TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Modyfikacja Systemu: Napisy Statusu Ekranu logowania.

Modyfikacja Systemu: Napisy Statusu Ekranu logowania.
« dnia: 08 Październik 2012, 18:30:25 »
Witam, na początek napisze iż mam oryginalnego Windows'a 7 Enterprice boot'owanego z płyty na laptopie Toshiba.

Teraz tak, przeżyłem niezliczone godziny i męki aby dobrnąć do tego etapu, lecz jak zobaczyłem kolejny problem to załamałem ręce i potrzebuje waszej pomocy. Otóż moim celem jest przeniesienie tekstu stanu na ekranie logowania (Biały napis na środku ekranu, który się zmienia: Zalogowano, Wylogowano, Przygotowanie, etc.). Chce go przenieść ze środka do góry, ile nieważne, bo to już sam dam rade.

Teraz tak, odkryłem który plik za to odpowiada, jest to authui.dll i linijka 77. Wszystko fajnie, skopiowałem plik na pulpit i zrobiłem kopie zapasową. Kopie z pulpitu przerobiłem do swoich potrzeb i zapisałem (sprawdzane ze 100 razy czy się zmiany zapisały). Potem walka z zabezpieczeniami TrustInstaller etc. Zapewne wiecie o co chodzi, a jak nie to w skrócie stanie się właścicielem plików systemu i nadanie praw. Potem nadeszła walka z użytkowaniem, czyli ta biblioteka była używana. Musiałem wyłączyć proces Explorer'a, potem, przez CMD lub Notatnik xD podmieniłem pliki. Wszystko było okey.

Wylogowuje się i co nic się nie zmieniło. Sprawdzam ten plik w System32 jest identyczny jak pierwotny, moja kopia sama zmieniła się na właściwą. Dobra to jeszcze raz robię, ale teraz restart. To samo. No to wkurzony próbuje z funkcji naprawy systemu i plik też się zmienił na pierwotny. Próbowałem z nie podmienianiem, tlkyo usunięciem oryginalnego i wrzuceniem mojej wersji, to samo.

Co się dzieje?
Jak to ogarnąć?

Czekam na pomysł. Proszę o pomoc bo się męczę, któryś dzień i nie chce aby tyle godzin pracy poszło na marne.

Odp: Modyfikacja Systemu: Napisy Statusu Ekranu logowania.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2019, 02:31:31 »
Ej koleś dobry w tym jesteś:-) naprawdę!
Jak po 3Zlotych bro., I kilku buszkach :-D czytając Twój post, zrozumiałem co napisałeś :,-) ale nie potrafię Ci pomóc. Piszę to Ja właściciel pirata 7 Ultimate x64 full Updated na Lenovo 100
Powodzenia Stary:-)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Modyfikacja Systemu: Napisy Statusu Ekranu logowania.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2019, 19:48:32 »
oprócz zmiany pliku NALEZY OBOWIĄZKOWO jak to zwykle bywa zmienic wpis w rejestrze.