TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Grupa domowa, błąd po formacie

Grupa domowa, błąd po formacie
« dnia: 21 Październik 2012, 16:15:12 »
Witam!
Zacznę konkretnie.
Na PC - Win7 ulti 64 bit
Laptop - Wint 7 home premium 64bit

Na pc miałem postawioną grupę domową, po sformatowaniu i przeinstalowaniu systemu na ten sam, wyświetla się komunikat: ten komputer nie może się połączyć z grupą domową.
http://imageshack.us/f/835/przechwytywaniex.jpg/

Byłoby wszystko Ok, gdybym znał hasło do grupy domowej, jednak nie znam i nie mogę się połączyć z lapkiem do grupy domowej... Na lapku jej stworzyc nie mogę bo ona juz istnieje.

Narzędzia systemowe nie pomagają. Może istnieje jakiś inny sposob na zrobienie sieci ktora pozwalałaby na wymianę plików między 2 komputerami z pośrednictwem routera? Męczące jest przerzucanie danych za pomocą pena czy crossa

Dodam ze obydwa komutery posiadają inną nazwę i są w tej samej grupie roboczej (workgroup)

Przesiadziałem 3h na google i nie znalazłem niczego konkretnego :(
Bardzo proszę o pomoc, będę zobowiązany!

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Grupa domowa, błąd po formacie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2012, 21:30:20 »
na lapku klikasz ppm w zasobniku na ikone sieci i wybierasz Otwórz centrum sieci i udostępniania , w oknie które sie pokaże na dole po lewej stronie Zobacz tez klikasz na Grupa domowa , odnajdujesz  łącze o nazwie Wyswietl lub wydrukuj hasło grupy domowej . teraz to hasło  wpisujesz na postawionym nowym systemie , dalej juz sobie poradzisz

Odp: Grupa domowa, błąd po formacie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2012, 16:24:46 »
Laptop w tym momencie nie jest w zadnej grupie domowej. Mogę ją , ale wtedy nie połączę sięz nową grupą domową na PC... bo on tkwi w tej przed formatem. Dołączyc do utworzonej na PC lapkiem nie mogę bo nie znam hasla sprzed formatu...