TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

HP LaserJet Pro MFP M127FN, drukarka nie drukuje plików MS Office

Witam!
Walczę ze swoją laserówką HP już prawie 2 tygodnie i dalej nie mogę drukować z Worda czy Excela Smutny
Moja konfiguracja: Dell XPS L702x z Win7 Home Premium x64 (system na SSD). Drukarka HP LaserJet Pro MFP M127FN. Skanuje, kseruje, drukuje z notatnika, painta czy pdf'y bez problemów. Natomiast plików z Offica 2003 lub 2007 nie daje rady. Mam również zainstalowaną inną drukarkę HP atramentową C4780 - na tej mogę drukować wszystko bez wyjątku.

Na moim drugim laptopie HP Pavilion dv6-6750ew mam również Win7 HP i tutaj mogę drukować wszystko na LaserJet .
Nie mam już pomysłu, co może powodować wywalanie "w kosmos" wydruków z office'a - bo one w ogóle nie pojawiają się na kolejce. Drukarka jest podłączona do routera po LAN, ale to akurat jest bez znaczenia, bo próbowałem ją po USB i nadal było to samo. A z resztą jako sieciowa pracuje bez problemu dla tego drugiego laptopa.

Sterowniki najnowsze pod Win7 x64 ze strony HP.
Myślałem, że może sterowniki od 2 zainstalowanych drukarek się gryzą, więc odinstalowałem oby dwie i zainstalowałem tylko laserową. Niestety dalej to samo.

System, office, sterowniki i wszystkie programy są świeżo postawione. Drukarki odinstalowywane i instalowane wiele razy w różnych kolejnościach.
I potwierdzam kolejny raz, że ta drukarka drukuje wszystko inne z tego laptopa tylko nie z Worda i Excela.
Na innym laptopie również ten sam system Win7 świeżo postawiony, z Office'a 2007 drukuje na laserze bez problemu.

Jest jedna rzecz która różni moje 2 laptopy: Dell z którego nie chce drukować ma system postawiony na SSD. Po zainstalowaniu Win7 ustawiam kilka parametrów specjalnie pod pracę na SSD (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje...230.html):
◦Wyłączam indeksowanie plików
◦Wyłączam wstępne ładowanie do pamięci
◦Wyłączam defragmentację
◦Włączam AHCI
◦Włączam funkcję TRIM w Windows 7
◦Przenoszę zmienne środowiskowe
◦Przenoszę pamięć wirtualną

Zaraz po zainstalowaniu drukarki jest drukowana strona testowa. Mogę potem wielokrotnie drukować taką stronę bezpośrednio z oprogramowania HP. Niestety z pozycji narzędzi Windows7 nie mogę już wydrukować strony testowej - sygnalizuje jakiś niezidentyfikowany błąd.