TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Starszy sprzęt a Windows Seven

Starszy sprzęt a Windows Seven
« dnia: 18 Lipiec 2012, 10:49:25 »
Witam !

Windows 7 i 8 to (jak dla mnie) przełom, rewolucyjne zastosowania i niesamowita wygoda.
Nie można się do niczego przyczepić, a większość problemów to nie system lecz czynnik ludzki.
Znaczy nie umiemy czegoś zrobić my ludzie  :D

Ja na przykład miałem długo problem z dźwiękiem w Windows Seven, ale okazało się że jedyne co potrzeba zrobić, to pozwolić automatycznie  połączyć się systemowi z witryną Windows Update. System automatycznie pobrał odpowiedni sterownik do zintegrowanej  karty dźwiękowej i po chwili była gotowa do użycia. Ten problem rozwiązałem sam. Jest jednak drugi z grafiką. Ponieważ jest to starszy komputer mam kartę graficzną: RADEON 7000 SERIES 64 MB. Typ mikroukładu:  ATI RADEON VE

Zastanawiam się czy Windows Seven jest w stanie taką chyba już 10 letnią kartę obsłużyć.
Pokazuje w menadżerze urządzeń, że jest to standardowa karta VGA, nic nie daje aktualizowanie sterownika, ponieważ system uznał, że jest dla tej karty już najlepszy sterownik zainstalowany.
Rozdzielczość jest OK,  można zmieniać, wszystko wyświetla poprawnie zdjęcia itp. Ale z wyjątkiem przezroczystości paska zadań i przycinającymi się oknami co mnie nie martwi no  i filmów, które nie są odtwarzane płynnie lecz w gorszej jakości  przycinając się – a to już jest problem, bo lubię słuchać muzyki  i oglądać filmy, a ten system zapewnia o wiele wyższą jakość dźwięku i to mi odpowiada.  Jednak na razie z filmów nici.

Zwracam się w takim razie z pytaniem, ponieważ sterowniki do tej karty ze strony ATI nie działają i kończą się na wsparciu dla systemu XP czy ktoś spotkał się już  z takim problemem i jakimś jego rozwiązaniem.

Dziękuję i pozdrawiam