TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Karta graficzna Sapphire 11221-00-20G – słabe wyniki w grach, benchmarkach

Męczę się z tym już chyba z dwa tygodnie i nie mogę znaleźć rozwiązania. Posiadam komputer:
System: Windows 8.1
Procesor: AMD X8 FX-8320
RAM: 8 GB
Płyta główna: Gigabyte GA-78LMT-USB3

No i teraz kupiłem kartę graficzną Sapphire 11221-00-20G. Zamontowałem ją i jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem było uruchomienie benchmarka 3DMark 11. I jakie było moje zdziwienie, gdy uzyskałem jedynie około 5 tys. punktów! To strasznie mało, bo powinienem mieć dla tego chipsetu prawie 9 tys. punktów tak jak podają np. te rankingi:  http://www.benchmark.pl/ranking/gpu/3d-mark-11 lub http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-komputerowy/karta-graficzna/.

Dodam, że w grach jest to samo. W GTA 5 mam jedynie 20 – 30 klatek. W Wiedźmin 2 również podobnie.

Sprawdzałem czy są pobrane wszystkie aktualizacje pod Windowsa, instalowałem DirectX, przeinstalowywałem chyba z 10 razy sterowniki do karty i to samo. Już sam nie wiem co z tym robić. Karta jest nowa, ma normalną temperaturę, więc to raczej na pewno nie wina sprzętu, a oprogramowaniu lub systemu. Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2015, 15:43:06 wysłana przez Ameryk »

Nikt nie ma pojęcia w czym może tkwić problem? Mam reklamować czy nada szukać przyczyny w oprogramowaniu? Kupiłem grafę, żeby sobie pograć, a tutaj prawie nie zaobserwowałem różńic.

Na tej stronie nikt i tak nie odpowiada. Po prostu każdy to ignoruje, bo ją też mam problem z gra to nawet nikt nie odpowiedział

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
niestety na to forum mało kto już zagląda, dużo systemów nowych ostatnio , a nawet admini nie zrobili odpowiedniej do tego roszady.

Szkoda, bo mimo że zarejestrowałem się na tym forum niedawno, to bywałem już tutaj i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Cóż będę musiał próbować dalej. W ostateczności przeinstaluje system chociaż nie chciałbym tego robić, bo mam jedną partycję, a na niej mnóstwo ważnych rzeczy. Pozdro

Według mnie to Windows 7 jest jednym z najlepszych systemów zaraz po XP. Te systemy które teraz powstają sa ta takie beznadziejne, miliony wyświetlających się okienek, zacinaja się i w ogóle. Więc szkoda byłoby zmieniać system. Zawsze można zapytać się o poradę jakiegoś znanego informatyka, jednak ja ci nie pomoge bo informatyk że mnie żaden. Jedynie to podstawowe rzeczy

Zakładam, że po prostu nie do końca usunąłeś ostatnie sterowniki, bo sam piszesz, że wymieniałeś kartę. Jest to dosyć często spotykany problem. Trzeba dobrze wyczyścić stare driver'y i dopiero zainstalować nowe.