TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 RTM

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sierpień 2012, 18:04:54 »
Też potrzebuję x86. Jeśli te spolszczenia się pojawią i ktoś mógłby je wrzucić, to byłbym bardzo wdzięczny :)

Nie działa to co gościu ma na chomiku? Fakt, sam nie sprawdzałem, bo mam x64 ale dwa posty temu podałem przecież link :)

PS. OKI, sorki, teraz patrzyłem w zipie co jest i to nie to, proszę adminów o usunięcie zbędnych moich postów :)
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2012, 18:12:24 wysłana przez freak78 »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sierpień 2012, 18:32:19 »
Też potrzebuję x86. Jeśli te spolszczenia się pojawią i ktoś mógłby je wrzucić, to byłbym bardzo wdzięczny :)

Nie działa to co gościu ma na chomiku?
Jak ma działać 14,3 MB ???
OKI, sorki, teraz patrzyłem w zipie co jest i to nie to
Proszę nie wstawiać głupot jak Gustaw ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2012, 18:34:43 wysłana przez Madzia »

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Sierpień 2012, 18:51:25 »
Też potrzebuję x86. Jeśli te spolszczenia się pojawią i ktoś mógłby je wrzucić, to byłbym bardzo wdzięczny :)

Nie działa to co gościu ma na chomiku?
Jak ma działać 14,3 MB ???
OKI, sorki, teraz patrzyłem w zipie co jest i to nie to
Proszę nie wstawiać głupot jak Gustaw ;D

Spoko, sorki nie zajrzałem do zipa, a rozpędziłem się, a plik mógł być mniejszy, bo mniej jest plików do przetłumaczenia w wersji x86... Choćby nie ma sysWoW64, i paru innych,  oki, nie będę wstawiał głupot :)

Offline alex65

  • *
  • 16
  • Music Man
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Sierpień 2012, 00:10:10 »
nie wstawiałem Lang Packów żeby uniknąć bana czy czegoś;)
http://www.mediafire.com/?gxh58js3kwjze tutaj .torrent
Win8 RTM all LPs ;)
do x86 też już są, ale ja ich nie szukam bo mi nie potrzebne ;)
Windows 8 pl rządzi ;)
Instalacja jest prosta będąc w trybie pulpitu(Kafelek Desktop)  win+r a potem tylko wpisać  runlpksetup.exe enter i dalej to juzlogika nakazuje ;)
instalacja ok3-8 minut ;)
Notebook Asus x54HR ; CPU - Intel Pentium B960 x2  2,2@2,4GHz, DDR3 - 4gb,GFX - Ati Radeon HD7470M 1GB,HDD - 500gb hitachi 7200rpm,Mobo - ASUS K54H.
OS - WINDOWS 8 x64 RTM PL.

Offline Spiro

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Sierpień 2012, 11:29:27 »
Pytanko!
Czy można zainstalować angielski windows 8 jako upgrade dla windows 7 pro PL ?

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Sierpień 2012, 11:53:22 »
Witam, a tak własciwie jakie macie pierwsze wrażenia z używania systemu? Co zauważyliście że jest nie tak, albo właśnie bardzo dobre? U mnie wyglada to tak, a więc w Win8 RTM jak wiadomo jest wbudowany flash player, ale jest niestety mały zgrzyt, bo jak włączę pierwszy raz youtube, to zdarza się że sterownik nvidii przestał odpowiadać... Po drugiej próbie (odświeżenie url) już jest gitara, stery mam najnowsze NV do windows 8, wygląda na to, że nie działa akceleracja video przeglądarki IE10 tak jak powinna... Reszta jak na razie OK, tyle tylko, że zarządzanie energią procesora jest nieco inne, mnożnik CPU zmienia się "płynniej" z mniejszymi skokami, niż w win8 consumer preview, i wcześniejszych...    

PS: Licznik resetowania stanu licencji w tym systemie wynosi 1000, dałem na próbę rearm i zmienił się na 999, wygląda na to że się da więcej niż 3 razy zmieniać klucz produktu... W zasadzie w harmonogramie zadań można by to było zautomatyzować, co by co miesiąc wykonywało się polecenie slmgr /rearm...

a ja mam pytanie czy integracja z obrazem iso tego pakietu jezykowego pl przebiega tak samo jak w przypadku windows 7 ?
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1333.0.html


Właśnie nagrywam próbne ISO PL na płytę, da się tak zrobić, ale nie ma w win8 polecenia intlcfg.exe, trzeba kombinować z dism, na razie integracja LP jest w fazie testów, bo nie poszło mi kilka rzeczy, i może nie być tak jak trzeba... W setupie jest już do wyboru język pl i eng, ale dopiero po testach okaże się czy wszystko gra, pominałem spolszczanie boot.wim na razie...
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2012, 19:10:49 wysłana przez freak78 »

Offline qnex

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Sierpień 2012, 19:51:50 »
Czy jest jakiś sposób na wyłączenie metro w RTM'ie i przywrócenie Menu Start w takiej formie jaka była w Windowsie 7? Już kilka razy próbowałem się zaaklimatyzować i po prostu nie umiem, jest dla mnie kompletnie nieintuicyjne i jakieś niespójne. Brak konsekwencji: albo robimy nowy interfejs i będzie on w całym systemie, albo zostawiamy stary, a nie tak jak jest teraz 15% metro, 85% tego co było do tej pory. Niektóre funkcje się dublują, niektóre ustawienia są tu, inne tam. Mały bałagan powstał (a Windows nigdy nie był zbyt uporządkowany).
Nie zdecyduję się raczej na przesiadkę, bo w sumie jedyną rzeczą, która jest na prawdę na plus, to nowy interfejs operacji na plikach (wytnij/kopiuj - wklej).
System może i działa ciut szybciej niż poprzednik, ale nie jest to jakaś kolosalna zmiana. Może na wolniejszym komputerze będzie to bardziej widoczne. Zużycie RAM'u takie same. Windows 7 na SSD działa szybciej niż Windows 8 na przyzwoitym HDD, co nikogo chyba nie dziwi, jednak jest całkiem żwawy na tym HDD i uruchamia się 15 sekund. To duże przyśpieszenie względem siódemki, która też kiedyś była na tym HDD. Nie jestem pewien tylko czy ósemka się wyłącza tak jak 7, czy stosuje hibernację plików systemowych, a tylko konto użytkownika jest wczytywane na nowo, bo coś mi się kiedyś obiło o uszy takie rozwiązanie.

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Sierpień 2012, 19:57:39 »
było wcześniej podane. Czytaj cały temat a nie ostatni post.
http://forums.mydigitallife.info/threads/35189-Windows-7-explorer-for-Windows-8

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Sierpień 2012, 20:26:59 »
A więc skopałem iso, nie wszystko poszło jak należy przy spolszczaniu... Trzeba kombinować dalej :)
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2012, 21:09:47 wysłana przez freak78 »

Offline qnex

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Sierpień 2012, 21:54:27 »
było wcześniej podane. Czytaj cały temat a nie ostatni post.
http://forums.mydigitallife.info/threads/35189-Windows-7-explorer-for-Windows-8

Przeczytałem o tym wcześniej, jednak za pierwszym razem pomyliłem jeden plik i nie zadziałało. Tym razem się udało.

Offline Portal

  • ***
  • 172
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Sierpień 2012, 14:54:48 »
no i ja się skusiłem ,ściągnąłem, spolszczyłem i super chodzi. Jak go aktywować ?

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Sierpień 2012, 15:00:23 »
no i ja się skusiłem ,ściągnąłem, spolszczyłem i super chodzi. Jak go aktywować ?
Są aktywatory ale i tak teraz nie działają -zablokowane serwery aktywacyjne.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Sierpień 2012, 16:35:51 »
Microsoft opublikował na swoich stronach minimalne wymagania Windows 7. Wymagania te zależne są od edycji systemu.
Osoby pragnące korzystać z Windows 7 będą musiały zaopatrzyć się w komputer posiadający procesor taktowany zegarem o częstotliwości co najmniej 1 GHz. Do tego 1 GB pamięci RAM - w przypadku instalacji procesora 32-bitowego lub 2 GB, gdy zdecydujesz się na procesor 64-bitowy. Na pliki systemu operacyjnego konieczne będzie zarezerwowanie 16 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Karta graficzna będzie musiała posiadać Windows Display Driver Model 1.0 oraz być zgodna DirectX 9.0.
Microsoft podkreśla, ze są to minimalne wymagania, tak więc osoby, które zechcą wycisnąć z najnowszego systemu więcej będą musiały zaopatrzyć się w sprzęt o zdecydowanie lepszych parametrach.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2012, 16:50:14 wysłana przez igbron »

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Sierpień 2012, 17:14:14 »
Ja na starym komputerze zainstalowałem 8..
Procesor 2,94, pamięć 512 z czego 64 idzie na karte graficzną..


Offline Portal

  • ***
  • 172
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Sierpień 2012, 18:02:05 »
ile ten windows bez aktywacji pochodzi ?