TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

VirtualBox-problem

VirtualBox-problem
« dnia: 30 Marzec 2012, 21:35:25 »
Nie wiem, czy dobrze trafiłam z tematem, w razie czego proszę o przeniesienie.  Mam problem z programem VirtualBox. Otóż po stworzeniu nowego systemu i uruchomieniu go, (niezależnie od wybranego systemu) pojawia się napis FATAL: No bootable medium found! System halted. czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? mam windows 7 starter

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2012, 18:52:09 »
Problem taki ze konfiguracja maszyny wirtualnej to pierwszy etap. Kolejnym jest sama instalacja systemu pod virtualboxem. Potrzebujesz plyty badz obrazu .iso windowsa. "Podpinasz" to twojej wirtualnej maszyny i start.System powinien wystartowac z plyty i unmozliwic instalacje. Virtualbox sam w sobie nie posiada zainstalowanych systemow :)

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2012, 20:37:39 »
Problem taki ze konfiguracja maszyny wirtualnej to pierwszy etap. Kolejnym jest sama instalacja systemu pod virtualboxem. Potrzebujesz plyty badz obrazu .iso windowsa. "Podpinasz" to twojej wirtualnej maszyny i start.System powinien wystartowac z plyty i unmozliwic instalacje. Virtualbox sam w sobie nie posiada zainstalowanych systemow :)
no dobra , dajmy na to ze mam juz zrobiony windows xp i po wcisnieciu przycisku "uruchom" wyswietla mi sie ten napis co go na gorze napisalam i co dalej?

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2012, 20:44:12 »
A z czego bootujesz z .iso z z vdi ?  Sproboj wystartowac z maszyne z plyty...   Jesli bląd wyswietla sie po poprawnej instalacji to niestety ale plik virtualnego dysku jest uszkodzony... zdarza sie czasem   Z twojej ostatniej odpowiedzi wynika ze 'zrobienie maszyny'  to po prostu klikniecie i skonfigurowanie nowej vm pod virtualboxem. Zostaje jeszcze instalacja...
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2012, 20:49:27 wysłana przez zoltan »

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2012, 13:06:44 »
nie moge wystartowac maszyny z plyty, bo mam netbooka(nie ma gdzie plyty wlozyc) moge jedynie z iso, zreszta wstawie po poludniu screeny , zeby bylo dokladnie widac w jaki sposob instaluje, moze sie wreszcie dowiem gdzie popelniam blad, chyba ze to z kompem jest cos nie tak

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień 2012, 14:13:15 »
Niestety nie moge wstawic screenow, wiec napisze slownie co po kolei wykonuję:
1.Nazwa maszyny wirtualnej i typ systemu operacyjnego - Microscoft Windows - Windows 98
2.Pamięć - 64 MB
3.Wirtualny dysk twardy - Startowy dysk twardy - Stwórz nowy wirtualny dysk twardy
4.File type - VDI (VirtualBox Disk Image)
5.Dynamically allocated
6. Ścieżka - windows 98, rozmiar - 2 GB
7.Podsumowanie - File type: VDI (VirtualBox Disk Image)
  Details: Dynamically allocated
  Ścieżka: C:\Users\Shanon\VirtualBox VMs \windows 98\windows 98.vdi
8.Wybór nośnika instalacyjnego - Napęd gospodarza 'E:'
9.Uruchamianie maszyny wirtualnej
10.FATAL: No bootable medium found! System halted.
_
 I tak to wszystko wygląda

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień 2012, 14:29:06 »
Zobacz punkt 8 -> Naped gospodarza E:  Powinnasz wybrac obraz .iso z ktorego zainstalujesz system. Jesli masz plytye CD z XP albo win 98 wloz do napedu i wtedy wystartuj... Mam pomysl... jeli to dla ciebie wazna sprawa to moze wygospodaruje troche czasu i udostepnie ci gotowa maszyne...

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwiecień 2012, 17:46:49 »
Zobacz punkt 8 -> Naped gospodarza E:  Powinnasz wybrac obraz .iso z ktorego zainstalujesz system. Jesli masz plyte CD z XP albo win 98 wloz do napedu i wtedy wystartuj... Mam pomysl... jeli to dla ciebie wazna sprawa to moze wygospodaruje troche czasu i udostepnie ci gotowa maszyne...
No wlasnie ja nie mam napedu(netbook) i w tym jest problem ale jakbys mogl udostepnic mi gotowa maszyne to bylabym wdzieczna :)

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień 2012, 20:10:05 »
Do czego konkretnie chcesz uzyc tej maszyny ? Nauka, zabawa ?

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2012, 20:24:45 »
Tak szczerze mowiac to jedno i drugie ale konkretnie to musze napisac szczegolowy referat na temat starszych edycji windowsa i chcialam w tym celu zainstalowac sobie windows 98 na virtualbox zebym mogla rowniez troche na nim popracowac
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2012, 20:37:41 wysłana przez Mikra7 »

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień 2012, 21:03:14 »
OK. Odezwe sie jak znajde instalke z 98. Moze byc 98 SE ? :)

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień 2012, 21:23:15 »
Obojętne, byle nie byl windows 7  :)

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwiecień 2012, 21:50:28 »
Installation in progress :) dam znac jak bedzie gotowe

Odp: VirtualBox-problem
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień 2013, 14:01:25 »
uwaga! przed zrobieniem czego kolwiek pobierz system windows który wybierzesz w obrazie iso tłumaczę:

1: kliknij new nastepnie wybierz system i nazwę po tym kliknij next
2: przekarz na wirtualny komputer zalecaną wartość ramu lub więcej jeśli to zrobisz kliknij next
3: następnie kliknij VHD (zalecane prze ze mnie) i next
4: potem zaznacz dynamically allocated następnie next
5: wybierz pamięć dla wirtualnego systemu i kliknij next
6: po stworzeniu kliknij w virtual box start kiedy wyskoczy okienko kliknij ikonkę obok listy wybierz obraz iso następnie kliknij start na okienku
7: instalujesz windowsa i możesz cieszyć się wirtualnym komputerem

polecam sie na przyszłość ,pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2013, 15:18:33 wysłana przez Mirahz »