TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

DreamScene na Windows 7

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Styczeń 2010, 17:06:36 »
Witam, i znalazł ktoś sposób na wyświetlanie Czytelnych napisów pod Ikonkami?

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Luty 2010, 00:33:57 »
Witam

Sposob na poprawne wyswietlanie napisow pod ikonami jest banalnie prosty. Otoz defaultowy program do odtwarzania plikow .mpeg .wmv musi byc oczywiscie Windowd Media Player, jesli z defaulta pliki te otwieraja sie nam w programie np jak bylo u mnie w Bestplayerze, to wtedy mialem efekt rozmytych napisow pod ikonami na pulpicie. Ustawilem w Windows Media Player skojarzenia do plikow .mpeg .wmv i teraz wszystko ladnie chodzi.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Luty 2010, 19:11:59 »
warson jest sposob na normalne napisy pod ikonkami - przeszukaj forum a znajdziesz - z tego co pamietam scooby pisał jak to zrobic.

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Listopad 2010, 15:45:50 »
witam
jak odinstalować dreamscene ?
win 7

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Listopad 2010, 05:21:44 »
Jak znajdę czas to opiszę :)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook


Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Grudzień 2010, 04:10:10 »
żeby ikonki były wyraźne ustawcie najpierw zwykłą tapetę z efektem wypełnienie a dopiero potem dajcie plik video dreamscene, opcja w sunrise nie zawsze to aktywuje (coś skopałeś scooby) bo inne programy aktywujące dream scene działają

Jedyna wada to niedziałające cleartype przy odtwarzaniu pliku video, ale można pogrubić czcionkę, bo koloru czcionki nie da się zmienić albo ja nie wiem jak.

Nie pamiętam jakiego programu użyłem ale jest też taki http://www.thewindowsclub.com/windows-7-dreamscene-activator-released

problemy których nie umiem rozwiązać

pauzowanie się video przy max oknach oraz nie uruchamia się podczas startu systemu, zamiast tego jest czarne tło
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2010, 04:35:12 wysłana przez Punisher »

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Grudzień 2010, 05:16:59 »
rozwiązałem problem z nie widocznymi napisami pod ikonami .

Instrukcja
Uruchamiamy animowane tło pulpitu ale będą słabo widoczne napisy pod ikonami na pulpicie.
Musimy uaktywnić widoczność niewidocznych katalogów i plików w systemie.
Otwieramy panel sterowania opcje folderów.
W nich wchodzimy w zakładkę widok i tam zaznaczamy pokaż ukryte pliki i foldery.
Następnie wchodzimy w: C: \ Users \ # # nazwa użytkownika \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows DreamScene.
Tam będą widoczne 2 pliki. Na każdym z tych plików klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy właściwości.
Tam zaznaczamy tylko do odczytu oraz odznaczamy w jednym ukryty.
Przechodzimy do personalizuj klikając prawym klawiszem myszy na pulpicie (będzie w menu na samym dole).
Tam wybieramy tło pulpitu (na samym dole). W meny położenie obrazu zmieniamy na wypełnienie.
Zaznaczamy oba widoczne obrazki. Muszą być "zaptaszkowane" oba obrazki!. Klikamy następnie w Zapisz zmiany.
Tło pulpitu stanie się statyczne bez animacji więc wchodzimy do naszego pliku *.wmv lub *.mpg i z powrotem
klikamy na Set as Desktop Background. Od tej chwili czcionki zawsze powinny być poprawnie widoczne na pulpicie.
Dla pewności robimy kilka restartów aby się upewnić, że wszystko zrobiliśmy zgodnie z opisem.
Możemy zmienić animowane tło klikając na jakimś innym obrazku opcją: Set as Desktop Background.
Po restarcie przez moment będzie widoczny pierwszy obrazek który powyżej dostosowywaliśmy.
Aby ten obrazek był inny należy całą procedurę wykonać od nowa według tego opisu.
Można odznaczyć widoczność wszystkich katalogów i plików w systemie oraz dać obrazkom atrybut ukryty.
Będzie to działać poprawnie.

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Grudzień 2010, 07:14:31 »
@popuri11 ja znalazłem rozwiązanie wcześniej od Ciebie o czym byś wiedział czytając mojego powyższego posta. Wcale nie trzeba robić wszystkiego jak napisałeś, bo można prościej i szybciej jak ja napisałem.

Nadal jednak jest 5 nierozwiązanych problemów:

1) W Sunrise Seven opcja włączająca DreamScene nie zawsze działa poprawnie jak należy, tj niby włącza, ale jednak nie włącza (po restarcie Sunrise jest znowu odchaczona, a nawet gdy się ją włączy i przy włączonym programie nie można dać video jako tła pulpitu

2) Po restarcie komputera zamiast video jest tylko czarne tło i wszystko trzeba robić od nowa - DreamScene nie włącza się wraz z systemem

3) Po wylogowaniu i zalogowaniu znowu podpis pod ikonkami jest niewyraźny

4) Odtwarzane tło wyłącza cienie pod napisami (ClearType)

5) Brak spolszczenia do DreamScene

Jest jakiś program który radzi sobie idealnie z DreamScene na 7 tyle że płatny, nazywa się  Stardock DeskScapes Nawet na 32-bitowym XP działa DreamScene tego programu
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2010, 07:34:40 wysłana przez Punisher »

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Grudzień 2010, 08:34:52 »
idealnie sobie radzi z dreamscene program Windows 7 DreamScene Activator 1.1

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Grudzień 2010, 08:55:53 »
punisher a konkretnie w jakim celu potrzeba spolszczenia do dreamscene ? bo ja nie widze w tym sensu.

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Grudzień 2010, 14:01:49 »
punisher a konkretnie w jakim celu potrzeba spolszczenia do dreamscene ? bo ja nie widze w tym sensu.

dla osób które nie wiedzą gdzie to jest, mimo wytłumaczenia, słabo lub wogóle nie znających angielskiego no i dla estetyki

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Marzec 2011, 05:19:34 »
Nie chce zakładać bezcelowo nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy zostały już rozwiązane lub została wydana jakaś modyfikacja do pozbycia się np. Takich problemów, jak opisał Punisher? Noe jeśli są takie problemy, to ten program zamiast sprawiać przyjemność, to tylko utrudni życie i jest kompletnie bezcelowe z niego korzystanie.