TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czarny Ekran i kursor myszki, nie działa menedżer zadań - Proszę o pomoc

Witam!

Mam następujący problem z komputerem którego już rzadko jest używany przeze mnie. Otóż używają go inni domownicy, ale ostatnio jako że mało znają się na informatyce postanowiłem oczyścić go trochę i ew. przeskanować czy nie dołożyli mu czasem jakiś wirusów...
Właczyłem CCleanera, pobrałem aktualizację (może nie potrzebnie, bo czasem to one szwankują), a przed skanowaniem avastem wyskoczyła również jakaś prośba o aktualizację, no trochę się zdziwiłem bo z reguły sam się aktualizował, lecz nie było nic podejrzanego. Komputer wyczyszczony CCleanerem i aktualizacja avasta się zainstalowała, po czym kazała uruchomić ponownie komputer, a gdy to uczyniłem to po ponownym uruchomieniu już nie ujrzałem pulpitu. Ukazało mi się czarne tło z kursorem myszki (chyba w Windows'ie 7 zowią to ekranem śmierci). Na początku trochę zdziwiony, ale od razu próbuję otworzyć menedżer zadań, lecz kombinacja nie reaguje. Myszka działa ale żadne polecenia z klawiatury nie działają.
Wtedy poszedł reset i od nowa, lecz było bez zmian... Postanowiłem uruchomić na trybie awaryjnym - udało się. Od razu pomyślałem, że to powód jakiś wirusów - tym bardziej że teraz kilka osób korzysta z tego komputera... Pobrałem więc na awaryjnym z dost. do sieci Malwarbytes'a Anti Malware i po przeskanowaniu moje podejrzenia okazały się słuszne... Był Trojan i jakiś robak. Usunąłem te pliki i odpalam na normalnym, lecz nadal to samo... Wykonałem jeszcze skany w OTL, a także ComboFix'ie (który jeszcze pousuwał sam jakieś pliki, ale nic nie dało)


Bardzo proszę Was o pomoc. Powiedzcie tylko z jakiego programu logi są Wam potrzebne do tego. Oczywiście piszę tu dlatego, że chodzi mi głównie o to by odejść od formata, bo jednak na tym komputerze mam ważne pliki, pamiątki, zdjęcia i filmy rodzinne, których niestety wszystkich nie zgrywałem, bo teraz nie mam zbyt wiele czasu i tylko filmy z uroczystości zgrane na komputer...


Mam nadzieję, że uda się to jakoś bez formata zrobić - czytałem że u innych jakoś się dało - bo na prawdę nie chcę stracić tych plików których jest stosunkowo dużo. Napiszcie jakie logi są Wam potrzebne do pomocy, bo ja znam się trochę na informatyce, ale nie w takim stopniu, no niestety nie potrafię interpretować tych wyników, a przynajmniej na tych plikach wolę nie ryzykować nauki metodą prób i błędów...



Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź dot. logów to wykonam świeże bo nie wiem czy tam coś się jeszcze "rozwija"...

Pozdrawiam  ;)
franczak

Odp: Czarny Ekran i kursor myszki, nie działa menedżer zadań - Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2012, 00:40:13 »
Problem rozwiązany. Otrzymałem logi od pewnego miłego użytkownika na innym forum , bo szukałem pomocy u wielu źródeł...

Wykonałem logi i usunąłem avasta... Komputer działa :)

Myślę, że temat do zamknięcia

Pozdrawiam
franczak ;)