TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 RTM

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Sierpień 2012, 10:47:14 »
Fajnie fajnie ;)
jestem ciekaw jaką cenę zawoła MS - o ile nie są już ustalone czy co tam ;p
co do języka to wydaje mi się ze MS obiecał czy ktoś od nich mówił/pisał ze Windows 8 będzie mieć wszystkie języki w pojawieniu się RTM czy jakoś tak
a tu dupa nie ma? uuu ms szaleje xD

Offline 69218

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Sierpień 2012, 11:05:55 »
A ja sobie odpuszcze.
Dzisiaj nad ranem zainstalowałem tylko, żeby sprawdzić co i jak.
Kompletnie do mnie nie trafia menu start w postaci metro z napchanymi mapami, pocztą, bingami, wycieczkami i całą resztą.
10minut szukałem gdzie znaleźć 'wszystkie programy' czy wyciągnąć 'Komputer' na pulpit.
Na plus takie pierdoły jak nowy menadżerz zadań czy pasek postępu podczas kopiowania plików.
Po instalacji świeżych sterowników ahci rst intela, windows przy starcie znalazł problem, przez 40minut próbował zrobić repair, odpuściłem i wrzuciłem pen'a z siódemką.

Nie jestem sam jeżeli chodzi o opinie na nie po zapoznaniu z systemem: http://www.engadget.com/2012/08/06/windows-8-may-not-let-you-boot-to-the-desktop/
Po prostu nie zmienia się czegoś, co jest w systemie od zawsze. Pewnie windows9 dostanie stare menu start, a metro o ile będzie to jako opcja - do tego czasu jestem z win7.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Sierpień 2012, 11:45:09 »
nie ma co rozpaczac - zapomniałes dodac ze znacznie powala 8ka poprzedników szybkoscią, wykorzystaniem pamięci itp. ja nie widze lepszego systemu na touchscreeny.co do tego czy w 9tce wróci menu start to raczej nie - sprzet sie zmienia - zmienia sie tez zapotrzebowanie do niego.

Offline 69218

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Sierpień 2012, 11:56:10 »
No właśnie touchscreeny, m$ chce zrezygnować z desktopów i forsować win8 jako ios ipad killer? Jeszcze niech dodadzą płatne appki.

Szybkość trudno mi ocenić, bo nie zapchałem systemu swoimi śmieciami, świeży system zawsze powala szybkością. Tak czy siak ja zostaje na 7, może jak wyjdą jakieś hacki przywracające menu start to spróbuje ponownie.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Sierpień 2012, 12:14:55 »
Fajnie fajnie ;)
jestem ciekaw jaką cenę zawoła MS - o ile nie są już ustalone czy co tam ;p
Na sklepowych półkach w wersji pudełkowej cena Windows 8 będzie wynosiła od około 250 zł do 300 zł co uczyni go najtańszym systemem wydanym przez Microsoft do tej pory.

A tak mają prawdopodobnie wyglądać pudełka w których znajdzie się Windows 8:
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2012, 15:48:00 wysłana przez Mirahz »
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Sierpień 2012, 12:33:00 »
No właśnie touchscreeny, m$ chce zrezygnować z desktopów i forsować win8 jako ios ipad killer? Jeszcze niech dodadzą płatne appki.

Szybkość trudno mi ocenić, bo nie zapchałem systemu swoimi śmieciami, świeży system zawsze powala szybkością. Tak czy siak ja zostaje na 7, może jak wyjdą jakieś hacki przywracające menu start to spróbuje ponownie.

nie mowiłem o takim porównaniu, to ze swiezy chodzi swietnie to fakt ale jak porównywac to dwa swieże , bo jak inaczej ?

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Sierpień 2012, 12:41:44 »
Może powala szybkością, ale obsługa systemu już nie jest tak szybka jak w Win7. Nie rozumiem dlaczego MS nie zrobił jakiejś wersji PC Edition bez tego całego zbędnego metro, tapety na ekranie logowania i tych poukrywanych przycisków po rogach i krawędziach.

Mówicie, o touchscreenach, ale jak dla mnie ten Win8 nadaje się tylko na tablet. W domu mam Acera All in One i nie wyobrażam sobie siedzieć z wyciągniętymi rękami w stronę monitora, który stoi jakieś pół metra ode mnie. Jest to co najmniej niewygodne :)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Sierpień 2012, 15:48:08 »
Fajnie fajnie ;)
jestem ciekaw jaką cenę zawoła MS - o ile nie są już ustalone czy co tam ;p
Na sklepowych półkach w wersji pudełkowej cena Windows 8 będzie wynosiła od około 250 zł do 300 zł co uczyni go najtańszym systemem wydanym przez Microsoft do tej pory.

A tak mają prawdopodobnie wyglądać pudełka w których znajdzie się Windows 8:


http://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-zaprezentowal-pudelka-windowsa-8.html

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Sierpień 2012, 16:48:49 »
Aby aktywować tego Win8 co wyciekł wystarczy zainstalować klucz dostępny w necie:

slmgr.vbs -ipk NG4HW-****-****-****-**** (cenzura, można znaleźć w sieci)

Przestawić dane dns servera aktywacji KMS na publicznego serwera - kms-c.no-ip.org wpisując

slmgr /skms kms-c.no-ip.org:1688

Po czym aktywując komendą:

slmgr.vbs -ato

Wualla.... xD
http://img707.imageshack.us/img707/9981/cccccct.png

ps Przetestowałem dla samego przetestowania. W sumie mam to gdzieś bo w środę pobiorę legalną wersję z MSDN :)

Biedny MS. Ich zabezpieczenia zostały unieszkodliwione w 4 dni po publikacji Windows 8 RTM i to tylko dla OEM-ów


niestety ale już nie przechodzi ten kluczyk, GNBB8-****-****-****-**** tez nie

Offline 69218

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Sierpień 2012, 17:11:34 »
Rosjanie serwer wyłączyli :D
Tylko oni narazie mają soft i klucze do hosta kms który może aktywować maszyny więc obracają tym w prywatnym gronie.

Kwestia czasu jak to wypłynie, wtedy będzie jak z 7mką. Na Ukrainie, Białorusi i w Chinach do dnia dzisiejszego stoją kmsy aktywujące 7 i viste. ;D


Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Sierpień 2012, 17:28:49 »
Może powala szybkością, ale obsługa systemu już nie jest tak szybka jak w Win7. Nie rozumiem dlaczego MS nie zrobił jakiejś wersji PC Edition bez tego całego zbędnego metro, tapety na ekranie logowania i tych poukrywanych przycisków po rogach i krawędziach.

Mówicie, o touchscreenach, ale jak dla mnie ten Win8 nadaje się tylko na tablet. W domu mam Acera All in One i nie wyobrażam sobie siedzieć z wyciągniętymi rękami w stronę monitora, który stoi jakieś pół metra ode mnie. Jest to co najmniej niewygodne :)

Wystarczy podmienić explorer.exe oraz explorer.exe.mui z Win7 i wtedy Win8 wygląda zupełnie jak Win7 :D Bez metro ui, z normalnym przyciskiem i menu Start.

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Sierpień 2012, 21:10:46 »
Może powala szybkością, ale obsługa systemu już nie jest tak szybka jak w Win7. Nie rozumiem dlaczego MS nie zrobił jakiejś wersji PC Edition bez tego całego zbędnego metro, tapety na ekranie logowania i tych poukrywanych przycisków po rogach i krawędziach.

Mówicie, o touchscreenach, ale jak dla mnie ten Win8 nadaje się tylko na tablet. W domu mam Acera All in One i nie wyobrażam sobie siedzieć z wyciągniętymi rękami w stronę monitora, który stoi jakieś pół metra ode mnie. Jest to co najmniej niewygodne :)

Wystarczy podmienić explorer.exe oraz explorer.exe.mui z Win7 i wtedy Win8 wygląda zupełnie jak Win7 :D Bez metro ui, z normalnym przyciskiem i menu Start.

to pokaz screena

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Sierpień 2012, 21:28:53 »
tak juz pokazał - nawet nie próbuj tak podmieniac

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Sierpień 2012, 21:51:12 »
tak juz pokazał - nawet nie próbuj tak podmieniac
a myslisz ze podmieniał bym? to była ironia ;)

Odp: Windows 8 RTM
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Sierpień 2012, 22:17:28 »
Może niezbyt dokładnie się wyraziłem. Chodzi tutaj o użycie patcha, który "podmienia" explorera z 7 i 8.
Poradnik: http://forums.mydigitallife.info/threads/35189-Windows-7-explorer-for-Windows-8

Screeny:


« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2012, 22:38:45 wysłana przez sequantz »