TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows Seven bardziej modularny niż Vista?

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lipiec 2008, 22:39:30 »
A mnie się wydaje że MS tak naprawde wcale nie chce tak robić, ale poniekąd zostaje to na nim wymuszone - fanów FireFoxa na przykład jest już tak wielu że być może MS chce się skupić na samym systemie i dostarczaniu usług niż koncentrować się na dokładaniu masy oprogramowania ( w tym przypadku IE ) do systemu, z którego potem przynajmniej 50% ludzi i tak nie korzysta. Z drugiej strony nie wiem czy to takie fajne jak każda czynność będzie wymagała instalacji nowego oprogramowania...To taka moja myśl tylko :)

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lipiec 2008, 08:49:01 »
no i tu właśnie pojawia się problem tego rodzaju, że jedni chcą mieć od razu wszystko w systemie, a drudzy woleli by dostać goły system i doinstalować co im trzeba

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lipiec 2008, 11:33:58 »
Ja już bym wolał poświęcić trochę więcej czasu i zainstalować wszystkie potrzebne programy niż mieć pełno śmieci na dysku. Co do IE to nie da się rozdzialić go od Windowsa bo korzysta on z silnika IE i jak go usuniesz to może być niestabilny, chyba, że Win7 już nie będzie od niego uzależniony. Co innego z samym IE, którego można usunąć ale wtedy część witryn które wymagają Internet Explorera nie będą dobrze działać.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lipiec 2008, 13:34:38 »
Microsoft dobrze wie co robi - przykład IE :) Cwaniaki :D

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipiec 2008, 14:11:49 »
Kiedyś znalazłem baaardzo długą listę komponentów w Windows XP, które przestaną działać, jak wywalimy IE :P

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipiec 2008, 14:30:42 »
Tak jest bo sporo usług/aplikacji korzysta z silnika IE. Jak Windows Seven ma być modularny to powinni to zmienić, chyba że IE będzie wyjątkiem. Podobnie jest z Win Media Player z niektórych jego plików którego korzystają aplikacje zewnętrzne np. WinDVD i bez niego nie działają ale to już wina tylko tych producentów a nie Microsoftu. Jak ja bym pisał jakieś programy to nie chciałbym żeby były zależne od takiego IE albo WMP, co za problem umieścić w swoim programie takie same biblioteki jak w WMP no i byłoby po kłopocie.

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lipiec 2008, 14:33:53 »
Można wywalić trylko przeglądarkę, a pozostawić silnik :) W Nlite jest taka opcja.

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lipiec 2008, 14:41:37 »
Jest taka możliwość, jak robiłem sobie obraz WinXP to wywaliłem IE i WMP ale niestety musiałem je zainstalować bo na niektóre stronki działają dobrze tylko w IE np orange.pl  na której muzyka działa tylko w IE a w Firefoksie nie.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Lipiec 2008, 14:51:23 »
Lepiej nic nie usuwać, usunąć skróty, żeby się w oczy nie rzucały i będzie git ;)

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lipiec 2008, 14:58:35 »
Można i tak ale co Ci to da? raczej nic.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipiec 2008, 15:00:00 »
Na pewno to, że wszystko co potrzebuje IE lub WMP będzie działać :P
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2008, 15:02:29 wysłana przez michau »

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lipiec 2008, 15:44:31 »
Tak czy inaczej jest co usuwać. Poza tym niema co gdybać jak będzie wyglądała siódemka. Moim zdaniem niewiele się zmieni, bo jak MS gdzieś wywęszy interes to nie odpuszcza tak łatwo.

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lipiec 2008, 22:21:09 »
wiecie jest jeszcze taki problem, że jak ściągnąć np. Firefoksa bez przegląrki bo MS napewno nie dołączy innej :D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lipiec 2008, 22:29:35 »
A przy pomocy tego?
start > uruchom > ftp

albo jakiś program do ftp i ścieżka do wersji 3.0.1 pl
ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/3.0.1/win32/pl/

Odp: Windows Seven bardziej modularny niż Vista?
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lipiec 2008, 08:01:57 »
ale czy przeciętny szary użytkownik na to wpadnie? Poza tym obstawiam, że nie znasz tego adresu na pamięć :P