TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wydajność komputera - norma czy już jest źle?

Wydajność komputera - norma czy już jest źle?
« dnia: 26 Sierpień 2012, 21:32:36 »
Witam,
od razu mówię, że jestem kompletnie zielona w temacie komputerów. :) Ostatnio system stał się wolniejszy i wyszukałam w sieci, że mogą to być problemy z wydajnością... Otworzyłam więc, jak było napisane, informacje wydajności i narzędzia, znalazłam zakładkę dopasuj efekty wizualne i zmieniłam je na uzyskanie najlepszej wydajności, włączyłam oczyszczanie dysku, dopasowałam ustawienia zasilania i zminimalizowałam ilość programów otwieranych przy starcie. Od tej pory wszystko jest mniej więcej ok, ale co jakiś czas z ciekawości ponownie uruchamiam ocenę wydajności i zamiast troszkę wędrować w górę systematycznie maleje. Nie wiem specjalnie jakie dane mam podać do oceny, czy jest to normalne przy moich warunkach czy nie, więc proszę o pomoc. Obecnie wynik podstawowy wynosi 2,7, a przed naprawą wszystko działało wolniej, a ocena wynosiła 3,0.
Mam nadzieję, że ktoś pomoże,
pozdrawiam.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Wydajność komputera - norma czy już jest źle?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2012, 22:05:21 »
Indeks wydajności systemu zależy od  oceny grafiki, a wynika z wydajności pulpitu dla interfejsu Windows Areo. Spróbuj wyłączyć interfejs Areo i ponownie dokonać oceny.

Odp: Wydajność komputera - norma czy już jest źle?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2012, 22:27:16 »
Przepraszam, ale może głupie pytanie. Jak wyłączyć ten interfejs? :)

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Wydajność komputera - norma czy już jest źle?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2012, 08:27:32 »
Aby odciążyć kartę graficzną można wyłączyć Aero. Wystarczy wybrać inną kompozycję systemu.
Krok 1. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Personalizuj. Lista w centralnej części okna zawiera podzielone na grupy, wszystkie dostępne kompozycje. Te z Aero znajdują się w sekcji Kompozycje systemu Aero {15}.
Krok 2. Przewiń listę w dół. Wybierz jeden z tematów znajdujący się w sekcji Kompozycje podstawowe i o dużym kontraście. Zamknij okno.  Pozbądź się tapety i wygaszacza
Jednolity kolor pulpitu oznacza mniejsze wymagania sprzętowe.
 Wyłącz wyświetlanie tapet a zaoszczędzisz nieco zasobów systemowych.
Krok 1. Otwórz okno personalizacji pulpitu. Kliknij przycisk Tło pulpitu u dołu okna. Rozwiń listę Lokalizacja obrazu i wybierz z niej pozycję Pełne kolory
Krok 2. Zaznacz jeden z predefiniowanych kolorów widocznych w centralnej części okna. Jeżeli chcesz uzyskać inną barwę kliknij łącze Więcej... u dołu.
Teraz masz do dyspozycji pełną paletę . Zaakceptuj zmiany przyciskiem Zapisz zmiany.
Do koloru pulpitu dostosowany zostanie automatycznie kolor paska zadań. W podobny sposób otwórz aplet Wygaszacz ekranu. Z listy Wygaszacz ekranu wybierz Brak.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Wydajność komputera - norma czy już jest źle?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2012, 18:31:00 »
od siebie dodam dwie rzeczy:
po 1 aero nie spowalnia komputera, a wręcz przeciwnie (wyłączenie aero może spowolnić komputer, w jakimś numerze chip wykonane były realne testy na wydajność przed i po)
po 2 lepiej wyłączyć usługę kompozycje

Odp: Wydajność komputera - norma czy już jest źle?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2012, 19:09:52 »
Radze wylaczyc indeksowanie poniewaz jest bardzo uciazliwe np. podczas grania- komputer, C: wlasciwosci, w zakladkach ogolne odznacz indeksowanie i poczekaj az zrobi swoje)