TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 Consumer Preview Final Build

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Marzec 2012, 10:12:46 »
Nie chwaląc się ogarniam win 8 i  całe to metro , parę godzin zabawy i da się przyzwyczaić . sam system z zainstalowanymi paroma podstawowymi programami działa szybko i stabilnie , jak wyjdzie finalna wersja z dopracowanym metro to na pewno zainstaluje ten system na stałe.

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Marzec 2012, 11:54:37 »
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-desktop/disable-metro-ui-in-consumer-preview/d70c051b-626e-44bd-9ab6-23c719cb7120 tutaj mozna poczytac o tym czy da się wyłączyć metroUI czy nie w Consumer Preview, i czy taka opcja zostanie finalnie wdrożona w systemie, pożyjemy zobaczymy...

PS. A samo metro mozna ogarnąć, no i fajnie, że jest program Maps, fakt, że znowu przeznaczony do tabletów/smartfonów, bo chocby do GPS się przydaje, no ale tam też jest opcja włączenia własnej lokacji, no i mamy namierzanie telefonów tudzież kompów przez Microsoft... Ja nie włączyłem tej opcji, a sam Maps mi się podoba, bo szybko wczytuje mapy i widok z satelity, google maps jakies mułowate ostatnio sie zrobiło...
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2012, 13:27:43 wysłana przez freak78 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Marzec 2012, 15:33:41 »
Panowie tak się wczuliście w te swoje subiektywne opinie, że chyba nie widzicie juz normalnych postów z prośbą. Ponawiam i proszę jeszcze raz o pomoc.

A poradzicie coś na problem z instalacją najnowszych sterowników AMD dla kart graficznych przygotowanych dla Customer Preview? W dzienniku instalacji pokazuje się błąd : Niepowodzenie instalacji.
Ręcznie też nie idzie bo pokazuje się, że zainstalowany jest najlepszy sterownik dla tego sprzętu.

AMD FX 4100 4x3,6
RAM Patriot 2x2GB DDR3
MOBO ASUS M5A78L-M LX v2
Grafika XFX RADEON HD 6870 1GB
DYSK SAMSUNG 200GB 7200obr/min
ZASIŁKA OCZ FATAL1TY 550W
NAGRYWARKA Lite-ON iHAS 124B


juz podobno jest wsparcie na ten problem http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2011/48/amd-udostepnia-pierwsze-sterowniki-dla-windows-8.aspx
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2012, 15:38:31 wysłana przez kamiton »

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Marzec 2012, 16:24:27 »
Pomimo wewnętrznych oporów, jednak zdecydowałem się za zainstalowanie obok Windows 7, Windowsa 8 64 bit. Sam proces instalacji, na stworzonej dodatkowej partycji, poszedł bardzo gładko i o dziwo zdecydowanie szybciej niż z siódemką. Pierwsze wrażenie nawet dobre. Wkurzony byłem na chyba obowiązkową rejestracje konta na Hot-mail, bez tego za nic w świecie nie chciała instalacja dalej ruszyć i zakończyć cały ten proces. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to zdecydowane szybsze działanie tego systemu i programów. Do metra można się szybko przyzwyczaić. Ja od razu uruchamiałem z kafelków Pulpit, i gdyby nie brak Menu Start to wszystko było by OK. Jednym słowem - można będzie chyba polubić ósemkę. Co do wcześniejszego postu dotyczącego wyłączenia Metra, to w rejestrze tego systemu nie ma tych wartości, może we wcześniejszej było. Po dopasowaniu własnego tła i kolorów da się z tym systemem żyć. Ale na razie póki co, pozostaję wierny siódemce. :-\

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Marzec 2012, 17:30:56 »

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Marzec 2012, 17:42:48 »
PPM w miejscu Menu Start (teraz wyskakuje START) i może coś można dopisać do menu.

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Marzec 2012, 17:58:08 »
Witam ponownie, melduję że program Ivona działa z głosami normalnie na tej wersji systemu, nie działały głosy SAPI w wersji Developer, tutaj jest normalnie:)

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Marzec 2012, 20:18:01 »
i gdyby nie brak Menu Start to wszystko było by OK.
mozna tez zastosowac viStart : http://www.intowindows.com/start-menu-for-windows-8/

To nie to samo  :-\  nie wiem czemu ale ósemka odrzuca mnie wyglądem tak samo jak teraz Xp  :-[
Intel Core2 Duo E8400 3.0 Ghz; Asus P5Q PRO; A-DATA 4 GB RAM DDR2 800 Mhz;  Radeon HD 4850 IceQ 4 HIS 512 Mb; Enermax 626 W modu 82+; Antec Three Hundred Gamer

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Marzec 2012, 20:49:58 »
Co nie to samo? To jest takie samo menu start jak w windows 7 na pulpicie.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Marzec 2012, 22:21:31 »
Chyba nie ma nic gorszego, jak na siłę ulepszanie we własnym zakresie, tego co stworzyli w MS, na dzień dzisiejszy jeszcze w wersji rozwojowej. Po to udostępniono ten system aby go testować, a uwagi i spostrzeżenia, oraz propozycje mające na celu ulepszyć Windows 8, dla potrzeb przyszłych użytkowników przekazać dla MS. Oczywiście jest to tylko moja opinia, nie sugerująca innym, że mają myśleć tak samo jak ja. 8)

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #115 dnia: 02 Marzec 2012, 22:43:57 »
Chyba nie ma nic gorszego, jak na siłę ulepszanie we własnym zakresie, tego co stworzyli w MS,  Oczywiście jest to tylko moja opinia, nie sugerująca innym, że mają myśleć tak samo jak ja. 8)
Zgadza się kolego ,do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, a to co nowe zawsze nie wiadome.
Zawsze można dostosować do własnych potrzeb.
Podobnie jak z kobietą we własnym łóżku :)  - trochę czasu i człowiek  przywyknie i nie narzeka. ;D
W sumie nie jest tak najgorzej- metro da się przeżyć i nie jest takie złe, a wiadomo to coś nowego i narzekać trochę trzeba.

Offline adgjm

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #116 dnia: 03 Marzec 2012, 00:30:35 »
Czy w Windows 8 zlikwidowali tryb uśpienia?U mnie nie działa jeszcze zmiana jasności ekranu.

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Marzec 2012, 12:02:27 »
Madza nie do końca to ten sam start gdy mam np. włączoną Mozille i wchodzę w start i dalej np. komputer to otwiera okienko ale nie przed mozilla tylko za nią i znów trzeba kliknąć na pasek żeby wywołać okienko. ;/ A nie po to powstaje nowy system żeby instalować 15 dodatków które cofną nas do 7 powinien być taki jak 7 żeby każdy był zadowolony ;/

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Marzec 2012, 12:14:00 »
Madza nie do końca to ten sam start gdy mam np. włączoną Mozille i wchodzę w start i dalej np. komputer to otwiera okienko ale nie przed mozilla tylko za nią i znów trzeba kliknąć na pasek żeby wywołać okienko. ;/ A nie po to powstaje nowy system żeby instalować 15 dodatków które cofną nas do 7 powinien być taki jak 7 żeby każdy był zadowolony ;/

no nie do konca - windows 8 powstał głównie w oparciu na dotykowe panele - i jak to sie ma do komputera dotykowego - gdzie ja np. nie chce miec klawiatury i myszki ?
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2012, 22:00:12 wysłana przez kamiton »

Odp: Windows 8 Consumer Preview Final Build
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Marzec 2012, 15:25:55 »
nie chodzi mi teraz o dotykowce. A mam pytanie gdy włączam kompa ciągle mi pokazuje wybór albo 8 albo jakiegoś innego systemu jak ten wybór wyłączyć ? W msconfig widnieje tylko Windows 8 ?