TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem z odpaleniem systemu

problem z odpaleniem systemu
« dnia: 06 Kwiecień 2012, 12:20:27 »
Witam, nie wiedziałam gdzie dokładnie mogę umieścić ten wątek, ale zdecydowałam się na to miejsce.
Otóż lap mulił mi przez pewien czas, ale nie zwracałam na to zbytniej uwagi. Ostatnio mi się zawiesił, wyłączyłam go powerem, a kiedy próbowałam go znów uruchomić pojawiało mi się jakieś narzędzie do naprawy, wykorzystałam je, ale znów się zawiesił (czarny ekran przez kilkanaście minut) i go wyłączyłam. Później system już nie chciał mi odpalać, a teraz pojawia się tylko ekran asusa na początku, a później komunikat 'reboot anc selecs boot device..." Co mogę zrobić? Proszę o pomoc :(

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: problem z odpaleniem systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2012, 12:55:05 »
możesz dostac sie do biosu ? jak tak to sprawdz czy wykrywa dysk twardy , pamięci.

nastepnie spróbuj odpalic instalke windowsa jak przejdzie to ok - ale wygląda mi to na uszkodzenie dysku albo płyty głównej.

Odp: problem z odpaleniem systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2012, 20:47:20 »
a jak dokładnie mam to sprawdzić? bo wydaje mi się, że nie widzi dysku, bo ustawiło mi cdrom jako 1st boot device

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: problem z odpaleniem systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2012, 21:53:07 »
nie ma znaczenia czy 1 jest cd rom - bios wykrywa ci dysk twardy ? jak włączysz kompa to wciskaj DEL

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: problem z odpaleniem systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2012, 07:52:03 »
a jak dokładnie mam to sprawdzić? bo wydaje mi się, że nie widzi dysku, bo ustawiło mi cdrom jako 1st boot device
Jakiego masz laptopa. W Asusie do biosu wchodzi się poprzez przycisk F2 podczas uruchamiania.

Odp: problem z odpaleniem systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2012, 10:43:45 »
już wchodziłam do biosa i chyba po prostu nie widzi mi dysku.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: problem z odpaleniem systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2012, 14:37:47 »
tak przypuszczałem, nie pozostaje nic jak sprawdzic dopiecie dysku,jezeli nic to nie da to servis.