TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ten typ urządzenia nie jest obsługiwany - Mikrofon

Ten typ urządzenia nie jest obsługiwany - Mikrofon
« dnia: 08 Czerwiec 2012, 20:39:03 »
Witam, posiadam netbooka Asus Eee PC R101, który posiada wejście audio do mikrofonu i słuchawek w jednym (tak jest oznakowane obok gniazda). Jak wiadomo teraz wszystkie laptopy / netbooki posiadają wbudowany mikrofon, a że za zwyczaj są gówniane to postanowiłem podłączyć mikrofon zewnętrzny (jest mi to potrzebne ponieważ robię komentarze do let's play'ów i gameplay'ów z gier, dlatego jest mi potrzebna dobra jakość nagrania). Sterowniki do karty dźwiękowej to Menedżer Realtek HD Audio i jak wiadomo po podłączeniu mikrofonu/słuchawek wyskakuje okienko menedżera o podłączeniu nowego urządzenia. Gdy podłączam mikrofon wyskakuje okienko z zaznaczoną już nazwą "Słuchawki", a gdy chcę zmienić na mikrofon i akceptuję w dolnym rogu ekranu pokazuje się okienko o błędzie o podobnej treści "Ten typ urządzenia nie jest obsługiwany". Ja jak to ja od razu zaczerpnąłem informacji u wuja google i powiedział mi bym kliknął prawym na ikonkę głośnika i wybrał kolumnę "Urządzenie do nagrywania" gdy to zrobię miałem wybrać dostępny sprzęt jako domyślny czyli w tym przypadku zewnętrzny mikrofon. NIESTETY gdy to zrobiłem owego sprzętu nie miałem dostępny był tylko mikrofon wbudowany. Czyli w skrócie mówiąc moje urządzenie tego mikrofonu nie widzi. Szczerzę to ja już nie wiem co mam robić, dlatego zasięgam informacji tutaj. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, podejrzenia, założenia prosiłbym o pisaniu wszystkiego, bo czasami jest tak, że szuka się jakiegoś wielkiego problemu, a później okazuje się, że to pikuś. Z góry dziękuję za każdą pomoc no i oczywiście na nią liczę. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)