TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dopasowanie sterowników karty graficznej

Dopasowanie sterowników karty graficznej
« dnia: 24 Luty 2012, 14:36:03 »
Witam

Posiadam notebooka Asus K72JR-TY 115, chciałem zmienić sterowniki grafiki na nowsze (graf: ATI Mobility Radeo HD 5470).

Aktualne na stronie asus mają ok. rok, wersja 8.84, na stronie AMD/ATI są sterowniki do serii ATI Mobility Radeon HD 5XXX.

Pamiętam że kiedyś chciałem zainstalować to nie działały poprawnie, ponieważ nie są jakby dopasowane do mojego notebooka.

Jakiś czas temu wyczytałem że jakoś się dopasowuje takie sterowniki, jakiś użytkownik o tym pisał ale nie napisał jak to się robi.

Wie ktoś jak to zrobić ?
(defn foo

(println x)
(if (zero? x)
nil
(recur (dec x))))

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Dopasowanie sterowników karty graficznej
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2012, 16:52:37 »
a co sie dzieje złego  ze chcesz na nowsze ?

Odp: Dopasowanie sterowników karty graficznej
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2012, 19:52:12 »
no nowsze są zazwyczaj lepsze, a przydałoby się do zainstalowania już na win8, tak aby wszystko jeszcze lepiej działało
w przypadku tego laptopa testowałem grę deus ex (tzn grałem w nią), na developer preview była kosmiczna różnica (tzn nie zacinała się przy takich samych parametrach ustawień)
(defn foo

(println x)
(if (zero? x)
nil
(recur (dec x))))

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Dopasowanie sterowników karty graficznej
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2012, 22:55:23 »
masz instrukcje jak to zrobic :

1) Ściągnij sobie najnowszy sterownik dla swojej karty ze strony www.ati.com
2) Uruchom instalator sterownika, który wypakuje pliki do c:/ATI/SUPPORT (nie kontynuuj instalacji, tylko kliknij anuluj).
3) Ściągnij i uruchom Mobility Modder (http://www.driverheaven.net/modtool) - wybierz odpowiedni katalog (np. C:\ATI\SUPPORT\7-4_vista32_dd_ccc_enu_44985) i kliknij modify. Po zakończeniu zamknij program.
4) Wejdź do katalogu instalacyjnego (np. C:\ATI\SUPPORT\7-4_vista32_dd_ccc_enu_44985) i uruchom setup.exe. Podczas instalacji może wyskoczyć komunikat "Driver is not WHQL certified" - ignorujemy go 
5) Zrestartuj komputer

Odp: Dopasowanie sterowników karty graficznej
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Luty 2012, 22:50:12 »
dzięki wielkie, przyda się taka instrukcja nie tylko mnie :)

przetestuje sterowniki jeszcze na win7, później na win8 :D
(defn foo

(println x)
(if (zero? x)
nil
(recur (dec x))))

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Dopasowanie sterowników karty graficznej
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2012, 23:56:26 »
oczywiscie wpis z instrukcji "7-4_vista32_dd_ccc_enu_44985" bedzie automatycznie zmieniony wersją posiadanego sterownika