TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7

Witam, mam taki problem. Mam 2 komputery - Laptop i Stacjonarny. Miałem między nimi utworzoną sieć przez kabel sieciowy. Na laptopie miałem adres 192.168.137.1/255.255.255.0/192.168.137.2, a na stacjonarce 192.168.137.2/255.255.255.0/192.168.137.1. Sieć bardzo dobrze chodziła, ale teraz dostałem router Cisco i żeby mieć internet w stacjonarce to muszę tam podłączyć router kablem sieciowym do komputera. Nie wiem teraz jak zrobić, żeby przez router działała i sieć i internet. Da się jakoś połączyć kabel sieciowy z routera do stacjonarki i drugi kabel z laptopa do routera i zrobić z tego sieć, żebym mógł kopiować pliki z jednego komputera na drugi oraz żeby na stacjonarnym działał internet z tego routera przez kabel sieciowy?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2012, 01:12:06 »
od udostepniania sa inne opcje - np grupa domowa

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2012, 01:44:11 »
jeśli chodzi o grupę roboczą to jest taka sama na obu komputerach, ale nie działa sieć wtedy

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2012, 04:46:08 »
nie rozumiem nic - jezeli masz w grupie roboczej dwa komputery to nie działa ci siec ? a co działa ? jak ty to podłączyłes wszystko ? domyslam sie ze cos przekombinowałes

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2012, 12:55:38 »
no mam grupę home na laptopie i na stacjonarnym. podłączyłem jednym kablem sieciowym laptopa z routerem, a drugim kablem sieciowym stacjonarkę z routerem. i teraz nie widzą mi się te 2 komputery. mam ustawione w połączeniu karty sieciowej wyszukaj adres ip automatycznie. Wcześniej miałem te 2 komputery połączone bezpośrednio kablem sieciowym i miałem wprowadzone na sztywno adresy do jednej karty sieciowej i do drugiej, żeby komputery się widziały. a teraz przez router to się też widzę jak wprowadzi się adresy ip na sztywno, ale na stacjonarnym nie ma internetu przez to wprowadzanie adresów.

ok, już doszedłem że jak mam wyłączoną zaporę eset to komputery się widzą. teraz tylko pytanie jak zrobić, żeby po włączeniu zapory też się widziały?
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2012, 14:10:07 wysłana przez vasquuez »

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2012, 19:59:23 »
jakieś pomysły, czy lepie zmienić na jakiegoś innego antywirusa + firewall?

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2012, 17:50:59 »
a co dokladnie oznacza termin 'nie widza sie' ??  Z mojego doswiadczenia wiem ze komputer oczu nie posiada;)   Czy komputery moga sie pingowac ? Napisales ze jak wylaczysz ESEt to sie 'widza'...  Mysle ze sam dales sobie odpowiedz. Musisz odblokowac porty lub odopiednia usluge na firewallu

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwiecień 2012, 18:03:53 »
niestety konfiguracja firewall nic nie dała. odinstalowałem eseta i po kłopocie

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwiecień 2012, 18:28:44 »
Super. Dodam tylko ze zapora=firewall   :)  Pozdrawiam

"jak mam wyłączoną zaporę eset to komputery się widzą"
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2012, 18:34:13 wysłana przez zoltan »

firefighter1

Odp: Sieć pomiędzy dwoma komputerami przez router Cisco w Win 7
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2012, 11:38:53 »
w esecie musisz przestawic firewall na opcję "interaktywny" i wtedy przy próbie połączenia wyskoczy ci okno o zezwolenie ruchu.
Mozesz też dodać dana klasę sieci lub adresację do "zaufanej strefy" i wtedy wszystko będzie puszczał ESET.