TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zacinająsce się gry !! .

Zacinająsce się gry !! .
« dnia: 29 Kwiecień 2012, 18:31:43 »
Witam wszystkich , jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich , ale nie o tym chce rozmawiać .
Mam następujący problem , może opisze całą sytuacje żeby było wszystko jasne . Kupiłem sobie nowego laptopa Jest to Asus X73SV-TY346V
po jakimś czasie były z nim problemy , wiec oddałem go do firmy Asusa po nie całym miesiącu dostałem go z powrotem pisali że było coś nie tak z płytą głową , ale no mam go od paru dni . Więc Zainstalowałem sobie Dead Space'a 2 wcześniej też go instalowałem na tym samym kompie i systemie , no i sprawa jest taka że się zacina nawet przy niskich ustawieniach , dodam że wcześniej chodził mi na bardzo wysokich ustawieniach . Zainstalowałem jeszcze kilka innych gier żeby sprawdzić czy to tylko z jedną grą ale było tak samo  < gry : FIFA 12 , Left 4 Dead 2 , Amnesia , Resident evil 5 ( wogóle się nie chce włączyć ) > Ale i te tytuły też się zacinają , mimo tego że wcześniej działały bardzo dobrze na wysokich detalach , oczywiście zainstalowałem wszystkie sterowniki do karty itd .
Mam Windows'a 7 Ultimate 64bit .A tutaj macie specyfikacje kompa : http://www.x-kom.pl/p/73865-notebook-laptop-17,3-asus-x73sv-ty346v-i7-2670qm-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html Trzeba trochę zjechać na dół i tam jest specyfikacja.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi , mam nadzieje że pomożecie .
Pozdrawiam !

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2012, 20:05:37 »
hmm najwyrazniej musisz przestawic karte grafiki na nvidia jako domyslną - szukaj w panelu sterowania, na ten moment nie napisze ci dokładnie jak przestawic bo poprostu nie pamiętam ( o ile sie nie myle w panelu sterowania powinienes miec ikone nvidii i gdzies po otworzeniu tego powinno byc aby ustawic jako domyslną )

p.s. a to dlatego bo masz 2 karty grafiki - teraz ustawiona jest intela a ona poprostu nie wyrabia

Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień 2012, 20:31:00 »
Był bym wdzięczny jakby ci się jednak przypomniało :P , ponieważ nie mam pojęcia gdzie to ustawić jak wchodzę w te ustawienia Nividi to mam tylko takie coś :http://imageshack.us/photo/my-images/402/nivida.png/

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień 2012, 21:40:08 »
ciezko naprawde mi teraz powiedziec poniewaz nie mam takiego pod ręką - poniekąd  w niektórych asusach zmiany mozna dokonac z poziomu biosu albo co teraz sprawdzisz z poziomu menadzera urzadzen

- wejdz w panel sterowania
- kliknij ikone system
- w oknie po lewej stronie kliknij na menadzer urzadzen
- rozwin gałązke : Karty graficzne , kliknij prawym myszki na karte nvidia i zobacz czy masz cos w stylu do ustawienia by system widział ją jako domyslną jak nie to :

- wejdz w panel sterowania
- kliknij ikone nvidia
- znajdz zakładke : Zarzadzanie ustawieniami 3D - i tutaj tez powinienes miec wybór karty grafiki.


p.s. mam nadzieje ze teraz sobie poradzisz , sorry ale na codzien od długich lat uzywam amd ,wiec mam delikatne klopoty z pamiecią do nvidii.


« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2012, 21:51:01 wysłana przez kamiton »

Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień 2012, 22:33:22 »
Hmmm może jestem słaby w takie sprawy i nie ogarniam więc sorry :P , ale tak pierwsza twoja metoda nie działa , bo nie mam tam nic w stylu ustawienia na domyślną , a drugi to w tych ,,Zarządzanie Ustawieniami 3D'' to mam tylko tak : w Katalogu Ustawienia Globalne napisane ,,Preferowany Procesor Graficzny '' no to rozwijam tabele i mam takie opcije : Wybór Automatyczny , Procesor Nividia o dużej wydajności , Zintegrowana karta graficzna . No to ustawiłem opcije Procesor o dużej wydajności , ale to tez nie pomaga .... Więc jakieś inne pomysły ?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2012, 22:52:02 »
jak to nie pomaga ? a zapisałes ustawienia po zmianie na procesor nvidia o duzej wydajnosci ?

Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwiecień 2012, 22:59:49 »
Oczywiście że tak , ale to nie pomaga niestety .... :(
Więc jakieś pomysły ... ?

Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwiecień 2012, 17:44:31 »
Dobra Problem rozwiązany , w ustawieniach tych co pisałeś to wszędzie ustawiłem na wybór automatyczny , a przyczyną było że jest po prostu ciepło i laptop się przegrzewał , temp.  procesora i to 97 Stopni Cencjusza bez niczego czyli tak bez żadnej pracy na laptopie , po podłączeniu małego wiatraczka na USB i skierowanego na umieszczone z boku urządzenia wentylacje temperatura bardzo spadło do 50-60 Stopni , co zapobiega już zacięciom podczas grania .
Z góry dziękuje za udzieloną pomoc , temat do zamknięcia .

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwiecień 2012, 19:31:24 »
hah ale zmyłka :)

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Zacinająsce się gry !! .
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2013, 13:37:35 »
To o czy piszesz czyli tmp to najczęstszy powód takiego działania. Dlatego warto robić wszystko i czyścić sprzęt aby miał mniej C.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.