TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0 po repartycjonowaniu

Jestem prawie pewien, że to nie jest żadna awaria samego dysku, ale odkąd przesunąłem i powiększyłem jedną z partycji komputer w pewnym momencie zwalnia i wszystko zaczyna się wieszać, czasem nawet znika cały interfejs i zostaję z samym kursorem i obrazkeim tła, a komputer namiętnie próbuje coś robić na dysku. Dotychczas problem zauważyłem tylko podczas pracy w sieci i z narzędziami systemowymi/zabezpieczeniowymi (podczas pełnego skanu z Comodo komp wywalił nawet bluescreena i się zresetował), w zasadzie dopóki nie podłączę kabla sieciowego mogę pracować dość długo, w trybie awaryjnym też nie widać żadnych problemów.

Pooglądałem sobie perfmona i logi zdarzeń przed kolejnym zwisem i byłem w stanie wyodrębnić tyle co wydało mi się powiązane:
Adobe reader i ARM namiętnie coś robią na dysku - czytają, zapisują, spore rozmiary danych jakby
w logach od czasu repartycjonowania pojawia się "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0"
znalazło się też gdzieniegdzie "Kopie w tle woluminu C: zostały przerwane z powodu usterki We/Wy w woluminie C:"

obie partycje dają się odczytać, zapisać jakby nigdy nic, ta przesuwana nie była nawet systemowa, chociaż siedzi na niej większość mniej istotnych dla systemu programów (w tym momencie piszę z pracy, więc nie mogę sobie przypomnieć czy rzeczony adobe też tam jest)
Jedno do czego mógłbym się jeszcze przyczepić to odinstalowywanie EASEUS partition mastera, którym owo przepartycjonowywanie wykonałem, a którą to uninstalkę wykonałem na sam koniec dnia, po którym zaczęły występować problemy

W zasadzie pytanie brzmi chyba: czy robić pełną reinstalkę systemu, czy da się naprawić to inaczej? nie sądzę, żeby wysyłanie dysku do serwisu miało tu sens
jakby co zostawiłem sobie trochę miejsca na inny system (jakiś linuks się zmieści) gdyby trzeba było dojść na dysk z "innej strony"

zdążyłem też zrobić zrzut części dziennika zdarzeń, zarówno do evtx jak i txt, nie wiem czy któreś może się przydać?
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2012, 11:10:52 wysłana przez Drakoni »

Odp: błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0 po repartycjonowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2012, 12:32:52 »
dla potomnych - reinstalka zrobiła swoje, faktycznie to nie była usterka sprzętowa tylko coś rozjechało systemowe sterowniki
po co ja tu pisałem?

Odp: błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0 po repartycjonowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2012, 18:44:47 »
Mozesz miec uszkodzony dysk lub problem z tasma dysku. Windows chcac dostac sie do danych wywala takiblad. Po reinstalacji uszkodzone sektory 'nie sa brane pod uwage'  Po prostu swieza instalacja odizolowala uszkodzone miejsca. To tylko przypuszczenie ale sprawdz lepiej dysk zebyniemiec przykrej niespodzianki
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2012, 18:49:01 wysłana przez zoltan »