TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

MS Hotmail

MS Hotmail
« dnia: 08 Grudzień 2014, 16:01:24 »
Witam
Jestem tu nowy i za bardzo nie ogarniam w jaki dział  można dodać mój wątek, dlatego proszę o wyrozumiałość i jeśli to możliwe proszę mnie skierować do właściwego działu. Dziękuję.

Problem:
Dotyczy MS Hotmail, a odkładnie dziwnego łączenia się z tym adresem/usługą (nie wiem jak to nazwać prawidłowo)

O tym że łącze się z MS Hotmail, dowiedziałem się z Peer Blocka, program ten blokuje próbę łączenia się z MS Hotmail.

Próba połączenia się z MS Hotmail następuje w momencie podłączenia się do sieci zaraz po uruchomianiu lub odłączeniu i ponownym podpięciu kabla od internetu.

Nie mam żadnego konta na Hotmail, kiedyś (około 6 miesięcy temu) ale zostało ono zamknięte.

Problem zauważyłem od ponad 2 tygodni, nigdy wcześniej taki problem nie pojawiał się.


Moje pytanie:
Jak ustalić "co" (usługa, program) łączy się z Hotmail i jak to wyłączyć/zablokować?


« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2014, 16:07:57 wysłana przez McGel »

Odp: MS Hotmail
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, 10:59:03 »
Wrzuć logi z FRST -> http://forum.instalki.pl/otl-gmer-i-inne-poradnik-t13967-15.html#p164179 i Gmer -> http://forum.instalki.pl/otl-gmer-silent-runners-sdfix-i-inne-poradnik-t13967.html#p88736
Będzie można wykluczyć ewentualną infekcję, a także będziemy wiedzieć, jakie oprogramowanie masz zainstalowane. Bo inaczej trudno szukać "winowajcy".

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: MS Hotmail
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2014, 00:40:27 »
na początek proponowałbym prostsze rozwiązanie - ctrl/shift/esc o ile to windows 8 i w zakładce uruchamianie sprawdzić jakie aplikaty się uruchamiają ,jezeli to wcześniejsze systemy MS to w sekcji Uruchom z menu start ( jak nie widnieje to praoklik na pasku i we właściwościach opcje zaznaczyć) wklepac msconfig.

Odp: MS Hotmail
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2014, 23:59:26 »
W logach z FRST także zobaczymy programy startujące z systemem.

Odp: MS Hotmail
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2014, 15:04:09 »
Dziękuje za pomoc, chciałbym zamknąć wątek/temat.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2014, 20:05:44 wysłana przez McGel »