TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kopia systemu na sąsiedniej partycji

Kopia systemu na sąsiedniej partycji
« dnia: 09 Październik 2015, 23:03:53 »
Witam wszystkich

Zapytanie przeniesione z forum CentrumXP z powodu braku jakiejkolwiek odpowiedzi.

Proszę o podpowiedź, bo nie mogę znaleźć w necie odpowiedzi na pytanie jak sklonować działający system WIN 7 Ultimate na sąsiednią partycję tego samego dysku.
Koncepcja jest taka, aby działający system, w którym pojawiła się informacja o możliwości pobrania Windows 10 sklonować na sąsiednią, większą partycję (166 GB), z której będzie możliwość jego uruchomienia, a następnie dokonać aktualizację do Windows 10. Wiem, że można będzie zrezygnować z 10-tki i powrócić do 7-mki (w ciągu 30-tu dni), ale chciałbym mieć możliwość pracy na obu systemach i w razie konieczności skasować jeden z systemów. Skopiowałem już system na sąsiednią partycję (166 GB) programem EaseusTodo Backup (na zewnętrzny dysk i z powrotem na stary metodą "sektor po sektorze"), a w pliku bcdedit dokonałem niezbędnych wskazań jak ma się kopia uruchamiać. Niestety, system pomimo wskazania dysku W: jako kopii systemu, ciągle uruchamia się ze "starej" partycji C:(120 GB). Poznaję po wielkości dysku C:, że ma wielkość 120 GB, a nie 166 GB. Próbowałem również naprawy rozruchu z płyty instalacyjnej, niestety bez skutku. Czy są w pliku System 32 jakieś wpisy, które mówią, że ma to być dysk C:?
Proszę o pomoc w uruchomieniu "bliźniaka" na sąsiedniej partycji.

Pozdrawiam wszystkich
Waldek

Odp: Kopia systemu na sąsiedniej partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2015, 12:21:43 »
Nie próbowałem nigdy czegoś takiego i nie wiem czy uda ci się coś takiego zrobić

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Kopia systemu na sąsiedniej partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2015, 01:38:43 »
dysk podczas instalacji systemu oraz jak już zachodzi partycjowanie tworzy niezbędną przestrzeń na dysku odpowiadającą za start systemu, edytowanie plików systemowych w twoim przypadku nie przyniesie efektów, jeżeli chcesz na jednym dysku posiadać dwa klony identyczne to adekwatnie powinno się przed startem systemu zmieniać fizyczny zapis partycji jednego z klona - jest to do zrobienia kosztem żywotności dysku.