TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z wykrywaniem sieci przez Win7 Prof. x64

Problem z wykrywaniem sieci przez Win7 Prof. x64
« dnia: 09 Listopad 2012, 20:40:23 »
Mam problem z wykrywanie sieci przez Win7 Prof. x64 oraz, w efekcie, z ikoną połączenia sieciowego, która wyświetla się w obszarze powiadomień paska systemowego. Wiem, że kwestia ta była kilkakrotnie poruszana na forum, jednak żadne rozwiązanie nie pomaga w moim przypadku.

Problem wygląda następująco. Pomimo, że jestem podłączony do sieci, Windows ani ikonka sieci nie wykrywa połączenia. Nie pomaga ponowne zainstalowanie sterowników kart sieciowych, bluetooth'a, modemu, WiFi. Ikonka i sieć reagują dopiero po restarcie usługi magazynu interfejsu sieciowego (Network store interface) w services.msc. Przy każdym kolejnym połączeniu trzeba robić właśnie taki restart. Czy istnieje jakiś sposób by system (i ikona) reagowały z automatu (jak zazwyczaj się dzieje)?

Mój komputer: Asus N56VZ, procesor Intel i7 3610 QM (2,10 GHz), karta sieciowa Atheros AR8161/8165 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20), modem 3G ZTE MF190, karta WiFi Intel Centrino Wireless-N 2230.
System operacyjny: Win7 Professional x64.

Pozdrawiam

i proszę o pomoc