TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z zawieszaniem się Win7

Problem z zawieszaniem się Win7
« dnia: 03 Kwiecień 2012, 12:04:18 »
Witam. Problem polega na tym, że po instalacji Windows 7, ten systematycznie zacina się na okres ok. 1 min. Nie reaguje wtedy na większość poleceń, lecz po odwieszce realizuje wszystkie czynności na raz. Posiadam wszystkie aktualne sterowniki, próbowałem szukać rozwiązania zarówno na x32 jak i x64 bitowej siódemce. Jakiś czas temu wysłany był również na gwarancje z obawy o uszkodzenie sprzętu, lecz nic nie wykryto, problemu nie rozwiązano. Musze korzystać z Windows XP, który co prawda nie zawiesza się w ogóle, lecz nie jest już wspierany przez ASUS'a, dlatego sterowników musiałem szukać po forach, stąd też czasem niestabilna praca, bluescreeny itp. Posiadam 2GB ramu, co w zupełności powinno wystarczyć na obsługę Win7 x32. Problem pojawił się od momentu kupna notebooka i postawienia systemu (był bez OS) Z góry dziękuje za pomoc.

Sprzęt:
ASUS K52De
-AMD Athlon(tm) II P320 Dual-Core Processor
-2048 MB  (DDR3 SDRAM)
-ATI Mobility Radeon HD 5470  (512 MB)
-Realtek ALC269 @ ATI SB800 - High Definition Audio Controller

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2012, 20:46:04 »
tak wychodzą zakupy sprzetu bez systemu - raczej nic na to nie poradzisz - wsadzil asus pewnie testowo jakies gó..o i teraz powoduje konflikt.

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2012, 12:38:59 »
Możliwe, tylko dlaczego na samej siódemce?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2012, 13:57:52 »
nie ma reguły - na takich sprzetach bez os zazwyczaj montowane sa urzadzenia,które nie przeszły testów,norm jak i urządzenia dziwnych firm. Nie zdarzyło mi sie by na tak zakupionych sprzetach wszystko było ok - dlatego sprzedawane sa bez os.

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwiecień 2012, 14:34:28 »
To problem ze sterownikami byc moze BIOS. Jak sam zauwazyles probelm wystepuje tylko na Win7. Poprzednia wypowiedz jest zmyslona i wyssana z palca. Nie sluchaj bzdur typu "wsadzil asus pewnie testowo jakies gó..o" Sam posiadam Asusa N61VN. Kupiony bez systemu. Po instalacji OS troche szwankowal ale podmiana kilku sterownikow rozwiazala sprawe. Bardzo malo konkretne i nieprawdziwe  sa odpowiedzi typu "na takich sprzetach bez os zazwyczaj montowane sa urzadzenia,które nie przeszły testów"  Co do sterownikow z doswiadczenia wiem ze nowe wcale nie oznacza lepsze i stabilniejsze. Nowe wersje sterownikow rozwiazuja problemy aczkolwiek nikt nie twierdzi, ze nie powoduja nowych...

Powinienes kombinowac ze sterownikami. Nic nie zaszkodzi jesli zainstalujesz driver nieco starszej daty. Napewno nie bedzie mial widocznego wplywu na funkcjonalnosc czy wydajnosc a byc moze rozwiaze twoj problem
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2012, 14:52:50 wysłana przez zoltan »

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień 2012, 15:01:27 »
Spróbuj pobrać i zainstalować sterowniki ze strony Asusa http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl - nie wiem jaką wersję systemu posiadasz, ale możesz wybrać odpowiednią.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwiecień 2012, 15:53:42 »
To problem ze sterownikami byc moze BIOS. Jak sam zauwazyles probelm wystepuje tylko na Win7. Poprzednia wypowiedz jest zmyslona i wyssana z palca. Nie sluchaj bzdur typu "wsadzil asus pewnie testowo jakies gó..o" Sam posiadam Asusa N61VN. Kupiony bez systemu. Po instalacji OS troche szwankowal ale podmiana kilku sterownikow rozwiazala sprawe. Bardzo malo konkretne i nieprawdziwe  sa odpowiedzi typu "na takich sprzetach bez os zazwyczaj montowane sa urzadzenia,które nie przeszły testów"  Co do sterownikow z doswiadczenia wiem ze nowe wcale nie oznacza lepsze i stabilniejsze. Nowe wersje sterownikow rozwiazuja problemy aczkolwiek nikt nie twierdzi, ze nie powoduja nowych...

Powinienes kombinowac ze sterownikami. Nic nie zaszkodzi jesli zainstalujesz driver nieco starszej daty. Napewno nie bedzie mial widocznego wplywu na funkcjonalnosc czy wydajnosc a byc moze rozwiaze twoj problem

Nie z palca kolego tylko z wieloletniego doswiadczenia - proponuje zapoznac sie dlaczego to w polsce akurat (zresztą nie tylko) sprzedają sie takie laptopy - dla wiadomosci twojej i innych podpowiem iz pochodzą one z rynku wtornego co daleko odbiega od własciwego - nie mówie tu o tzw. deweloperce. Nie każdy producent dostarcza tez sterowniki do swojego sprzętu. Potem okazuje się np. by uruchomić kartę sieciową trzeba mocno kombinować, a określone skróty z klawiszami funkcyjnymi i specjalne, dodatkowe przyciski nie działają w ogóle - w wiekszosci przypadków tak jest i nie tylko .W tym przypadku dobór sterowników zazwyczaj nie rozwiązuje sprawy - bynajmniej ja sie z czyms takim nie spotkałem.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2012, 16:00:34 wysłana przez kamiton »

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:01:34 »
Nie prawda. Kupuje laptopa bez systemu bo nie mam ochoty placic za cos czego nie chce. Instaluje  co mi sie podoba a nie co wciska producent. Brakuje logiki w twoim "troubleshootingu". Dziala pod XP a nie dziala pod Win7... Ciekawe jak to mozliwe w przypadku uszkodzonego sprzetu ? Nie podpierasz swojej wypoeidzi konkretami a teoriami spiskowymi i domyslami. Prosze o konkret i logiczne wyjasnienie bo w innym wypadku twoja wypowiedz wypacza sens  postowania takich problemow. Po co szukac pomocy skoro to i tak napewno wina producenta zlodzieja ktory chce nas oszukac... Dziecinne to troche

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:05:54 »
Zreszta chlopak poprosil o pomoc w rozwiazaniu problemu a nie szukaniu winnych. Mysle ze warto kombinowac i szukac rozwiazania niz oskarzac tego i tamtego...

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:18:31 »
Nie prawda. Kupuje laptopa bez systemu bo nie mam ochoty placic za cos czego nie chce. Instaluje  co mi sie podoba a nie co wciska producent. Brakuje logiki w twoim "troubleshootingu". Dziala pod XP a nie dziala pod Win7... Ciekawe jak to mozliwe w przypadku uszkodzonego sprzetu ? Nie podpierasz swojej wypoeidzi konkretami a teoriami spiskowymi i domyslami. Prosze o konkret i logiczne wyjasnienie bo w innym wypadku twoja wypowiedz wypacza sens  postowania takich problemow. Po co szukac pomocy skoro to i tak napewno wina producenta zlodzieja ktory chce nas oszukac... Dziecinne to troche

pracowałem dłuzszy czas za granicą w dosc duzej firmie - dalej wyjasniac ? jak znasz holenderski i jestes tak naiwny i niedowiarek - moge ci podesłac maile do znajomych gdzie dalej pracują - dowiesz sie z pierwszego zródła bo ja narazie w polsce przebywam - pasuje ?

p.s. tu zajmuje sie instalacjami wszystkich systemów jakie istnieją - na roznych sprzetach.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2012, 16:21:14 wysłana przez kamiton »

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień 2012, 17:59:40 »
W porzadku, pracuj gdzie chcesz rybka mnie to...  Uwzam to za przechwalki, ktore dalej nic nie wnosza do tematu...
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2012, 18:26:22 wysłana przez zoltan »

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień 2012, 18:18:34 »
Panowie Kamiton i zoltan, czy przypadkiem nie pomyliliście pojęcie udzielanie pomocy w określonym temacie z połajankami na bardzo niskim poziomie intelektualnym i merytorycznym między sobą. Jeden mądrzejszy od drugiego - wstyd mi za Was.

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień 2012, 18:50:03 »
Dziś spróbowałem zainstalować Win7 na drugiej partycji, by mieć w razie czego dostępnego XP na pierwszej. Zacząłem instalacje sterowników od tych niezbędnych - krok po kroku obserwując jak reaguje system. W tym celu uruchomiłem foobara, leciała muzyczka (zawsze po max 10 min była zwiecha, więc przestawało grać). Ku mojemu zaskoczeniu - ani jednego zawieszenia! Ze starego zestawu nie zainstalowałem tylko WLAN Azurewave, Wifi Family oraz USB Filter, ponieważ nie było żadnych wykrzykników w menadżerze urządzeń, a wszystko działało.

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwiecień 2012, 19:23:26 »
Zapusc jakiegos benchmarka coby troszke 'pomeczyc'  system. Nie dam przykladu jakiego moglbys uzyc, nie jestem w temacie...
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2012, 19:25:36 wysłana przez zoltan »

Odp: Problem z zawieszaniem się Win7
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwiecień 2012, 02:50:56 »
Dziękuje wam obu za wkład włożony w rozwiązanie mojego problemu. Jednakże apeluję, by tego typu konwersacje puszczać bokiem, bo do niczego nie prowadzą. Jaki sens ma spieranie się na forum publicznym, gdzie wątek jest jasno i klarownie określony? Każdy wie swoje i niech tak zostanie. Nie mam zamiaru nikogo oceniać czy podsumowywać, ale w kwestii kultury osobistej tkwi fakt, że takich ekscesów nie powinno się kontynuować. Nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje, bo tego rodzaju polemika nic dobrego i tak nie przyniesie. Szanujmy się wzajemnie, mimo różnicy zdań, a owocniej będzie się współpracować. Troszkę więcej dystansu Panowie... Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.