TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows Seven bardziej modularny niż Vista?

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Lipiec 2008, 11:53:41 »
A przy pomocy tego?
start > uruchom > ftp

albo jakiś program do ftp i ścieżka do wersji 3.0.1 pl
ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/3.0.1/win32/pl/

Jak chcesz uruchomić ftp ze startu to też potrzebna jest przeglądarka, tak samo w opcji Start/Wyszukaj/Wyszukaj w internecie.Ja nie mam tergo problemu te programy które używam mam na płytce DVD i nie muszę się o to martwić.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Lipiec 2008, 13:32:51 »
ale czy przeciętny szary użytkownik na to wpadnie? Poza tym obstawiam, że nie znasz tego adresu na pamięć :P

przeciętny używa IE :P a adres ftp://ftp.mozilla.org/ to idzie się domyślić, jakby byłby Ci bardzo potrzebny to byś doszedł metodą prób i błędów :) albo kolega wysłałby Ci przez GG :P

Ja też nie mam problemu bo plik instalacyjny ze świeżym liskiem zawsze gdzieś na dysku się znajdzie :P
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2008, 13:34:35 wysłana przez michau »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Lipiec 2008, 16:28:15 »
A przy pomocy tego?
start > uruchom > ftp

albo jakiś program do ftp i ścieżka do wersji 3.0.1 pl
ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/3.0.1/win32/pl/

Windows z założenia miał i ma być systemem "idiot-friendly" więc taka opcja chyba odpada ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Lipiec 2008, 18:33:50 »
I oto chodzi, że system jest dla ludzi a nie ludzie dla systemu. To system ma być przyjazny dla użytkownika a nie użytkownik ma się narobić, żeby coś zrobić np. zainstalować program. Kto by chciał ręcznie wszystko kopiować i dodawać biblioteki itp... Nie mówię, że systemy Unixowe są be bo są dobre ale Windowsa łatwiej się obsługuje i dlatego więcej użytkowników korzysta z Okienek.

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Lipiec 2008, 21:05:31 »
gdyby tak wszyscy chcieli systemu przyjaznego to Mac OS byłby bardzo popularny (w sumie popularność rośnie)
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2008, 21:07:38 wysłana przez revanmj »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Lipiec 2008, 22:25:21 »
gdyby tak wszyscy chcieli systemu przyjaznego to Mac OS byłby bardzo popularny (w sumie popularność rośnie)

Korzystam z Mac OS X 10.5.4 aktualnie na moim lapku ( AMD OSX86 Projekt ) i szczerze mówiąc to system wcale nie jest aż tak bardzo przyjazny. Jest stabilny, owszem, szybki, ładny - ale jest strasznie ograniczony. Windows jednak daje użytkownikowi więcej swobody. A popularny nie jest raczej ze względu na cenę sprzętu Apple, bo korzystanie z Mac`ów to czysta przyjemność.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Lipiec 2008, 22:57:18 »
Laptopa z Windowsem można kupić za 2000zł a z Mac OS ?

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Lipiec 2008, 00:30:02 »
MacBook Pro w tej chwili od 4,5 tysiąca można kupić. Cena sklepowa w Polsce to około 6k chyba. Z tym że MacBooki mają o wiele lepszą specyfikacje sprzętową niż laptopy za 2000zł. No ale wkońcu Mac OS X mozna zainstalować już na każdym praktycznie laptopie z procesorem Intela albo AMD - to nie to samo co oryginał, ale przynajmniej można pokorzystać z systemu i przekonać się jak się z niego korzysta.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Lipiec 2008, 08:22:20 »
Laptop za 6000zł to już wypas :) a do takiego laptopa jest Windows Vista w wersji Ultimate :) Teraz do 3000zł można kupić laptopa, który jest naprawdę funkcjonalny :)

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Lipiec 2008, 09:27:02 »
gdyby tak wszyscy chcieli systemu przyjaznego to Mac OS byłby bardzo popularny (w sumie popularność rośnie)

Korzystam z Mac OS X 10.5.4 aktualnie na moim lapku ( AMD OSX86 Projekt ) i szczerze mówiąc to system wcale nie jest aż tak bardzo przyjazny. Jest stabilny, owszem, szybki, ładny - ale jest strasznie ograniczony. Windows jednak daje użytkownikowi więcej swobody. A popularny nie jest raczej ze względu na cenę sprzętu Apple, bo korzystanie z Mac`ów to czysta przyjemność.

Ograniczony jest może z pozoru, jak ktoś wie gdzie szukać to ma sporo możliwości. Większość plików konfiguracyjnych to XML więc są w miarę przejrzyste dla osoby znającej się na tym. A pozaszywane są bo system ma być "idiot-proof" i dzięki temu trudno go uszkodzić (przy założeniu,że korzysta się z niego na Macu bo na PC przy zabawie z kextami można go łatwo uszkodzić)

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:05:21 »
W Macu przynajmniej wszystko działa jak trzeba nie tak jak w Linuksie gdzie się trzeba nieźle namęczyć żeby wszystko działało a i tak nie wiadomo czy wszystko zagra tak jak powinno. Tak to już jest jak jest 10 dystrybucji Linuksa - powinni zrobić jedną może dwie porządne i by było ok.
A co do cen MacBooków i innych gadżetów Apple to około 30% ceny to zysk dla nadgryzionego jabuszka - po prostu płaci się za firmę. Podobno niedługo ma być taniej.

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:15:34 »
OSX86 to chyba projekt modyfikacji MacOS pod PC-ty, bardzo popularny na zachodzie :P Mercor używasz tego ? Jak jest ze sterownikami ?

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:28:23 »
Jakie  10 dystrybucji?  :o. Przecież tego są tysiące.

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:42:51 »
Trochę ich jest. Ja tylko mówię o tych najpopularniejszych - chociaż i tych naliczyłem ponad 60. No i oni chcą konkurować w Windowsem, który przy wszystkich swoich wadach jest o wiele lepszym systemem w którym 99% urządzeń działa, nie tak jak w Linuksie gdzie kiedyś zdarzyło mi się, że myszka nawet mi nie działała.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Lipiec 2008, 16:57:12 »
Co prawda to prawda :) Gdyby tak nie było to Linux by górował a nie Okienka.