TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

DreamScene na Windows 7

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Luty 2009, 22:09:09 »
No szkoda, dzięki za odpowiedź. A nie wiesz przypadkiem jak to usunąć w takim razie? To znaczy co dokładnie musze usunąć??

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Marzec 2009, 21:34:08 »
ok, udało mi się uruchomić Dream Scene za poomocą prograniku scoobyego ;) zużycie nie jest jakieś duże, system śmiga dalej tak samo ale tak jak już wcześniej ktoś wspominal - słabo się wyswietlają podpisy pod ikonami.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Marzec 2009, 15:32:44 »
ok, udało mi się uruchomić Dream Scene za poomocą prograniku scoobyego ;) zużycie nie jest jakieś duże, system śmiga dalej tak samo ale tak jak już wcześniej ktoś wspominal - słabo się wyswietlają podpisy pod ikonami.
Widziałem gdzieś, żeby wyłączać cienie, wtedy nie ma w ogule tekstu, z tego by wynikało, że same cienie się wyświetlają jak włączony jest DreamScene.

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2009, 23:03:40 »
ponoć się nie da, czytałem w komentarzach, że prawie każdemu/każdemu się tak zdarza.

PS. też chcialem spróbować... ktoś mógłby mi pomóc? nie mogę ustawić pliku wideo jako tła pulpitu...

Jednak się da.
U mnie na początku było wszystko ok. Po mniej więcej tygodniu animacja nagle się zatrzymała, pokazało dymek z błędem dreamscene i po zmianie filmiku  tekst pod ikonkami  stał się nieczytelny. Jak ktoś wcześniej napisał zostały tylko cienie po których wyłączeniu tekst ikon znikał całkowicie. Zmartwiło mnie trochę to co tutaj napisaliście ale postanowiłem pokombinować i dobrze, bo udało się naprawić ten problem. A więc po kolei:

1. Upewnij się, że masz włączone pokazywanie plików ukrytych (panel sterowania >>ustawienia folderów - pokaż ukryte pliki i foldery).

2. Ustawić jakieś plik *.mpg czy *.wmv jako tło pulpitu (set as Desktop Background).

3. PPM na pulpicie >> Personalizuj (personalize) >> tapeta pulpitu >> zaznaczamy ukryty plik *jpg.

4. Ponownie ustawić jakiś plik *.mpg czy *.wmv jako tło pulpitu.


U mnie (Oficjalne wydanie RC, kompilacja 7100 z polską nakładką) to podziałało, więc jest szansa, że  u Ciebie też powinno śmigać. Jeżeli nie działa spróbuj się przelogować albo zrestartować maszynę.
Jeżeli ktoś wypróbuje ten sposób to prosiłbym o info jak się sprawdził.

Ps. jakby ktoś chciał wiedzieć to DreamScene instalowałem wg instrukcji zawartej na http://www.blogsdna.com/ (można też wykorzystać PlusPatch 1.0.2 Final  By Orbit30 i nowsze),
a filmiki dreamscene mam z:
http://www.winmatrix.com/forums/index.php?showtopic=12435
http://www.dreamscenevideo.net/blog/
http://dreamscene.org/gallery.php

Ps2. Jeżeli idzie o wydajność to mojego procka Athlon 62 Venice 3200+ z zegarem 2.00GHz zawala w 25-30%.

Ps3. Jeżeli kogoś by zainteresowało, to mogę gdzieś wrzucić pliki moim zdaniem najlepsze (wysoka rozdzielczość, w miarę płynne zapętlenie, dopracowane graficznie, itd.). Do tej pory udało mi się znaleźć około 10 takich plików.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, 23:30:53 wysłana przez prezi »

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Czerwiec 2009, 00:08:00 »
Do DreamScene polecam program Stardock DeskScapes v1.01 dziala idealnie na win 7 i widac normalnie czcionke pod ikonami na pulpicie  :P

EDIT: Lekkie problemy z tym programem sa ale u mnie sie instaluje bez zadnych trybow zgodnosci  ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 20:27:11 wysłana przez robert79513 »

Offline yagi

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Czerwiec 2009, 08:31:02 »
U mnie dziala bez problemu. Tylko jednego filmu nie odtworzylo - problem z dekodowaniem...
303 Power!

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Czerwiec 2009, 18:42:16 »
Do DreamScene polecam program Stardock DeskScapes v1.01 dziala idealnie na win 7 i widac normalnie czcionke pod ikonami na pulpicie  :P

No nie wiem, ja w ogóle nie mogę zainstalować tego programu. Instalator wywala komunikat w którym jest napisane, że Windows 7 nie jest obsługiwany.
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Czerwiec 2009, 19:24:19 »
Próbowałeś tryb zgodności i uprawnienia administratora?

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Czerwiec 2009, 12:56:47 »
prezi twój sposób działa, dzięki:)
szkoda że zjada 40% mocy proca

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Czerwiec 2009, 08:31:59 »

Jak chciałem zainstalować dreamscene to mi coś takiego później wyleciało i zamyka explorera.... co z tym zrobić ? :(

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Czerwiec 2009, 12:10:51 »
Macie może jakieś filmy na rozdzielczość 1024x768 ?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Sierpień 2009, 14:41:54 »
Ponoć dreamscene dla Windows 7: http://www.mediafire.com/download.php?yztghdjmowx
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Sierpień 2009, 10:43:33 »
znalazlem sposob na to zeby byly widoczne biale napisy pod ikonami w trakcie dzialania dreamscene opisze co trzeba zrobic: po uruchomieniu systemu wybierasz z menu zablokuj albo wciskasz okienka i L z klawiatury (wazne nie wyloguj tylko zablokuj) ponownie wchodzisz do systemu uruchamiasz dreamscene i powinny byc widoczne normalne biale litery pod ikonami podczas dzialania dreamscene napiszcie czy u was to dziala ?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Sierpień 2009, 11:31:09 »
Być może i działa, ale gdybyś użył przecinków, polskich ogonków i wielkich liter, to byłoby świetnie, bo wyszedł jeden wielki bełkot, z którego nic nie można zrozumieć. Zrozumiałem dopiero za drugim razem. :-\
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: DreamScene na Windows 7
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Wrzesień 2009, 13:33:30 »
a tu jeszcze wiecej na dream scene : http://dreamscene.org/gallery.php

EDIT... juz wczesniej ktos podał - nie dopatrzyłem sie.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2009, 13:38:06 wysłana przez kamiton »