TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie mogę nagrać Obrazu Systemu

Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« dnia: 04 Styczeń 2012, 10:56:50 »
Witam wszystkich i proszę o pomoc! Kupiłem w sklepie komputer przenośny Dell z Systemem Operacyjnym Windows 7 Home Premium (zapisanym już na dysku i bez dołączonej płyty). Chciałem więc nagrać Obraz Systemu dla bezpieczeństwa. Postępowałem ściśle według wskazówek (komunikatów) wyświetlanych na ekranie i niestety po nagraniu pierwszej płyty wyskoczył błąd: "nośnik jest uszkodzony, nie można używać tej płyty..." itd. Próbowałem różnych sztuczek, straciłem kilkanaście płyt i Obraz Systemu mam dalej nie zrobiony! Co mam robić w takiej sytuacji: oddać komputer do serwisu czy zostawić to wszystko i liczyć na to, że żaden wirus lub awaria dysku twardego nie zniszczy Systemu?

Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2012, 11:19:59 »
Jest w necie dostępna uniwersalna anglojęzyczna płyta instalacyjna z systemem windows 7 dla różnych laptopów .
Ściągnij ją i wykorzystuj do reinstalacji systemu .

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2012, 11:27:00 »
Mój Komputer PPM  zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami - sprawdź czy masz ukrytą partycję z kopią odzyskiwania systemu. W zasadzie każdy producent komputerów tworzy taką partycję tzw Recovery.

Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2012, 15:49:30 »
Jest w necie dostępna uniwersalna anglojęzyczna płyta instalacyjna z systemem windows 7 dla różnych laptopów .
Ściągnij ją i wykorzystuj do reinstalacji systemu .

Mam jeszcze dwa pytania:
1. Jaki jest link do strony z tymi płytami instalacyjnymi
2. Czy po ściągnięciu tej płyty i zainstalowaniu trzeba wpisywać kod z naklejki na komputerze

Partycja Recovery jest zainstalowana na komputerze
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2012, 15:51:23 wysłana przez dg193 »

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2012, 17:08:41 »
Jeżeli Partycja Recovery jest zainstalowana na komputerze - to nie masz Potrzeby martwić się. W dokumentacji lapka masz jakim klawiszem F uruchamiasz Recovery i stawiasz na nogi ponownie system. Z stąd możesz pobrać Win7 wszystkie wersje -
http://www.mydigitallife.info/windows-7-iso-x86-and-x64-official-direct-download-links-ultimate-professional-and-home-premium/
 Do aktywacji użyj numer seryjny który posiadasz, prawdopodobnie nie obejdzie się bez aktywacji telefonicznej.

Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2012, 19:52:09 »
Igbron - jeśli robisz reinstalację windows7 z tej ukrytej partycji systemowej ,
odzyskasz system wraz ze wszystkimi niechcianymi dodatkami .
U mnie np na lapku od acera wraz z systemem reinstalowało się trochę płatnych gier , adobe reader ,  jakiś program do tworzenia kopii zapasowych , winLocker.
A instalując system z tych płytek do których linki podałeś  -
instaluję sobie "gołe" win 7 do którego sam sobie doinstalowsywuję
sterowniki i programy , co uważam za lepsze rozwiązanie.
A tak trochę poza tematem ;
stawianie od nowa czystej instalacji windows zajmuje mi więcej czasu
i pracy niż świeża instalka jakiegoś popularnego linuksa np Mint-a

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2012, 22:34:44 »
od linuxa czy sidoluxa itp sa inne fora

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń 2012, 10:45:43 »
Można to robić na te dwa sposoby, wybór należy do tego kogo to dotyczy. Ważne jest to, aby pomóc rozwiązać problem. Zgadzam się zdecydowanie  z kamitonem i z jego ostatnim wpisem.

Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2012, 09:34:11 »
Dziękuję Wam wszystkim za te informacje. Ja jednak myślałem o zabezpieczeniu się na wypadek uszkodzenia dysku twardego lub zainfekowania przez wirus również partycji Recovery uniemożliwiającym odzyskanie Systemu - dlatego chciałem wykonać Obraz Systemu. Tego jednak zrobić nie mogę. Tak jak pisałem na początku - po nagraniu pierwszej płyty wyskakuje błąd "nośnik jest uszkodzony". Wiem z innych forum internetowych, że inni użytkownicy Windows 7 mieli takie same problemy. Czy ktoś z Was próbował nagrać Obraz Systemu i udało mu się to bez problemu?
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2012, 09:37:13 wysłana przez dg193 »

Odp: Nie mogę nagrać Obrazu Systemu
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marzec 2012, 20:25:37 »
Ja zrobiłem coś innego - w Menu start, Wszystkie programy znalazłem program Recovery i skopiowałem na dysk D (mój) i na płytkę - raptem jest tego 80MB (chyba spakowane) i sprawdzałem - to działa jak kopia zapasowa, bo po otwarciu podaje 3 opcje instalacji.