TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

TSR.BOOT wirus

TSR.BOOT wirus
« dnia: 27 Luty 2012, 21:59:22 »
Witam,

Dzisiaj rano ktoś mi się próbował włamać do komputera. Eset Smart Security pokazywał alerty o skanowanie portów. W końcu zaczęły się robić blue screeny i zrzuty pamięci. Potem włączyłem skanowanie komputera i eset wykrył takie coś: Sektor głównego rekordu startowego dysku fizycznego 0. - prawdopodobnie nieznany wirus TSR.BOOT wirus - nie można wyleczyć. Zrobłem format dysku C i niby eset już tego nie pokazuje po formacie. Ale czy to na pewno zostało w pełni usunięte przez format. Mój system Windows 7, Esest Smart Security 5. Można to jakoś jeszcze sprawdzić, żebym miał pewność, że coś tam się w tle nie dzieje?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: TSR.BOOT wirus
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2012, 16:57:12 »
zrobiłeś format więc system masz czysty, chyba że teraz złapałeś jakieś badziewie.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: TSR.BOOT wirus
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2012, 17:12:27 »
format to format - usuwa wszystko, recover tez.