TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dwa konta w jedno

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Dwa konta w jedno
« dnia: 16 Luty 2012, 13:47:25 »
W7 chodził tak dobrze że nie przeinstalowywałem go od kiedy się pojawił. Zmieniłem komputer i zainstalowałem na nowo W7 tym razem x64. Problem pewnie banalny ale przedtem go nie miałem (albo nie pamiętam rozwiązania). Poprzednio miałem jedno konto na komputerze. W7 startował od razu. Teraz po instalacji ma dwa konta, Administratora i moje. Na starcie muszę kliknąć. Jak je połączyć.

Odp: Dwa konta w jedno
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2012, 17:11:37 »
Nie dawno miałem podobnie. Podczas instalowania Win7 zaprasza to ustawienia hasła i dałem się na to nabrać :). I wówczas pojawia się Twoje konto z hasłem ale obok konto Administratora. Usunąłem tę instalację i na nowo zainstalowałem ale już bez podawania hasła. I tak jako administrator, bo ten sam się robi, mogłem nadać hasło administratorowi :)
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2012, 17:56:41 wysłana przez anmark »

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Dwa konta w jedno
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2012, 17:42:17 »
Nie podawałem hasła, nigdy nie podaję właśnie po to by uniknąć konieczności wpisywania na starcie. Teraz po uruchomieniu mam dwa "kwadraty" do kliknięcia - Administrator i Komputer. Coś mi się kołacze w pamięci że tak samo miałem kiedy poprzednio instalowałem W7. Coś wtedy zrobiłem i komputer startował już z konta Komputer.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Dwa konta w jedno
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2012, 22:49:29 »
Spróbuj zrobić to:
Żeby wyłączyć pojawianie się konta administratora uruchom wiersz poleceń z opcją "Uruchom jako administrator" i wpisz:
net user Administrator /active:no

Żeby Włączyć pojawianie się konta administratora uruchom wiersz poleceń z opcją "Uruchom jako administrator" i wpisz:
net user Administrator /active:yes

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Dwa konta w jedno
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2012, 07:54:52 »
Dzięki, o to mi chodziło.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Dwa konta w jedno
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2012, 10:02:14 »
Miło mi, że mogłem pomóc. ;D