TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Programy 32bitowe pod Windows 7 64bit a RAM

Programy 32bitowe pod Windows 7 64bit a RAM
« dnia: 13 Marzec 2012, 14:45:25 »
Jestem 'szczęśliwym' użytkownikiem WIN7 64bit z 4GB ram na pokładzie. Mimo zapasu pamięci (z-dka wydajność pokazuje 600-900 MB wolnego RAM) Windows często sypie komunikatami o braku pamięci i konieczności wyłączenia aplikacji Firefox czy Thunderbird. Próbowałem już różnych 'poprawiaczy' w stylu "zmień dostępny RAM w ms config/Rozruch" albo Firemina - generalnie bez skutku. Ale tak się zastanawiam (ekspertem nie jestem) - skoro mam 900 wolnego RAM, to znaczy że zajęte jest 3,1 GB. Czy nie jest tak, że 32bitowe aplikacje nie widzą RAMu powyżej 3GB (jak 32bitowy Windows)? Jeśli tak jest, to może lepszy efekt da instalacja VSuite ramdysku i ustawienie tych 800 MB RAM jako pliku wymiany?

Odp: Programy 32bitowe pod Windows 7 64bit a RAM
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2012, 08:46:06 »
To system 32 nie widzi powyżej 3,7GB ramu aplikacje nie mają nic do tego. Problemem u ciebie jest system bo 4GB ramu na 64bitową 7 to stanowczo za mało lepiej sprawdził by się win7 32 bity lub dokup więcej ramu

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Programy 32bitowe pod Windows 7 64bit a RAM
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2012, 09:24:11 »
Programy pod system 32 bitowy nie mają wpływu na to , że masz system 64 bitowy (i bardzo dobrze, bo x64 jest znacznie wydajniejszy). Przyczyn tego poszukaj w uruchamianych aplikacjach i usługach - powyłączaj te które są zbędne dla systemu. Odzyskasz obszar zajęty przez niepotrzebne dane.