TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Gdzie to można ustawić ? (video)

Gdzie to można ustawić ? (video)
« dnia: 05 Październik 2014, 18:33:24 »
Witam wszystkich.
Postaram się w skrócie i na temat.
Problem: ogólny brak synchronizacji dźwięku z obrazem. Ogólny bo występuje on na każdym odtwarzaczu (best player,vlc player ...) a takze co najgorsze w serwisach z filmikami np YouTube.
Desynchronizacja nie jest duża (około 300ms), co ciekawe "spóźnia się" dźwięk. O ile poradziłem sobie bez problemu z tym w odtwarzaczach (w ustawieniach kodekow mozna opóźnić obraz) o tyle za cholere nie wiem co zrobić aby zsynchronizować to w przeglądarce. Oczywiście nie ma znaczenia w jakiej przeglądarce odtwarzam film, brak synchro jest wszędzie.
Dlatego bardzo proszę o poradę gdzie można tymi ustawieniami zarządzać w Win7-64bit ?
Dodam że żadna instalacja przeróżnych kodeków itp nic tu nie zmienia.
Proszę o pomoc.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Gdzie to można ustawić ? (video)
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2014, 20:05:59 »
na początek to zainstaluj sterowniki od chipsetu płyty głównej,następnie zainstaluj sterownik do grafiki i na koniec sterownik audio, przed instalacją należy odinstalować starsze wersje sterowników (od chipsetu nie odinstalujesz), Jak juz będziesz pewny ze masz poprawne i zainstalowane wyżej wymienione sterowniki to zainstaluj kodeki video - podczas instalacji nic nie zmieniaj - proponuje zainstalować tą paczkę kodeków http://codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_full.htm

Odp: Gdzie to można ustawić ? (video)
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik 2014, 20:23:10 »
To nie to, ja mam wszystko poprawnie zainstalowane, żadnych konfliktów itp. A i k-Lite miałem.

Naprawdę chodzi mi o poradę co odpowiada za wyświetlanie filmów w streamie czyli z przeglądarki internetowej.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Gdzie to można ustawić ? (video)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2014, 18:10:05 »
jak to co? po pierwsze sterowniki ,po drugie - o ile masz zaintalowane to kodeki a po trzecie - w zależnosci jakiej używasz przeglądarki - odpowiednie dodatki np. ActiveX czy Adobe Shockwave, każdy komponent do systemu czy rozszerzenie do przeglądarki- źle zainstalowany lub źle skonfigurowany powoduje właśnie takie problemy.
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2014, 18:12:36 wysłana przez kamiton »