero ;] tj. aero glass - ramki, flip 3d i podglad okien ;] wszystko działało ;] i to płynnie!!! ale w czasie opracowania artykułu pomyślałem żeby zademonstrować szklany ekspolator.. i tu szok!!! xDD bo nie chciało mi się wracać na viste (byłem już na Tux'ie) więc uruchomiłem wirtualną maszynę z win 7 i ściągnąłem program ;] ale... przypomniałem sobie że mam kiepskie parametry ustawione ale... nie chciało mi sie ich przestawiać ;] jak wyglądała sytuacja? 32 mb vramu sterowniki genericowe i brak obsługi 3d (<tutaj to nie miało znaczenia) postanowiłem zobaczyć jak na takich parametrach bedzie działało a potem srestartować vboxa na lepszych ustawieniach ale... szok!!! chodziło płynnie!!!
udowodniłem też że w viście i win 7 nie wyłączono wszystkich szkiełek i że można bez konsekwencji dynamicznie przesuwać ;] udowodniłem też że to nie byąl pseudo przeźroczystość ;]
czy do aero trzeba mercedesa? microsoft chiałby zarobić na sprzedarzy kolejnego kompa ze swoim systemem... ale prawda jest taka że mercedesa nie trzeba ;]
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2009, 23:52:15 wysłana przez gothmori »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Luty 2009, 00:23:33 »
Ehh, jak zwykle, masa wersji ktore procz ceny nie beda sie roznily praktycznie niczym. No chyba ze ktos widzi jakies drastyczne roznice miedzy przykladowo Vista Home Premium i Business ? Bo ja nie bardzo, a przynajmniej nie sa to roznice dla ktorych warto by bylo zaplacic taka roznice w cenie.

Offline PiasQ

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Luty 2009, 00:39:13 »
Ehh, jak zwykle, masa wersji ktore procz ceny nie beda sie roznily praktycznie niczym. No chyba ze ktos widzi jakies drastyczne roznice miedzy przykladowo Vista Home Premium i Business ? Bo ja nie bardzo, a przynajmniej nie sa to roznice dla ktorych warto by bylo zaplacic taka roznice w cenie.
Business nie ma niestety Media Center i innego stuffu związanego z rozrywką ... ma za to więcej narzędzi administracyjnych itp. Ultimate to HP + Business
Compal FL90 + T7500 2,2GHz + 2x1GB DDR2 667 MHz + GF8600GT + HDD 160GB + Aston Martin Rapide :P
** Specjalizuję się w nawigacjach :D **
Win: 3.11 -> 95 -> 98 (+SE) -> Me -> 2k -> XP Pro -> Vista Business x86 -> Windows 7 Beta
Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault - klubrenault.pl

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Luty 2009, 02:20:31 »
Wg. mnie powinny być dwie wersje: HP i Pro... takie jest moje zdanie...

No powino tak byc...no cóz odkładamy pieniązki na Ultimate :(

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Luty 2009, 15:21:25 »
Ehh, jak zwykle, masa wersji ktore procz ceny nie beda sie roznily praktycznie niczym. No chyba ze ktos widzi jakies drastyczne roznice miedzy przykladowo Vista Home Premium i Business ? Bo ja nie bardzo, a przynajmniej nie sa to roznice dla ktorych warto by bylo zaplacic taka roznice w cenie.
Business nie ma niestety Media Center i innego stuffu związanego z rozrywką ... ma za to więcej narzędzi administracyjnych itp. Ultimate to HP + Business

ok, wyrazna roznica, przyznam...ale czy to wystarczajacy powod dla takiej roznicy w cenie ? Przykladam sie do opinii - powinno byc Home i Pro\Ultimate czy jakkolwiek to nazwa...byloby niezle.

A tu zart Steve`a Jobsa na temat windowsa - moim zdaniem trafny :

http://youtube.com/watch?v=gtSDlSVDibA

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Luty 2009, 15:24:50 »
Nie wiem skąd polskie serwisy wytrzasnęły, że będzie 6 wersji, na stronie Paul'a Thurrott'a jest napisane, że ma być 5 przy czym w detalu zasadniczo tylko 2 - Home Premium i Professional. Poza tym Starter tylko dla krajów rozwijających się, Enterprise dla firm z SA, a Ultimate ma mieć ograniczoną dostępność i jest tak naprawdę wersją Enterprise dla zwykłych użytkowników. JCXP.net też tak ma, także nie wiem skąd IDG.pl czy dobreprogramy mają informację, że będzie np. Home Basic  ???

Źródło: Paul Thurrott, JCXP.net
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2009, 16:00:03 wysłana przez revanmj »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Luty 2009, 15:41:34 »
Nie wiem skąd polskie serwisy wytrzasnęły, że będzie 6 wersji, na stronie Paul'a Thurrott'a jest napisane, że ma być 5 przy czym w detalu zasadniczo tylko 2 - Home Premium i Professional. Poza tym Starter tylko dla krajów rozwijających się, Enterprise dla firm z SA, a Ultimate ma mieć ograniczoną dostępność i jest tak naprawdę wersją Enterprise dla zwykłych użytkowników. I dla zwykłego usera mają być . JCXP.net też tak ma, także nie wiem skąd IDG.pl czy dobreprogramy mają informację, że będzie np. Home Basic  ???

Źródło: Paul Thurrott, JCXP.net

no i to jest świetna informacja ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Luty 2009, 15:42:06 »
A tu zart Steve`a Jobsa na temat windowsa - moim zdaniem trafny :

http://youtube.com/watch?v=gtSDlSVDibA

Apple tylko potrafi sobie robic jaja z innych? dodaj cene sprzetu + Mac OS X...jak by Apple było wporządku to by można było na normalnym PC wersje zainstalowac a nie jakies przerobione wersje...


Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Luty 2009, 16:43:56 »
A tu zart Steve`a Jobsa na temat windowsa - moim zdaniem trafny :

http://youtube.com/watch?v=gtSDlSVDibA

Apple tylko potrafi sobie robic jaja z innych? dodaj cene sprzetu + Mac OS X...jak by Apple było wporządku to by można było na normalnym PC wersje zainstalowac a nie jakies przerobione wersje...



Wtedy to by prysnął czar maka i mak stal by się jednym z tych złowieszczych i gburowatych bsd , gdzie jądro jest tak zgrzybiałe ze nie obsługuje połowy sprzętu nie mówiąc o kolegach z VIA i AMD ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Luty 2009, 16:47:19 »
Wtedy to by prysnął czar maka i mak stal by się jednym z tych złowieszczych i gburowatych bsd

Niestety ale chyba masz racje wszystko co dało się zainstalowac na PC zainstalowałem...jeszcze tylko Mac OS X nie widziałem może to lepiej bo jak bym widział i użytkował postawił bym go na piedestale z Linuxem co chyba jest obrazą dla Mac OS X?... :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Luty 2009, 23:11:37 »
Nie widze powodu dla ktorego OS X mialby byc gorszy "bo nie da sie go zainstalowac na PC". To nie jest system napisany dla komputerow PC, bez wzgledu na to jak niewielkie moga byc miedzy nimi roznice. To tak jakby sie burzyc ze soft od komorki jest gorszy niz ten od mikrofalowki, bo pasuje tylko do jednego telefonu, a mikrofalowek pracuje na tym samym 10 modeli. Z drugiej strony porownywanie linuxa do mac os x uwazam za bardzo niestosowne, podobnie jak porownywanie windowsa do linuxa. nie ta polka, nie te lata rozwoju.

A ze Apple robi sobie jaja z MS to zrozumiale i oczywiste - to dwaj najwieksi konkurenci, z tym ze MS bardzo wiele rzeczy od Apple po prostu kopiuje, wiec robienie sobie przez nich beki uwazam za usprawiedliwione.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Luty 2009, 23:17:05 »
Generalnie chodzi mi o to że Apple dokładnie wie na jakim sprzecię chodzi Mac OS X dlatego sprawuje się dobrze...podczas gdy Windows ma o wiele trudniejsze zadanie...

A z tym Linuxem to żartowałem nie uznaje go nawet jako system operacyjny...raczej jako tamagothi którym trzeba się opiekowac...  ;D

A ze Apple robi sobie jaja z MS to zrozumiale i oczywiste - to dwaj najwieksi konkurenci, z tym ze MS bardzo wiele rzeczy od Apple po prostu kopiuje, wiec robienie sobie przez nich beki uwazam za usprawiedliwione.

Mercor piszesz nowy OS...i co nie było by podobienst do Windows i Mac Os X?
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2009, 23:19:48 wysłana przez gregor_y »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Luty 2009, 23:25:55 »
A ze Apple robi sobie jaja z MS to zrozumiale i oczywiste - to dwaj najwieksi konkurenci, z tym ze MS bardzo wiele rzeczy od Apple po prostu kopiuje, wiec robienie sobie przez nich beki uwazam za usprawiedliwione.

Tacy konkurenci... A w końcu MS zarabia na sukcesie Maca bo w końcu MS ma 30% udziałów w Apple. ;D

A z tym Linuxem to żartowałem nie uznaje go nawet jako system operacyjny...raczej jako tamagothi którym trzeba się opiekowac...  ;D

Popieram cię z tym myśleniem. Za to dam ci... Minusa. ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Luty 2009, 23:28:50 »
Tacy konkurenci... A w końcu MS zarabia na sukcesie Maca bo w końcu MS ma 30% udziałów w Apple. ;D

Pewnie Steve Jobs pracuje dla Billa Gatesa...

Ciekawe 30% wiec mają duży wpływ na polityke Apple...hm ciekawe...

Z ciekawosci ile % akcji Microsoftu posiada Apple?