TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.

Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« dnia: 21 Maj 2013, 15:10:39 »
Witam wszystkich!

Moja wersja systemu to Win 7 Proffesional 64-bit, a komputer to Dell Vostro 3550. Mam następujący problem, otóż już od pół roku podczas używania komputera okna aktywne zostają bez przyczyny i powodu dezaktywowane, filmy kiedy mam włączone na pełnym ekranie zostają minimalizowane do pierwotnego rozmiaru lub w pełnym ekranie pokazuje mi się pasek startu, a gry zostają minimalizowane i komputer wraca do pulpitu. Sprawdzałem, czy to może być przyczyna myszki dezaktywując TouchPada i odłączając myszkę, bez skutku i tutaj moje czyny w tą stronę się skończyły. Da się z danym problemem funkcjonować, ale ciągłe aktywowanie aktywnego okna podczas pisania dokumentów jest bardzo irytujące.
Tutaj wychodzę do Państwa z pytaniem i prośbą, czy da się coś z tym zrobić nie przeinstalowując systemu?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2013, 21:25:10 wysłana przez Serfer »

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2013, 15:11:01 »
Restart komputera  -> klawisz f8 -> ostatnia znana dobra konfiguracja

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2013, 15:17:29 »
Brak takiej konfiguracji. Jak już napisałem, problem trwa już od ponad pół roku.

Jakieś inne propozycje? :)

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2013, 18:35:44 »
A dasz radę przywrócić system do momentu kiedy było dobrze?

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2013, 22:28:32 »
Nie mam takiej możliwości..

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2013, 00:19:08 »
W takim razie ostatni pomysł jaki przyszedł do głowy to instalacja nakładkowa oczywiście jak posiadasz płyte z systemem

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2013, 18:26:45 »
W komputerze miałem już zainstalowany system i jedyne co mam do instalowania systemu, to tak zwany Recovery Pack, czy coś w tym stylu. Jest on na dysku i to właśnie z niego instaluje się system od nowa.

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2013, 18:54:58 »
Format kompa a instalacja nakładkowa to 2 różne rzeczy. I skoro nie masz płyty z systemem to właśnie programem rekovery możesz cofnąć system do momentu kiedy było wszystko dobrze
Ps A nie miał byś od kogo pożyczyć płyty z tym windows'em?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj 2013, 09:07:51 »
Format kompa a instalacja nakładkowa to 2 różne rzeczy. I skoro nie masz płyty z systemem to właśnie programem rekovery możesz cofnąć system do momentu kiedy było wszystko dobrze
Ps A nie miał byś od kogo pożyczyć płyty z tym windows'em?

na co komu w takim przypadku jakas instalacja nakładkowa? autor napisał chyba dosc wyczerpujacych informacji,recovery nic nie pomoze w takim stanie bo termin jaki autor podał jest jak najbardziej odległy. tu tylko format i czysta instalacja bez zbędnych producenckich app jest w stanie przywrócic prawidłową prace .

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj 2013, 16:10:05 »
Żadnych płytek, ani łatek nie mam. Jak wyżej, nie mogę przywrócić systemu.

Nie ma możliwości jakiejkolwiek innej naprawy jak tylko format systemu?

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwiec 2013, 23:01:12 »
kamiton jesteś tu ekspertem a piszesz jakieś bzdury "na co komu instalacja nakładkowa" A więc na to żeby nie formatować nie potrzebnie komputera i taka instalacja poprostu doinstaluje uszkodzone pliki. I zauważyłem już w paru wątkach z problemami z kompem i za każdym razem odpowiedź jest taka sama zrób format a format to nie jest rozwiazanie problemu tylko kapitulacja

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwiec 2013, 16:16:29 »
Podczas uruchamiania systemu, jeszcze przed ekranem ładowania plików naciskamy klawisz F8, aby włączyć menu Zaawansowane opcje rozruchu. Na ekranie Zaawansowane opcje rozruchu wybieramy przy pomocy strzałek w górę i w dół pozycję Tryb awaryjny z wierszem poleceń i naciskamy Enter.
 Po uruchomieniu cmd wpisz sfc /scannow. Komputer dokona sprawdzenia stan plików systemowych i powinien poinformować o uszkodzonych plikach. Będziesz wiedział czy system plików jest OK. Reszta ewentualnie potem.

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwiec 2013, 16:19:02 »
Zaraz sprawdzę.

Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Czerwiec 2013, 17:22:47 »
Żadnych wykrytych problemów.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Nurtujące 'odklikiwanie' aktywnych okien i aplikacji.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwiec 2013, 22:22:54 »
Wynika z tego, że system jest ok. Prawdopodobną przyczyną są problemy sprzętowe, np karta graficzna, pamięć RAM. Dobrze by było przetestował te elementy jakimś benchmarkiem. W sieci jest ich sporo.