TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

infokiosk z wykorzystaniem klawiatury ekranowej

infokiosk z wykorzystaniem klawiatury ekranowej
« dnia: 20 Wrzesień 2012, 11:05:51 »
witam wszystkich,

otóż mam za zadanie tak skonfigurować Windows 7 Home Premium (64), by powstał dobrze funkcjonalny infokiosk z bazą danych na stronie www. Mam do dyspozycji jednostkę centralną i ekran dotykowy - nie przewiduje się wykorzystania klawiatury i myszy na USB.
 W skrócie: Po włączeniu kompa ma załadować się tylko jedna, konkretna stronka www z bazą danych i tylko na niej ma się odbywać jakakolwiek akcja użytkownika, wszystko poza nią ma być poblokowane.
 
moja wizja jest taka, by:
 
1. Wyłączyć całkowicie explorera
 2. Zostawić tylko iexplorer.exe z odpowiednio ustawioną stroną główną i klasyfikowaniem treści
 3. poblokować wszelkie możliwe skróty klawiszy
4. Poblokować wszelkie możliwy zmiany konfiguracji
 5. Pochować wszelkie możliwe ikony, paski zadań, itp...
 6. Obsługiwać wszystko za pomocą skonfigurowanej klawiatury ekranowej

 

To co udało mi się dotychczas zrobić, to:
 
ad.1 To jest akurat proste i wiem, jak skutecznie to zrobić

ad.2 To również już zrobiłem i idealnie się sprawdza
 
ad.3 dodanie wartości NoWinKeys w rejestrze nic nie daje, nie mam tutaj pomysłu co zrobić
 
ad.4,5 w necie widać jak ludziom udaje się porobić takie rzeczy za pomocą gpedit.msc
 win7 home tego modułu w sobie nie ma, postanowiłem ściągnąć go, zainstalować i spróbować ustawić.
 Uruchomić udało się, jednak po ustawieniu wszystkiego jak należy i restarcie nic się nie dzieje, nie wiem dlaczego...
 
ad.6 automatyczne włączanie klawiatury ekranowej było stosunkowo łatwo zrobić, jednak jak teraz zrobić, by po zminimalizowaniu jej okienka automatycznie pojawiała się, gdy najedziemy i zaznaczymy kursorem w miejsce przeznaczone na wpisanie treści?

 Jak ustawić, by nie było powtórzenia klawiszy? Aktualnie jest tak, że jak nacisnę lekko to nic nie piszę, jak nacisnę mocniej, to wyskakują od razu 3 literki, denerwuje to strasznie...

Po kilku bojach doszło do mnie to, że klawiatura ekranowa nie generuje scan kodów...
Klawiatura zwykła działa tak jak chciałem - powyłączałem wszystkie możliwie szkodliwe z mojego punktu widzenia dla bazy danych kombinacji klawiszy tylko co z tego, jak i tak każdy będzie musiał używać klawiatury ekranowej...
 
Czyli bez zmian zostaje pod znakiem zapytania możliwość odpowiedniej konfiguracji klawiatury ekranowej oraz konfiguracja systemu by pochować maksymalnie wszystko.
Wiecie może w którym kierunku powinienem się udać?

Odp: infokiosk z wykorzystaniem klawiatury ekranowej
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2015, 09:05:56 »
Zdecydowanie wolę z klawiaturą ekranową niż jakąś wysuwaną, infokioski to dobra sprawa warto takie mieć w mieście, bo turystą bardzo to ułatwia sprawę w odnalezieniu czegokolwiek