TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sieć domowa na 2 komputery przez router

Sieć domowa na 2 komputery przez router
« dnia: 28 Styczeń 2012, 23:40:21 »
Witam

Poruszam temat na G4G gdyz nie znalazlem odpowiedzi ktora by byla dla mnie zadowalajaca.

Chce polaczyc 2 komputery w siec korzystajac z routera. ROUTER: Pentagram Cerberus P6362

1 stacjonarny Windows 7 64b Ultimate podlaczony do routera kablem a 2 laptop Windows Starter poprzez Wi-Fi.

Ustawilem taka sama grupe robocza: DOM, wylaczylem udostepnianie chronione haslem, wlaczylem odnajdywanie sieci i wchodzac w siec mam 2 komputery widoczne ale gdy chce wejsc w udostepniony katalog wita mnie taka informacja:



Na komputerach tych zainstalowany jest COMODO IS Premium (zreszta na czas konfiguracji sieci WYLACZONY) zapora windowsowa tez wylaczona.

Jakies pomysly??
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2012, 23:45:22 wysłana przez Lambert »

Odp: Sieć domowa na 2 komputery przez router
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2012, 14:18:19 »
Też mam ten problem i nie wiem o co kaman ;/ Może ktoś na tym forum spotkał się z takim czymś i rozwiązał ten problem. Dodam że u mnie grupa domowa była tworzona a osoba która chciała się do niej przyłączyć wpisując hasło uzyskane odemnie mimo tego nie mogła się połączyć ? O co kaman czy to wina rutera czy ustawień karty sieciowej w windoswie?

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Sieć domowa na 2 komputery przez router
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2012, 16:31:10 »
A włącz udostępnianie chronione hasłem. I na każdym z kont które mają dostęp załóż hasło.

Odp: Sieć domowa na 2 komputery przez router
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2012, 21:47:48 »
a udostępnienie administracyjne działa? tj. chodzi o wpisanie ścieżki \\"nazwa komputera lub IP"\"litera dysku np C"$"znak dolara"  przykład: \\HPPawilon\C$  - spyta o nazwę użytkownika i hasło - oczywiście jeśli udostępnianie administracyjne jest uruchomione.

Odp: Sieć domowa na 2 komputery przez router
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2012, 23:58:10 »
Hej,

To nie problem z firewallem. Komputery sa w stanie nawiazac polaczenie. Problem lezy z uprawnieniami NTFS. Udostepniajacplik przy uzyciu SMB nalezy wziasc pod  uwage 2 rodzaje uprawnien. Nadrzedne uprawnienia NTFS ( podejzewam ze folder Downloads ma ograniczone uprawnienia jako ze to folder profilowy uzytkownika...) zabezpieczaja dane na poziomie dysku twardego. Podrzedne uprawnienia to uprawnienia udzialu SMB.  Jesli mozesz to podesli screena z lista uprawnien NTFS i SMB.

Odp: Sieć domowa na 2 komputery przez router
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marzec 2012, 09:55:32 »
Ja w takim przypadku dodaję po prostu na katalog uprawnienia NTFS dla grupy "wszyscy" (tudzież "everyone" w angielskiej windzie. To plus udostępnianie plus wyłączone udostępnianie z hasłem w zupełności wystarczało przynajmniej do katalogu znajdującego się "na wierzchu" partycji (tj nie jest to podkatalog żadnego innego). Zwróć uwagę, że jeśli nie ma dostępu dla każdego, to komputer będzie paczał po uprawnieniach użytkownika z tego zdalnego komputera, którego u siebie lokalnie zazwyczaj nie ma (A więc nie ma też dla niego żadnych uprawnień)

firefighter1

Odp: Sieć domowa na 2 komputery przez router
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2012, 11:40:42 »
domyślnie udostępnianie jest wyłączone, trzeba udostępnić "folder udostępniony"  :D